Bayilik Veren Firmalar İle İş Kurma Fırsatları

Franchise Sektöründa Marka Sayısı Giderek Artıyor

Franchise Sektörü

Özhan EREM / Medyafors Fuarcılık A.Ş. Yön. Krl. Başkanı
“Sektörde marka sayısı giderek artıyor”

Türkiye ve dünyada franchise sistemi her yıl büyüyerek gelişmeye devam ediyor. Sisteminin hızla gelişmesi, yeni yatırımları ve işbirliklerini de beraberinde getiriyor.

Türkiye’de yatırım planları olan marka sayısı giderek artıyor. Özellikle Ortadoğu ve AvrupalI yatırımcıların Türk markalarına yakın ilgisi her yıl artıyor. Araştırmalara göre, 2018 sonunda 50 milyar dolara ulaşan franehise sektörü, 3 bin zincir işletmenin sahip olduğu 60 bin şube ile büyümeyi sürdürüyor.

Franchise Sektörü

Zincir sayısı ile Avrupa birincisi olan Türkiye’de franchise sektörü son beş yılda yüzde 180 rekor bir büyüme gösterdi. Bu büyüme 200 bin kişiye yeni istihdam alanı Yarattı. Şu ana kadar dışarıya açılan markaların sayısı 150’yi geçti. 700 Türk markası pusuda bekliyor; kısa süre içerisinde dünyaya açılacaklar.

2023 itibariyle franehise sektörünün büyüklüğünün 100 milyar dolarlık hacime ulaşması bekleniyor. Markaların, ürün ve konseptlerinde inovasyonu ön planda tutacağını öngörüyorum. Artık daha büyük alanlara sahip restoranlar görüyoruz. Büyük bahçeli kafeler, oyun bahçeli restoranlar var. Medyafors Fuarcılık Organizasyonu, UFRAD iş birliği ve ERA Türkiye ana sponsorluğunda gerçekleştirilecek 17.Bayim Olur musun Franehising ve Markalı Bayilik Fuarı, bu yıl 10-13 Ekim tarihleri arasında CNR Fuar Merkezi’nde gerçekleşecek. Fuar kapsamında franehise ve bayilik ile büyümek isteyen yeni iş ortakları arayan yerli ve yabancı markaları girişimci ve yatırımcılarla bir araya getiriyoruz.

Hem indirmesi hemde kullanımı tamamen ücretsiz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu