Emlak Bayilikleri

Franchise Veren Emlak Firmaları!

Markalı emlak zincirleri 7 bin dolardan başlayan franchise bedelleriyle yeni ofisler veriyor. TAPU Kadastro Genel Müdürlüğü verilerine göre, geçen yıl Türkiye’de 1 milyon 500 bin adet tapu el değiştirdi. Sadece bu veri bile gayrimenkul pazarının ulaştığı muazzam hacmi ortaya koyuyor.

Tabii bir yandan da her yıl yüz binlerce yeni konut üretiliyor. Yoğun konut arzına rağmen talep azalmıyor, aksine artıyor. Gayrimenkul pazarındaki bu büyüme emlakçıların yüzünü güldürüyor. İşte Türkiye’nin hemen her bölgesinde yeni şube açma kararı alan emlak zincirleri ve franchising şartları…

emlak-prim

TURYAP
Arabuluculuk hizmeti verecek

1985 yılında Türkiye’de ilk kez franchise sistemini kurarak markalı emlakçilik sistemini başlatan Turyap’m şimdi yurtiçi ve yurtdışmda 400’e yakın temsilciliği var. Şirket, franchising sistemiyle yeni şubeler açacak. Franchise bedeli 9-25 bin dolar arasında değişiyor. Toplam yatırım tutarı ise dekorasyon ve işletme giderleri dahil 30-40 bin TL arasında. Şirket, reklam katkı payı olarak cirodan pay almıyor. Sürekli franchise ödemesi için birinci yıl 340 dolardan başlayan aylık sabit ödemesi var. Turyap, gay-rimenkulden doğan uyuşmazlıkları çözmek için Adalet Bakanlığı Arabuluculuk Daire Başkanlığı’nın resmi arabulucularının katılımı ve katkısı ile “Gayrimenkul Çözüm Merkezi”ni hayata geçiriyor. Firma bu doğrultuda sorunlu miras davalarını ‘resmi uzlaştırıcı’ sıfatıyla çözecek. Buna göre gayrimenkul ihtilafları, tarafların memnun kalacakları adilane paylaşımla maksimum 90 günde çözüme bağlanacak. Miras, boşanma, ticari ortaklığın sonlanması, kentsel dönüşüm, ipotek ve icra, kiralamadan doğan ihtilaflar gibi farklı sebeplerle paylaşılamayan gayri-menkullerin çözümü için Adalet Bakanlığı siciline kayıtlı resmi arabulucu, akademik danışman, tapu uzmanı, eksper, gayrimenkul uzmanı ve raportörden oluşan ekip, Turyap Gayrimenkul Çözüm Merkezi çatısı altında birleşiyor.

İletişim için telefon: 0212 373 13 00
E-posta: info@turyap.com.tr

RE/MAX
Yatırımcısıyla büyüyen şirket

RE/MAX’ın 259 ofisi var. Bunların 255’i franchising sistemiyle açılmış. Şirket şube sayısını yıl sonuna kadar 300’e çıkarmayı hedefliyor. Franchise giriş bedeli küçük illerde 16 bin 500 dolar-!-KDV, büyük illerde 29 bin 500 dolar+KDV olarak belirlenmiş. Bir ofisin toplam yatırım maliyeti bölgeye göre değişiklik göstermekle birlikte yaklaşık 100 TL. Sürekli franchise ödemesi olarak cirodan yüzde 6, ulusal tanıtım fonu için de yüzde 3 pay almıyor. RE/MAX yeni açılacak ofisler için İstanbul’da Istinye, Tarabya, Emirgan, Kabataş, Eminönü, Sultanahmet, Beyazıt, Fatih, Topkapı, Zeytinburnu, Merter, Şirinevler, Ataköy, Beylikdüzü, Avcılar, Büyükçekmece, Mimaroba-Sinanoba, Sefaköy, Mah-mutköy, Istoç, Tekstilkent, Gaziosmanpaşa, Halkalı, Kayabaşı, Halkalı Toplu Konutlar, Esenler, Güngören, Bağcılar, Bahçelievler, Bakırköy, Bayrampaşa, Çatalca, Esenyurt, Küçükçekmece, Sul-tangazi, Beşiktaş, Kurtköy-Şeyhli, Or-hanlı-Aydınlı, Pendik Kaynarca, Güzel-yalı, Kartal, Uğurmumcu, îdealtepe, Ka-yışdağı, Alemdağ, Koşuyolu, Küçük Bakkalköy’e öncelik verecek. İstanbul dışında ise Bursa, Kırklareli, Mersin, İzmir, Denizli, Muğla, Rize, Tokat, Çorum, Kastamonu, Artvin, Erzurum, Malatya, Elazığ, Erzincan, Diyarbakır, Şanlıurfa, Mardin, Batman, Gaziantep, Antalya, İsparta, Burdur, Adana ve Kahramanmaraş’a öncelik tanıyor.

İletişim için telefon: 0212 232 48 20
E-posta: info@remax.com.tr

“Yükselen Trend; Realty World”

 1. Yükselen Trend; RealtyWorld; 1973’de ABD’de kurulan, marka bilinirliği için yaptığı 1.5 milyar USD’lik yatırımla yılda % 30 büyüyen ABD’nin yükselen emlak devi ile kendi işinizi kurarsınız.
 2. Ulusal Tanıtım ve Reklam Gücü; Sektöre ismini kısa sürede yerleştiren ve tercih edilen Emlak Dünyasının Güvenilir Markası RealtyWorld Türkiye, ulusal çapta etkili reklam ve tanıtımlarla bölgenizdeki müşterileri ofisinize çeker. TV reklamları (Ntv, CnnTürk, ), internet reklamları, radyo reklamları..
 3. Eğitimler; Size ve ekibinize uluslararası standartlarda, sürekli, Türkiye pazarına uygun mesleki ve kişisel gelişim eğitimleri sertifika programlarıyla verilir. Temel Danışmanlık, Brokerlık, Ofis Yönetimi, Ticari Gayrimenkul, Gayrimenkul hukuku vb. Ayrıca Kürşat Tuncel ve Hilmi Işıkören gibi sektördeki duayen eğitmenlerce verilen pekçok uzmanlık eğitimleri verilmektedir.
 4. Afiş Desteği; Bölgenizde tanınmanız ve işlem hacminizi arttırmanız için, yaya ve araç trafiğinin yoğun olduğu noktalardaki portföylerinizin üzerine asılacak olan 6m2 üstü satılık/kiralık brandaların yapım maliyetinin % 75’i RealtyWorld Genel Müdürlüğü tarafından karşılanır.
 5. www.realtyworld.com.tr web adresi üzerinde yaratılan güçlü ve dinamik emlak portalı sayesinde tüketiciye yönelik tek siteden detaylı portföy arama ve her ofise özel web sayfası ayrıcalığı ile farklılaşırsınız. Ayrıca anlaşmalı olduğumuz listglobally markasının 25 ülkedeki internet sitelerinde tüm ilanlarınız ücretsiz yayınlanmaktadır.
 6. Başarıyı Eğlenceye Dönüştürün; Genelde Kıbrıs bölgesinde düzenlenen ve katılımın düşük ücretler ile olduğu ödül geceleri ile çalışanlarınızı motive eder, sistemde kalıcı olmalarını sağlarsınız.
 7. İş Yaşamı Boyunca Gelir Programı; RealtyWorld’de çalışan gayrimenkul danışmanları sistemde kaldıkları sürece bir kariyer planlaması doğrultusunda işlerini büyütür, gelirlerini arttırırlar, siz de sorunsuz çalışan sistemin keyfini sürersiniz.
 8. Hukuk Danışmanlığı ve Bilgi Desteği; Sorunsuz sözleşme formatları, bilgilendirme, yönlendirme ve danışmanlık gibi hukuk hizmetleri RealtyWorld Hukuk Servisi tarafından size bedelsiz olarak verilir.
 9. Danışmanınız Yanınızda; Eğitiminizi tamamlayıp, ofisinizi açtıktan sonra Uzmanlarımız sizi ofisinizde ziyaret ederek bedelsiz danışmanlık desteği verirler.
 10. Güvenilir Hizmet Uluslararası İlkeler; RealtyWorld’ün size sunduğu uluslararası ilkelerle müşterilerinize güvenilir ve eksiksiz hizmet sunarsınız.
 11. Profesyonel Ekip İçin Merkezi Destek; www.yenibiris.com  İK web sitesinde sınırsız ve bedelsiz üyelik ayrıcalığı ile ekibinizi kolayca oluşturursunuz.
 12. Proje ve Porföy Desteği; RealtyWorld, portföy, müşteri yönlendirme ve danışmanlık desteğinin yanı sıra tek yetkili pazarlama ve satış şirketi olarak anlaşmasını yaptığı nitelikli konut ve ticari gayrimenkul projelerini ve Yapı Kredi Bankasının satılık gayrimenkullerini ofisinize tek yetkili olarak vermektedir.

İletişim için telefon: 0212 467 22 77
E-posta: info@realtyworld.com.tr

EskiDJİ GAYRİMENKUL
yenilendi 102 şube açıyor

Eskidji Gayrimenkul, 2003 yılında kuruldu. Şirketin temsilcilik sistemi rakiplerinden biraz farklı. “Bölge ortaklığı” ve “bölge ofisi” şeklinde şubeler açıyor. Eskidji Gayrimenkul Genel Müdürü Mustafa Acar, “Yakın zamana kadar 160 civarında şubemiz vardı. Ancak bunu 78’e düşürdük. Yeniden yapılanma çalışmaları doğrultusunda bu kararı aldık. Şimdi yeniden şube sayımızı artıracağız. Hedefimiz, 2 yıl içinde 180 şubeyle Türkiye genelinde hizmet veren bir marka haline gelmek” diyor. Eskidji Gayrimenkul, sisteme giriş için 10-15 bin TL arasında franchise bedeli talep ediyor.

İletişim için telefon: 0212 55108 08
E-posta: bilgi@eskidji.com

ALTIN EMLAK
Emlakçilik eğitimi veriyor

Altın Emlak’ın Türkiye genelinde 35 şubesi bulunuyor. Bu şubelerin tamamı franchising sistemiyle açılmış. Önümüzdeki 5 yıl içinde şube sayısının 200’e çıkarılması hedefleniyor. Şirket, franchise giriş bedeli olarak 10 bin dolar talep ediyor. Bu rakam Anadolu’daki illerde 7 bin ile 9 bin TL arasında değişiyor. İşyeri ise en az 50 metrekare büyüklüğünde, merkezi lokasyonda bulunan ve en az 2 bölümlü bir ofis olmalı.

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından eğitim verme yetkisi tanınan tek emlak şirketi olduklarını vurgulayan Altın Emlak Genel Müdürü Hakan Erilkun, “Yasa gereği her emlakçı Milli Eğitim Bakanlığı onaylı bir eğitimden geçerek sertifika almak zorunda” diyor.

İletişim için telefon: 0212 65417 60
E-posta: altinemlak@altinemlak.com.tr

RETÜRK
Toplam yatırım tutarı 35 bin TL

1994 yılında İstanbul’da kurulan Retürk Emlak ve Gayrimenkul Danışmanlık’ın halen 11 ilde 50 şubesi bulunuyor. Tamamı franchising sistemiyle açılan bu şubeler; İstanbul, İzmir, Bursa, Adana, Mersin, Eskişehir, Kandıra-Kocaeli, Adapazarı, Aydın-Didim, Denizli ve Karaman’a dağılmış durumda, önümüzdeki 5 yılda şube sayışım 200’e çıkarmayı hedefleyen Retürk, bu doğrultuda franchising sistemiyle yeni şubeler açacak. Başta Antalya, Ankara, Bodrum, Kuşadası ve Trabzon olmak üzere tüm bölgelerden gelecek franchise talepleri değerlendirilecek. Yurtdışından da franchise talepleri alan şirket, orta vadede Türk Cumhuriyetleri, Almanya ve Hollanda’da ofisler açmayı hedefliyor.

Retürk, franchise giriş bedeli olarak büyükse hirlerde 16 bin, diğer illerde ise 11 bin TL talep ediyor. Sıfırdan bir Retürk ofisi kurmanın yatırım bedeli 35 bin TL. Ancak kurulu emlak ofislerinde maliyet çok daha düşük olabiliyor.

İletişim için telefon: 0216 545 8181
E-posta: returk@returk.com.tr

REHA MEDİN
Ücretsiz eğitim veriyor

Sektörün köklü kuruluşlarından Reha Medin Emlak Hizmetleri, 1985 yılından bu yana faaliyet gösteriyor. Reha Medin Emlak Hizmetleri Genel Müdürü Tamer Çiçekçi, “Halen yurtiçinde 53 şubemiz var. ABD’de 3, Almanya’da da 1 şubemiz bulunuyor. Bunların hepsini franchising sistemiyle açtık. Yeni şubeler açmaya devam ediyoruz” diyor. Franchise alanlar, bürolarının iç tasarımını kendi istekleri doğrultusunda oluşturabiliyor. Ancak tüm tabelalarda ortak format kullanılıyor.

Yer seçiminde nüfus yoğunluğu ve iş potansiyeline dikkat ediliyor. Aynı bölgede birden fazla temsilcilik açılmıyor. Franchise giriş bedeli, bölgeye göre 5 bin ile 20 bin dolar arasında değişiyor. 60 metrekarelik bir ofisin toplam yatırım tutarı ise 30 bin TL. Reha Medin Emlak Hizmetleri, temsilcilerinin cirosundan kesinlikle pay talep etmiyor.

İletişim için telefon: 0216 463 18 19
E-posta: bilgi@rehamedin.com

MEDMAX
Yüzde 75 primle temsilcilik veriyor

Prizma Grup bünyesinde faaliyet gösteren Med Max, bölge- ©5JSS ekonomik sosyal gelişmişliklerine göre 4 farklı franchise paketi hazırlamış. Franchise sözleşmelerini 5 yıllığına imzaladıklarını belirten Med Max Genel Müdür Nihat Akpınar, sundukları seçenekleri şöyle sıralıyor: “Bağımsız konut üreten ve emlak danışmanlığı için bizim şubemizi açacaklardan 15 bin TL franchise bedeli alıyoruz.

Konut üretmeyen ve sadece franchise şubemizi işletenler için 8 bin ile 15 bin TL arasında değişen miktarlarda giriş bedeli alıyoruz. Ofis kiralamadan ya da satın almadan bu işi yapmak isteyenlerdense sade 3 bin ile 5 bin TL arasında değişen miktarlarda sisteme giriş bedeli alınıyor.

Dileyen sadece bölge temsilcisi olarak bizimle çalışabilir. Bunun için herhangi bir ücret talep etmiyoruz. Sadece yapılacak satışlardan yüzde 25 pay alıyoruz.” Med Max, bu franchise modellerinde talep ettiği ücretler için taksitle ödeme seçeneği de sunuyor.

İletişim için telefon: 0212 433 12 92
E-posta: franchise@medmax.com.tr

Kaynak: Ersan ÇIPLAK / Para

Hem indirmesi hemde kullanımı tamamen ücretsiz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu