Başarılı GirişimcilikKariyer ve İş

Gamze Cizreli, Yılın Kadın Girişimcisi Oldu

Ankara’dan çıktı ulusal marka yarattı

Yılın İş İnsanları Yarışması’nda ikinci kez yılın Kadın Girişimcisi ödülüne layık görülen Gamze Cizreli, Big Chef’s ile restoran alanının en gözde zincir işletmelerinden birini yarattı. Bugün restoranların toplam sayısı 20’ye ulaşmış durumda. 65 milyon TL ciro elde eden Big Chef’s’in sağladığı istihdam ise bini geçti. Yılda 4 milyonun üzerinde ziyaretçi ağırlayan restoranlar, 2011 yılından bu yana yüzde 350 büyüme gerçekleştirdi.

gamze cizreli

Ekonomide Yılın îş insanları Yarışması’nda Yılın Kadın Girişimcisi kategorisinin birincisi Big Chef s restoranlarının kurucusu Gamze Cizreli oldu. 2010 yılında da aynı kategoride birinci seçilen Cizreli, bu yıl ikinci kez bu ödülün sahibi oldu.

Cizreli, 2010 yılında Ekonomist, Garanti Bankası ve KAGÎDER işbirliği ile düzenlenen Yılın Kadın Girişimcisi Yarışması’nda da birincilik kürsüsüne çıkmıştı.

TESADÜFLER ZİNCİRİ!

Cizreli’nin öyküsü tesadüfler üzerine kurulu. Big Chef s Ankara’da genellikle iş dünyasını ve bürokratları ağırlayan mütevazı bir restoran iken, Sanko Holding Yönetim Kurulu Başkanı Abdülkadir Konukoğlu’nun burada yemek yedikten sonra Cizreli’ye “Gaziantep’e de açalım” demesinin ardından aynı yıl içerisinde Gaziantep’e franchising verilir. Bu arada Cizreli, İstanbul’da da bir şube açmaya karar verir. Ancak tesadüf bu ya işadamı Saruhan Tan, bir gün Cizreli’yi arar. Ankara’daki Big Chefs’te yemek yediğini ve çok beğendiğini söyleyen Tan, Cizreli’ye İstanbul’da birlikte bir şube açmayı teklif eder ve Big Chefs’e yatırımcı ortak olur.

Big Chef s restoranlarının toplam sayısı 20’ye ulaştı. 65 milyon TL ciro elde eden Big Chef’s’in sağladığı istihdam ise bini geçti. Yılda 4 milyonun üzerinde ziyaretçi ağırlayan restoranlar, 2011 yılından bu yana yüzde 350 büyüme gerçekleştirdi.

“Farkyarat; yatırımcı da bulunur sermaye de”

ikinci kez Yılın Kadın Girişimcisi seçilmesini çok onur verici olarak niteleyen Gamze Cizreli, kadın girişimcilere ve kadın girişimci adaylarına şu önerilerde bulunuyor: “Şu an kadın girişimcilerin önünde hem finansmana erişim, hem eğitim hem de medya desteği konularında büyük fırsatlar var. Fark yaratan yenilikçi bir fikriniz varsa yatırımcı da bulunur sermaye de. Tutkuyla işinin peşinden gitmek bana göre başarının sırrı. Ben de küçücük bir Big Chef’s ile başladım, yavaş yavaş basamakları tırmanarak bugüne geldim”

Hem indirmesi hemde kullanımı tamamen ücretsiz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu