Emlak Bayilikleri

Gayrimenkul danışmanlığı yapmak isteyen girişimciler aranıyor

Gayrimenkul danışmanı arıyor

gayrimenkul danismanligiTürkiye yapılanmasını değiştiren gayrimenkul danışmanlığı şirketi Coldwell Banker, 2016 yılı sonunda toplam 250 şubeye ulaşmayı hedefliyor, iki farklı yatırım modeli sunan şirket, Anadolu şehirlerinden daha düşük franchise giriş bedeli alıyor.

Coldwell Banker, 107 yıldır lüks konut ve ticari gayrimenkul danışmanlığı alanlarında global olarak en yüksek satış hacmine sahip bir şirket. 1906 yılında San Francisco’da, Colbert Coldwell ve Benjamin Arthur Banker tarafından gayrimenkul danışmanlığı hizmeti veren bir kurum olarak kurulmuş. Merkez Ofisi ise New Jersey’de.

Toplamda 500 milyar dolar satılan mülk değeri ve 6 milyar dolar alınan komisyon bedeli ile dünyanın en çok ciro üreten gayrimenkul danışmanlık şirketi olan Coldwell Banker, bugün 50 ülkede, 3 bin 200’ü aşkın ofisi ve 120 bini aşkın gayrimenkul danışmanı ile hizmet veriyor.

2013 yılında master franchise yapısı el değiştiren Coldwell Banker, yedi yıldır gayrimenkul danışmanlığı sektöründe faaliyet gösteren Gökhan Taş’ın kaptanlığında büyümesini sürdürmeyi hedefliyor.

ANADOLU’DA BEDEL DÜŞÜK

Bu yıl 75 ofis daha açmayı hedeflediklerini söyleyen Gökhan Taş, 2016 yılı sonunda Türkiye genelinde 250 ofise ulaşmayı hedeflediklerini belirtiyor. Yine 2016 yılı sonunda ulaşılması planlanan gayrimenkul danışmanı sayısı ise 2 bin 500. Öncelikli olarak İstanbul, Ankara,

İzmir, Antalya ve Bursa, büyüme bölgesi olarak seçilmiş durumda.

Franchise giriş bedeli 24 bin dolar + KDV.

Ancak Diyarbakır, Trabzon, Konya gibi şehirlerde girişimciye destek olmak için franchise giriş bedeli 15 bin dolar + KDV olarak belirlendi. 150 metrekarelik bir ofis için yapılması gereken yatırım miktarı ise 40 ile 50 bin dolar arasında değişiyor.

İKİ FARKLI MODEL

Gökhan Taş, ticari konut için belirlenmiş özel bölgelerde 16 adet franchising vereceklerini kaydediyor. Ticari konut franchise’ı için ise yatınm bedeli 500 bin dolar olarak belirlenmiş durumda. Hadımköy, Taksim, Nişantaşı, Ümraniye gibi gelişmekte olan bölgeler, ticari konut danışmanlığı ofisleri için uygun alanlar olarak ifade ediliyor. Aynı zamanda bu ofislerde avukat, mali danışman, hukuk danışmanı ve mimar bulundurma zorunluluğu olacak.

Normal gayrimenkul danışmanlığı için belirlenen aylık ciro hedefi minimum 20 bin TL. Gayrimenkul danışmam, komisyon bedeli olarak satışlardan yüzde 3 + KDV, kiralamada ise yıllık toplam kiranın yüzde 12’sini alıyor.

Ticari konut modelinde ise aylık minimum 50 bin TL ciro hedefi belirlenmiş. Bu modelde belirlenen komisyon bedeli yüzde 12. Gayrimenkul danışmanından cironun yüzde 9’u oranında fee bedeli almıyor. Girişimcilere, ofislerini açarken, broker ve danışmanlık eğitimleri veriliyor. Gökhan Taş. girişimcilerin üniversite mezunu olması gerektiğini sözlerine ekliyor.

İŞİN AYNASI

Uygun yer: İstanbul. Ankara, İzmir, Antalya ve Bursaya öncelik veriliyor.

İlk sermaye: Franchise giriş bedeli 24 bin dolar + KDV. Ancak Diyarbakır, Trabzon, Konya gibi şehirlerde girişimciye destek olmak için franchise giriş bedeli 15 bin dolar + KDV olarak belirlenmiş bulunuyor.

Ciro hedefi: Yatırım modeline göre, aylık minimum 20 bin ile 50 bin TL arasında değişiyor.

Bayilerde aranan özellikler: Üniversite mezunu olması.

Başvuru için: 0216 337 17 70 ya da

Daha fazla bilgi için: emlak bayilikleri

Hem indirmesi hemde kullanımı tamamen ücretsiz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu