İş Fikirleri

Gece Kulübü İşletmeciliği

Gece kulübü açmak, gece kulübü açmak için yapılması gerekenler, eğlence sektörüne yatırım

geceklubu

Bazı girişimciler kendilerinin sosyalleşmesine imkan veren ve kurallarını yine kendilerinin koyabildikleri aynı zamanda iyi para kazanabildikleri bir işi tercih ederler. Gece kulübü işletmeciliği, kendi işinize sahipken, devamlı olarak yeni insanlarla tanışabilmenin de bir yoludur. Kulağa hoş geliyor ancak oldukça da zor bir iş. Gelin beraber bu işe başlarken izlemeniz gereken adımları takip edelim.

Nasıl Başlanır?

1. Adım

Gece kulübünüz için bir tema geliştirin ve sağlam bir isimle piyasaya girin. Kulübünüzde canlı müzik mi yoksa DJ performansı mı olacağına karar verin, ya da iki türü de karışık kullanabilirsiniz. İsminizin temanıza uygun olmasına dikkat edin.

2. Adım

İşletmenizin hangi prensipler doğrultusunda yol alacağını belirleyen bir iş planı hazırlayın. Ne tür müşterilere hitap edeceksiniz ve gelir beklentiniz ne kadar olacak? Personelin yanında, tedarikçiler ve lokasyon maliyetlerinin hepsini hesaba katın, evet bir gece kulübü açmak pahalı bir iş. İş planınız, size gerekli olan finansmanın temini konusunda yardım edecektir.

3. Adım

Gece kulübünüze uygun bir yer bulmak için keşfe çıkmalısınız. En az 3 tane potansiyel yeri listeleyin ve yerel imar bürosuna bu lokasyonların bir kulüp işletmeye uygun olup olmadıklarını danışın.

4. Adım
İşletmenizi açmak istediğiniz yerin çevresinde, halihazırda devam eden diğer işletmeleri ve evleri ziyaret edin. Eğer komşular sizin bu fikrinize karşı iseler, sonrasında polise gelen şikayetlerle başınız ağrıyabilir. En arkadaş canlısı komşuların olduğu bölgeleri belirleyin. Aklınızdaki mekanı kiralayın ya da satın alın ki, gece kulübünüzü yaratmaya hazır olduğunuzda mekanınızla ilgili bir probleminiz olmasın.

geceklubu1

5. Adım

İş planınızda altı çizilen maliyetleri hesaplayarak, gece kulübünüz için gereken başlangıç finansmanınızı ayarlayın. Potansiyel yatırımcıları işletmenin açılacağı bölgeye getirin, böylece onlar da kulübün nerede olduğunu ve nasıl görüneceğini tecrübe edebilsinler.

6. Adım

İçki lisansı için başvurun. Bu süreç, bulunduğunuz ile göre farklılık gösterebilir. Bu lisansla ilgili sizden istenecek önlemlere ve kurallara mutlaka uyun. Tanıdık vasıtasıyla alınan lisanslar sonrasında değişen yerel yönetimler ve onların yeni uygulamaları sebebiyle başınızı ciddi şekilde ağrıtabilir.

7. Adım

İletmenizin açılış tarihinden en az 30 gün öncesinden harika bir açılış gecesi için planlamanızı yapın. Büyük açılışınızın 2-3 hafta öncesinden daha mütevazi bir açılış yaparak karşılaşabileceğiniz problemleri tecrübe edin. Ufak çaplı pazarlama ve küçük bir ekip ile büyük bir parti düzenlemeden, yalnız yakın çevrenizle kapılarınızı açmanız, ön açılış olacaktır. İşler tıkırında gittiğinde yapacağınız sükseli bir açılış partisinin etkisi ise büyük olacaktır. Basından tanıdıklarınızı tanımadıklarınızı çağırın. Patlayan flaşlar havanıza hava katacaktır.

İpuçları

Mekanın yerine karar vermeden önce, potansiyel mekanlarınızı yerel polise danışmanızı tavsiye ederiz. Eğer, belanın merkezi olarak bilinen özel bir lokasyon seçmişseniz sizi uyaracaklardır böylece siz de daha başlamadan yapılacak büyük bir hatadan kaçınmış olursunuz.

Maliyeti

Konumu, türü gibi konularda bize detaylı bilgi sunarsanız uzmanlarımız sizin için bir maliyet hesaplaması yapacaklardır.

Etiketler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu