Anasayfa / Teknoloji / GeForce GTX 560, 25 Ocak’ta Lanse Edilecek!

GeForce GTX 560, 25 Ocak’ta Lanse Edilecek!Ürettiği ekran çözümleriyle tanıdığımız Nvidia firması, GeForce 500 serisinin üçüncü üyesi olarak karşımıza çıkacak olan GeForce GTX 560 ile ilgili teknik özellikleri duyurdu. Büyük olasılık ile 25 Ocak 2011 itibariyle satışa sunulacak olan ekran kartı, 40nm üretim teknolojisiyle hazırlanan GF114 GPU’sundan güç alıyor. 256-bit bellek veri yolu desteğini bünyesinde barındıran ekran kartı, 1 Gigabayt kapasitesindeki GDDR5 belleği bünyesinde barındırıyor.
 

GeForce GTX 560’a ait görsel…

GPU’su 820 MHz hızda görev yapacak olan ekran kartının paralel işlemcileriyse 1640MHz ve son olarak belleklerse 4000 MHz hızında görev üstleniyor. Isıl güç tasarımının 180 Watt olması beklenen GeForce GTX 560′ın tek hassasiyetli işlem gücü ise 1.26 TeraFLOP seviyesinde. Nvidia ekran kartı modelinin fiyatını ise bir sır gibi saklamaya devam ediyor.

  Secure USB Memory (Güvenli USB Bellek) 256 Bitlik ŞifrelemeYazımızı beğendiniz mi?

Size daha güzel hizmet sunabilmemiz için lütfen bize destek olun. Yazımızı aşağıdaki sosyal medya sitelerinde paylaşabilirsiniz.

Bunu da İnceledinizmi ?

Yerli Telefon Pazarı ve Yerlilik Oranları

CUMHURBAŞKANI Recep Tayyip Erdoğan’ın “iPhone boykotu” çağrısı ve yerli üretim telefonların kullanımını teşvik eden konuşmasının …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir