Anasayfa / Başarılı Girişimcilik Fikirleri / Geleceğin kadın lideri olmak ister misiniz?

Geleceğin kadın lideri olmak ister misiniz?Geleceğin kadın lideri olmak ister misiniz?

KAGİDER ve Sanofi Türkiye işbirliğiyle hayata geçirilen, genç kadınların toplum ve iş hayatındaki konumlarını güçlendirmeyi hedefleyen Geleceğin Kadın Liderleri projesinin dördüncü dönem eğitimleri için www.geleceginkadinliderleri.org adresinden başvurular alınmaya başlandı.

gelecegin kadin liderleri

KAGİDER ve Sanofi Türkiye, genç kadınların yeteneklerini geliştirerek geleceğin liderleri olmalarına katkı sunmak amacıyla 2010’dan bu yana ‘Geleceğin Kadın Liderleri’ projesini yürütüyor. Projenin dördüncü dönem eğitimlerine katılım için başvurular alınmaya başladı.

Geleceğin Kadın Liderleri projesinin hedefi genç kadınların iş gücüne katılım süreçlerini kolaylaştırarak, onların toplum ve iş hayatındaki hedeflerine ulaşmalarını desteklemek. Proje kapsamında, katılımcıların profesyonel iletişim ağlarının genişletilmesi, teknik eğitimlerinin yanı sıra işgücüne katılımlarının sağlanması ve sosyal duyarlılıklarının geliştirilmesi amaçlanıyor.
Üniversite son sınıf öğrencisi veya yeni mezun, 20-25 yaş arası genç kadınların katılımına açık olan proje kapsamında düzenlenen dört günlük eğitimlerde, genç kadınlara CV yazma, iş aramada teknolojinin kullanımı, mülakat simülas-yonları gibi işe alım sürecinde çok faydalı olacak pratik bilgiler veriliyor. Bunların yanı sıra hedef belirleme, iş ahlakı, etkin iletişim, kariyer planlaması gibi iş hayatlarına yön verecek dersleri de içeren bir eğitimden geçiyorlar. Ayrıca katılımcılar; bankacılık, sağlık, telekomünikasyon, reklamcılık, hızlı tüketim gibi farklı sektörlerin temsilcilerinden, o sektörlerle ilgili doğrudan bilgi alma şansını da yakalayabiliyorlar.

117 kadına sertifika

Eğitimlerin ardından sertifikalarını alacak olan genç kadınlara, iş arama süreçlerinde altı ay boyunca KAGİDER ve Sanofi Türkiye tarafından men-torluk desteği verilecek. Son iki yıl içerisinde 117 genç kadın sertifika aldı ve halen 61 kadın KAGİDER’den mentorluk almaya devam ediyor. Projeye dahil olmak isteyen genç kadınlar, 31 Temmuz 2013 tarihine kadar www.geleceginka-dinliderleri.org adresindeki başvuru formunu doldurabilirler. Projeyle ilgili etkinliklerden haberdar olmak ve gelişmeleri takip etmek için www.facebook.com/GeleceginKadinLiderleri ve twitter.com/GKL_Projesi adresleri ziyaret edilebilir.

  Türkiye'deki girişimler zor bir dönemden geçiyor

Projeye ödül geldi

Faaliyet gösterdiği ülkelerde kadınların iş gücüne katılımına önem veren Sanofi Grubu, Türkiye’de KAGÎDER işbirliğiyle yürüttüğü ‘Geleceğin Kadın Liderleri’ projesi ile ödüle layık görüldü. Sanofi Türkiye, Geleceğin Kadın Liderleri projesiyle 2012’de en prestijli uluslararası ödüllerden Communitas Ödülleri’nin sahibi oldu. Kaynaklarını içinde yaşadığı toplumun yaran için kullanan kişi ya da kurumlara verilen Uluslararası Communitas Ödülleri kapsamında, Sanofi Türkiye “Gönüllü Proje Sponsorluğu” dalında ödüle layık görüldü.
Yazımızı beğendiniz mi?

Size daha güzel hizmet sunabilmemiz için lütfen bize destek olun. Yazımızı aşağıdaki sosyal medya sitelerinde paylaşabilirsiniz.

Bunu da İnceledinizmi ?

Girişimcilik Yaşı Düşüyor Başarılı Genç Girişimciler

Son yıllarda girişimciliğe adım atanların sayısı artarken “girişimcilik” yaşı da düşüyor. 28 yaşına gelmeden iş …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir