Başarılı Girişimcilik

Geleceğin Patronları Yarışması Başlıyor

Geleceğin patronları aranıyor

Finansbank ve Bilkent Üniversitesi işbirliği ile Geleceğin Patronları Yarışması başlıyor. Girişimci adaylarına yarışma boyunca eğitim desteği verilecek, yarışmayı kazanan adayların ise 50 bin TL para ödülü bekliyor.

gelecegin patronlari yarismasiFinansbank, yenilikçi ve istihdam yaratma potansiyeli olan iş fikri sahibi girişimci adaylarını desteklemek üzere Bilkent Üniversitesi ile stratejik bir işbirliğine imza attı. Bu işbirliği ile hayata geçen Geleceğin Patronları Yarışması’nın amacı, kendi işinin patronu olma heyecanını duyan yaratıcı girişimcileri cesaretlendirmek, yönlendirmek ve ödüllendirerek destek olmak. Yanşma ile eğitim desteği verilirken, yarışma sonunda başarılı olanlara para ödülü ile sermaye desteği sağlanacak.

Finansbank Perakende Bankacılık Genel Müdür Yardımcısı Erkin Aydın, “Geleceğin Patronları Yarışması, girişimci adayları için sadece finansman anlamında değil, süreç boyunca üç aşamada devam edecek ‘Fikirden Değere Eğitim Programı (FİDE)’ açısından da bir fırsat sunuyor” diyor. Aydın, sorularımızı şöyle yanıtladı:

Ekonomist; Geleceğin Patronları Yarışması hangi amaçla yola çıktı?

Erkin Aydın: Amacımız; kendi işinin patronu olma heyecanını duyan yaratıcı girişimcileri cesaretlendirmek, yönlendirmek ve ödüllendirerek destek olmak. Yarışma süresince Bilkent Üniversitesi tarafından katılımcılara iş fikirlerini somutlaştırmak ve geliştirmek adına ‘Fikirden Değere Girişimcilik Programı’yla (FİDE) eğitim desteği verilecek, para ödülüyle de sermaye desteği sağlanacak.

Girişimci adaylarına ne gibi destekler sunulacak?

Yarışmanın, eğitim ve finansman imkanını buluşturan bir proje olması nedeniyle oldukça önemli. Yanşmasının girişimci adaylan için sadece finansman anlamında değil, süreç boyunca üç aşamada devam edecek FİDE açısından da eşsiz bir fırsat sunduğunun altını çizmek isterim.

Yanşma süreci hakkında bilgi verir misiniz?

Yarışmaya başvuruda bulunan katılımcılardan ilk elemeleri geçen adaylar, Bilkent Üniversitesi ile FİDE’nin ilk iki aşamasında buluşacak. Bu aşamalan başanyla geçen katılımcılar sektörün önde gelen iş adamlarından oluşan büyük jüri karşısında iş fikirlerini birebir anlatacak.

Jüri tarafından belirlenen en iyi 10 iş fikri sahibi FİDE’nin son aşamasına katılma hakkı kazanırken, eğitimi başarıyla tamamlayarak Yatırımcı Sunumu’nda ilk 3’e giren girişimci adaylarına bir yıl içinde şirket kuruluşlarını gerçekleştirmeleri koşuluyla 50 bin TL para ödülü verilecek. Kalan 7 girişimci adayına ise 12 ay ödemesiz ve faizsiz 50 bin TL’ye kadar kredi imkanı tanınacak.

Başvuru kriterleri neler? Yanşma süreci nasıl işleyecek?

18 yaş üstü, üniversitelerin 3 ve 4’üncü sınıf öğrencileri, meslek yüksekokulu veya üniversite mezunlan başvurabilir. Başvurular 17 Haziran’a kadar devam edecek. İlk etap eğitimini başanyla tamamlayan katılımcılarımızın büyük jüri ile buluşması şeklinde gerçekleşecek. Bu etapta başa-nlı girişim hikayeleri olan sektörün önde gelen iş adamlarından oluşan jürimiz fikirlerin özgünlüğü baz alarak bir değerlendirmede bulunacak. Elemeyi geçen 10 katılıma, eğitim sonunda ‘Yatırımcı Sunumu’ ile girişimciliklerine ilişkin fon bulma yetkinliklerini sorgulayacak.

Küçük işletmelere kredi

Finansbank’ın sunduğu Girişimci Kredisi Paketi ile teminat zorluğu yaşayan KOBİ’lerin krediye rahatça erişmelerini hedeflediklerini ifade eden Erkin Aydın, şu bilgileri veriyor

“Bundan böyle girişimci kredisi paketi ile belirli sektörler özelinde bu desteği, tüm yeni kurulan küçük işletmelere veriyor olacağız. Çalışan sayısı en fazla 9 olan KOBİ’lere kuruluş itibariyle 60 ay vadeye kadar Girişimci Kredisini sunuyoruz. Avrupa Yatırım Fonu teminadı girişimci kredisi azami 52 bin TL olup 6 ay ödemesiz dönem seçeneğini de içeriyor.”

Hem indirmesi hemde kullanımı tamamen ücretsiz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu