Anasayfa / Ek İş, Ek Gelir / Genç Emeklilere Gönüllü Hemşirelik İşi

Genç Emeklilere Gönüllü Hemşirelik İşiGÖNÜLLÜ HEMŞİRELİK

gonullu hemsireDaha çok Batıda kâr amacı gütmeyen kurumların organize ettiği bir meslek grubudur. Diplomalı hemşire olmak şart değil. Hem vakit geçirmek, hem de insanlığa hizmet arzusunun tatmin edildiği saygın uğraşılardan biri. Tabii çok tatmin edici olmasa da belli bir kazancı da var.
Ufak bir kurstan geçmek yararlı olur. En azından hasta psikolojisini bilmek ve kritik müdahaleleri öğrenmekte yarar var. Hedef yalnız hastaneler değil, yaşlı bakım evleri, uluslararası yardım kuruluşları ve tabii Kızılay gibi organize kurumlar.

Bu işin manevi tatmini çok baskın. Bazı vakıf ve hastaneler gönüllü hemşireleri kısa bir eğitimden sonra görevlendiriyor. En önemli koşul genç emekli olmak. 50 yaş civarında olan gönüllüler daha başarılı oluyor. Şimdi kadınların yanında erkeklere de bu alanda iş var. Son yıllarda bu gruba ‘gönüllü sağlıkçılar’ denmesi biraz da bundan. Geçim konusunu pek dert etmeyen, yardımseverliği ön planda tutan emekliler için en uygun uğraşılardan biri. Başvurulacak yerlerin başında ise Türk Kızılay’ı var.

  Evde Takı Tasarım İşi Yaparak Para KazanmakYazımızı beğendiniz mi?

Size daha güzel hizmet sunabilmemiz için lütfen bize destek olun. Yazımızı aşağıdaki sosyal medya sitelerinde paylaşabilirsiniz.

Bunu da İnceledinizmi ?

İndir Kazan Uygulaması Ek Gelir İmkanı Sunuyor

Evde, işte veya okulda artık her yerde para kazanmak çok kolay. Yapmanız gereken tek şey …

Bir yorum

  1. bende hemşirelik yapmak istiyorum cevap verirseniz sevinirim.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir