Anasayfa / Ek İş, Ek Gelir / Genç Emeklilere Servis İşletmeciliği İşi

Genç Emeklilere Servis İşletmeciliği İşiOKUL TAŞITI İŞLETMECİLİĞİ

serviscilikYine genç emekliler için bir iş. Toplumda yeni emekli olmuş insanların daha sabırlı ve dikkatli olduğuna ilişkin bir inanç vardır. Çocukları taşımak, onları bir ailenin fertleri gibi görüp korumak önemlidir. Hız delisi olmayan sürücüler bu iş için biçilmiş kaftan. Tabii yapılacak iş sadece sürücülükle sınırlı değil. Öğrenci servislerini kurumsallaştırmak da önemli.
Birkaç emeklinin bir araya gelip kurduğu servis işletmeleri daha çok tercih ediliyor. Sürücüler de yöneticiler de belli konuları aşmış deneyimli insanlar. Bankalar bu tür girişimcilere rahatça kredi açabiliyor. Okul aile birlikleri ya da okul yöneticileri bu organizasyonlara daha fazla iş veriyor. İhale usulü geçerli olsa bile emekliler lehine pozitif ayrımcılık var. Önemli olan filoyu standardize etmek, geçerli konforu sağlayıp; sürücülerin öz geçmiş bilgilerini velilere ve okul yöneticilerine sunmak.

Büyük dikkat, temizlik, güven ve özenli yönetim gerektiren bu işte genç emeklilerin şansı büyük. Sorumluluk duygusu ise olmazsa olmazlardan. Araçların zamanında muayenesi, sürücülerin periyodik sağlık kontrollerinin yaptırılması, taşıtlarda sigara içilmemesi, emniyet kemeri duyarlılığı da ince ayrıntılar…

  Para Kazandıracak İş FikirleriYazımızı beğendiniz mi?

Size daha güzel hizmet sunabilmemiz için lütfen bize destek olun. Yazımızı aşağıdaki sosyal medya sitelerinde paylaşabilirsiniz.

Bunu da İnceledinizmi ?

Başarılı Fintech Girişimleri ve Para Kazanmanın Pratik Yolları

Türkiye bankacılık ve finans teknolojileri alanında ABD ve Avrupa’dan daha ileride. Dünyanın pek çok bankasında …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir