Başarılı Girişimcilik

Genç Yayın Girişimcileri Yarışması

Yılın Genç Yayın Girişimcisi Yarışması

Türkiye Yayıncılar Birliği ve Kalem Ajans işbirliği ile gerçekleşecek ‘Yılın Genç Yayın Girişimcisi Yarışması’na katılmak için, 28 Ekim 2011 tarihine kadar başvuru formunu doldurarak, ilgili adrese göndermeniz yeterli. Britanya biletini sizde alabilirsiniz…

Genç Yayın Girişimcisi Yarışması

Yayın Girişimcisi Yarışması’na nasıl katılabilirim?

Yarışmaya katılmak için, 28 Ekim 2011 tarihine kadar başvuru formunu doldurarak ilgili adrese göndermeniz gerekmektedir. Formu doldurmadan önce aşağıdaki bilgileri okumanızı önerilmektedir.

Yarışma,
21 – 40 yaş aralığında
Yayıncılık alanında (Basılı & dijital yayıncılık; Edebiyat Ajansları; Edebiyat Festivalleri dahil olmak üzere) en az 3 yıllık iş tecrübesine sahip
Girişimci ve Türkiye’de yayıncılık sektörünün gelişmesinde ticari ya da sosyal alanlarda yeteneklerini göstermiş
Yayıncılık alanında Türkiye’de geleceğin liderlerinden olma potansiyeline sahip
Kendini iyi derecede sözlü ve yazılı ifade edebilecek İngilizce bilgisine sahip herkese açıktır

Değerlendirme

Gelen başvurular arasından yukarıda belirtilen özelliklere uyan katılımcılar, sektörün önde gelen isimlerinde oluşan jüri üyelerine sunum yapmak üzere 3 Kasım Perşembe günü çağırılacaklar, kazanan isimler de aynı günün akşamında gerçekleştirilecek olan resepsiyonda açıklanacak. Başvuru yapan adayların email adreslerine sunum programı ile ilgili bilgi gönderilecek.

Yarışma kapsamında adaylar, çalışmalarını ve planlarını Emrah Özpirinççi (Türkiye Yayıncılar Birliği Yönetim Kurulu Üyesi, Oxford Yayınları Genel Müdürü), Filiz Aygündüz (Milliyet Gazetesi Kültür&Sanat Bölümü Müdürü), Hakan Günday (Yazar), Henry Volans (Dijital Yayıncılık Direktörü, Faber) ve Nermin Mollaoğlu’nun (General Müdür, Kalem Ajans ve ITEF İstanbul Tanpınar Edebiyat Festivali) oluşturduğu jüri üyeleriyle paylaşacaklar.

Sadece etkileyici bir CV’ye sahip olmak yeterli değil; adaylar, sektördeki girişimcilik yeteneklerine göre değerlendirilecekler. Dikkat edilecek olan nokta, adayların yayıncılık sektöründe girişimci ve yaratıcı fikirlerle hareket ederek alanlarında lider olabilecek donanıma ve görüşe sahip olmalarıdır.

Kazanan kişinin uluslararası alanda diyalog kurmaya açık, Britanya ile karşılıklı kişisel ve profesyonel ilişki ve ortaklık geliştirebilecek niteliklere sahip biri olması gerekmektedir.

Ne kazanacağım?

Yarışmayı kazanan iki kişi Türkiye’de Yılın Genç Yayın Girişimcisi unvanını kazanıp Nisan 2012’de diğer ülkelerin finalistleriyle beraber bir haftalık sektör turuna katılarak, sektörün lider isimleriyle görüşüp, tanışma ve işbirliği fırsatı bulacaklar. Tüm masrafları British Council tarafından karşılanacak bu program kapsamında Türkiye finalistleri Britanya’nın önde gelen yayıncılarını ve bu alanda çalışan ofisleri ziyaret edecekler.

Program içeriği:
Britanya’da yayıncılık sektörünün gelişimi ve şimdiki durumu hakkında bilgi almak için grup toplantıları
Britanya ile diğer ülkelerin finalistleri arasında iletişim ağı oluşturma
Britanya’nın yayıncılık alanında lider isimleriyle tanışma (birebir toplantılar da olabilir)
Bireysel iş görüşmeleri
Finalistlerin işleriyle ilgili kısa tanıtım yapabilecekleri bir resepsiyon dahil olmak üzere Londra Kitap fuarı ve paralel etkinliklere katılma

Londra Kitap Fuarı Web Sitesi İçin TIKLAYINIZ!

Londra Kitap Fuarı, yayıncılık sektörünün uluslararası alanda en önemli buluşma noktalarından bir tanesi. Özellikle telif hakları anlaşmaları açısından büyük önem taşıyan fuar, her yıl dünyanın yayıncılık ve kültür başkenti olan Londra’da düzenliyor.

Fuarda yer almak, yayıncılık alanında yeni girişimlerin sektörün uluslararası alanda geleceğini ne yönde değiştireceğini anlamak açısından çok önemli bir fırsat. 2011’de Rusya’nın ardından, 2012’de Çin odak ülke olarak (Market Focus Country) fuarda yer alacak.

Finalistlere tur kapsamında Londra Kitap Fuarı’nın paralel ekinliklerine ve resepsiyonlarına katılma ve kendi alanlarına göre bireysel araştırma yapma fırsatı verilecek.

Başvuru için son tarih 28 Ekim 2011

Yarışma formuna ulaşmak için TIKLAYINIZ!

Hem indirmesi hemde kullanımı tamamen ücretsiz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu