Anasayfa / Makaleler / Gerekirse Tartışmalı Konulardan Uzak Durun

Gerekirse Tartışmalı Konulardan Uzak DurunHararetli bir departman toplantısı dağıldıktan sonra, Kenneth ve bazı iş arkadaşları koridorda küçük gruplar halinde tartışmaya devam ediyorlardı. Bir iş arkadaşı, Ken-neth’ın grubuna yaklaşıp söze karıştı. Adam, kesin görüşlerini çabuk çabuk söyledikten sonra arkasını dönüp hızla uzaklaştı. Gruptakilerin dilleri tutulmuştu. En azından, adamın kalıp onların konuya nasıl yaklaştıklarını dinlemesini beklemişlerdi. Görünen oydu ki bu adam başkalarının görüşleriyle ilgilenmiyordu.

Tartışmalı Konular
Bazı çalışanlar, söz konusu belirli konulara olduğunda, aşırıya kaçarlar ve karşıt görüşlere hiç tahammülleri olmaz. Ya hemen tahrik olup muhalif kişiye saldırırlar ya da sadece öfkeyle uzaklaşırlar. Bu, hayata karşı katı duruşları çocuk büyütme, diyet yapma, egzersiz, din veya politikanın da dahil olduğu tüm konular için geçerli olabilir.

Bazı insanlar, ateşli bir kişiyi ikna etmek için çekişmeli bir tartışmaya girmenin, büyük cesaret istediğini düşünürler ve tartışmalı konulardan çekinip uzak durmaları onların korkak olduğu izlenimini yaratır. Doğru olan bunun tam tersidir. Büyük cesaret isteyen, dar görüşlü bir iş arkadaşı ile mantıklı bir tartışma yapamayacağınızı kabul etmektir. Bu yüzden, böyle kişilerin hassas olduğu konuları bulduğunuzda, bu konulara değinmekten vebadan kaçar gibi kaçının.

  Silikon Vadisi'nin farkıYazımızı beğendiniz mi?

Size daha güzel hizmet sunabilmemiz için lütfen bize destek olun. Yazımızı aşağıdaki sosyal medya sitelerinde paylaşabilirsiniz.

Bunu da İnceledinizmi ?

Dünyada djjital oyun endüstrisinin büyüklüğü

Dünyada djjital oyun endüstrisinin büyüklüğü, film ve müzik endüstrisinin toplam büyüklüğünü geride bıraktı. Ve daha …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir