Makaleler

Gerekirse Tartışmalı Konulardan Uzak Durun

Hararetli bir departman toplantısı dağıldıktan sonra, Kenneth ve bazı iş arkadaşları koridorda küçük gruplar halinde tartışmaya devam ediyorlardı. Bir iş arkadaşı, Ken-neth’ın grubuna yaklaşıp söze karıştı. Adam, kesin görüşlerini çabuk çabuk söyledikten sonra arkasını dönüp hızla uzaklaştı. Gruptakilerin dilleri tutulmuştu. En azından, adamın kalıp onların konuya nasıl yaklaştıklarını dinlemesini beklemişlerdi. Görünen oydu ki bu adam başkalarının görüşleriyle ilgilenmiyordu.

Bazı çalışanlar, söz konusu belirli konulara olduğunda, aşırıya kaçarlar ve karşıt görüşlere hiç tahammülleri olmaz. Ya hemen tahrik olup muhalif kişiye saldırırlar ya da sadece öfkeyle uzaklaşırlar. Bu, hayata karşı katı duruşları çocuk büyütme, diyet yapma, egzersiz, din veya politikanın da dahil olduğu tüm konular için geçerli olabilir.

Bazı insanlar, ateşli bir kişiyi ikna etmek için çekişmeli bir tartışmaya girmenin, büyük cesaret istediğini düşünürler ve tartışmalı konulardan çekinip uzak durmaları onların korkak olduğu izlenimini yaratır. Doğru olan bunun tam tersidir. Büyük cesaret isteyen, dar görüşlü bir iş arkadaşı ile mantıklı bir tartışma yapamayacağınızı kabul etmektir. Bu yüzden, böyle kişilerin hassas olduğu konuları bulduğunuzda, bu konulara değinmekten vebadan kaçar gibi kaçının.

Hem indirmesi hemde kullanımı tamamen ücretsiz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu