Anasayfa / İş Fikirleri 2019 - Girişimcilik / Girişimci Fikir Projeleri

Girişimci Fikir Projelerigirişimci fikirler,Biyomedikal uygulamalar,Bina otomasyon sistemi,Hava temizleme teknolojisi,Buhar biriktirme tesisi,Orijinal kokulu kağıt,Deniz ürünleri,distribütörlük,paslanmayı önleyen kaplama,Ahşap firması tedarikçi,inovatif ürünler

Avusturyalı inşaatçı distribütör arıyor

Dış cephe iskeleti ve duvar kalıp sistemleri üzerine uzmanlaşmış Avusturya firması, bu alandaki ürünleri için distribütör arayışında. Aranılan distribütörün inşaat firmalarına doğrudan erişiminin olması bekleniyor.
Referans numarası: 20120521014

Güvenli yapı sistemleri
İtalya’da bir inşaat şirketi, kendi kendine kenetlenen yapısal bir blok sistemi geliştirmiş. Sıradan harçla yapılan bloklarla kıyaslandığında bu sistemin yüzde 50 daha fazla dayanıklılık sağladığı belirtiliyor. Ayrıca sistemde kullanılan bloklar iyi bir ısı yalıtımına ve sızdırmazlık özelliğine sahip. İtalyan şirket, teknik işbirliği, lisanslama ya da diğer ticari işbirliklerine açık.
Referans numarası: 12 İT 55X2 3PJA

Hidrolik sistemler için inovatif ürünler
Hidrolik bağlantı parçaları üzerine uzmanlaşmış İtalyan şirketi, inovatif ürünler geliştiriyor. Bu yenilikçi ürünlerini Türkiye pazarına da sunmak isteyen İtalyan şirket, benzer alanlarda faaliyet gösteren firmalarla ticari işbirliği anlaşması yapacak. Aynı zamanda bazı ürünlerini Türkiye’de ürettirmek istiyor.
Referans numarası: 20120626011

Direnç artıran teknoloji
Bir İngiliz KOBİ’si, dış kaynaklardan gelebilecek yıkımlara veya statik baskıya karşı yapının direncini artıran teknoloji geliştirmiş. Patenti alınan bu teknoloji, öncelikle sivil savunma ve zırhlı araçlarla ilgili pazarlarda kullanıma uygun. Ingiliz şirket satış, üretim ve test aşamalarında kendine destek verebilecek firmalarla temas kurmak istiyor.
Referans numarası: 12 GB 403U 3PDH

Ahşap firması tedarikçi arıyor
Çevre dostu, özgün ahşap dekorasyon ürünleri üreten DanimarkalI bir şirket, ürün çeşidini artırmak istiyor. DanimarkalIlar bu doğrultuda iç ve dış ahşap dekorasyon ürünleri ürettirecek.
Referans numarası: 20120514005

Sporcular için özel gıdalar
Kas geliştirici, yağ giderici, güçlendirici, direnç artırıcı gibi sporcu gıdaları üretiminde uzmanlaşmış bir İngiliz şirketi, Türkiye’de distribütör arıyor. Bu ve benzeri ürünleri kendi markasıyla Türkiye pazarına sunmak isteyen ingilizler, benzer alanlarda faaliyet gösteren Türk firmalarından teklif bekliyor. Aranan distribütörün sporcu ve sağlık ürünleri alanında yaygın bir ağa sahip olması bekleniyor.
Referans numarası: 20120501001
Patentli stor perde sistemi
İngiltere’den bir güvenlik firması, yenilikçi ve patentli bir stor perde-kapı sistemi geliştirmiş. Patlamalara karşı fiziksel koruma sağlayabilen bu sistem günlük kullanıma da uygun. Ingiliz firma, şu ana kadar 11 ülkeye ihraç ettiği ürünün satış ağını genişletmek istiyor. Bu doğrultuda Türkiye’de de distribütörlük verecek.
Referans numarası: 20120525021

  Kübada Girişimcilere İş Fikirleri ve Fırsatları

Marinada paslanmayı önleyen kaplama
Marinalardaki demirleme ve çelik zincir üretimi konusunda uzmanlaşmış bir Ispanyol şirketi, paslanmayı önleyen kaplama sistemi arıyor. Talep edilen kaplama sisteminin uygulaması kolay olmalı.
Referans numarası: 12 ES 26E5 3PF9

Deniz ürünleri için distribütörlük verecek
Polonya’ da bir firma, dondurulmuş balık ve deniz ürünlerinin işlenmesi, alımı ve satışı konusunda uzmanlaşmış. Pangasius, alaska, sudaki, hoki, somon, deniz ürünleri karışımı, karides kokteyli gibi ürünleri yelpazesinde bulunduran firma, distribütör arıyor.
Referans numarası: 20120717026

Orijinal kokulu kağıt
Almanya’da kokulu kağıt üreten bir firma, geliştirmiş olduğu yöntem ile müşterilerin ihtiyaçları doğrultusunda her türlü mektup ve paketlere, istenilen kokuyu kağıtlar yardımıyla yerleştirebiliyor. Alman şirket, Türkiye’de ticari işbirliği arayışı içinde.
Referans numarası: 12 DE 1699 30V2

Buhar biriktirme tesisi
Hollanda’dan bir araştırma ekibi, nanoteknolojide son derece değerli bir fikri geliştirmeye çalışıyor. Hedeflenen teknolojinin ana amacı, karbon nanoyapılı veya türevlerinin nesilleri için bir nanokatalizör geliştirmek. Firma, nanomateryal üretimini büyütmek için kimyasal buhar biriktirme tesisleri arıyor.
Referans numarası: 12 NL 60AH 3P6Q

Biyomedikal uygulamalar için materyal
ispanya’da bir biyomedikal araştırma merkezi, polimer ve metalik parçalardan yeni bir malzeme üretmiş. Söz konusu malzemenin, kemik dokusunun yenilenmesinde kullanılan medikal aletlerin üretimi için biyo-uyumluluk sağladığı belirtiliyor. Araştırma merkezi, lisanslama ve teknik işbirliği kurmak adına ortaklar arıyor.
Referans numarası: 12 ES 252K 30Z5

Bina otomasyon sistemi
Bina otomasyon sistemleri konusunda faaliyet gösteren bir Alman şirketi, Türkiye’de ticari aracılar arıyor. Giriş kontrolü, ışık kontrolü, alarm sistemleri, enerji kullanım kontrol sistemleri gibi otomasyon sistemleri üreten firmanın ürünleri Avrupa’daki birçok ülkede satılıyor.
Referans numarası: 20120720022

Hava temizleme teknolojisi
Hızlı büyüyen HollandalI bir teknoloji firması; hayayı duman, toz, mikrop gibi küçük parçacıklardan temizleyen bir teknoloji geliştirmiş. Söz konusu teknoloji evlerde, kamu hizmet birimlerinde, endüstride, laboratuarlarda, tarım ve sağlıkta hava temizleyici olarak kullanılabilir. HollandalI firma, farklı şekillerde ticari işbirliklerine açık.
Referans numarası: 10 NL 60AH 3JH0

Daha fazla bilgi için

EBIC-Ege telefon: 0232 343 44 00-150 Faks: 0232 374 42 89
İlgili kişiler: Semih Erden (semih.erden@ebiltem.ege.edu.tr) Can Şenyılmaz (can.senyilmaz@ebiltem.ege.edu.tr)
Web: www.ebicege.org.tr
NOT: Başvurularınızı referans numarası ile yapabilirsiniz.
Yazımızı beğendiniz mi?

Size daha güzel hizmet sunabilmemiz için lütfen bize destek olun. Yazımızı aşağıdaki sosyal medya sitelerinde paylaşabilirsiniz.

Bunu da İnceledinizmi ?

Satılık Üzüm Bağları, Üzüm Yetiştiriciliğine Yatırım Yapmak

Satılık Üzüm Bağları, Üzüm Yetiştiriciliğine Yatırım Yapmak, Üzüm bağı kurmanın maliyeti Üzüm son dönemlerin flaş …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir