İş Fikirleri ve İş Kurmak

Girişimci İş Fikirleri

tarlada adamMotosikletçileri sıcaktan koruyan kıyafet
İngiliz firma, motosiklet sürücülerinin kullandıkları deri eşyalarında hava akışını düzenleyen ve kullanıcıya sıcak havalarda dahi kullanım rahatlığı sağlayan inovatif bir aksam geliştirmiş. Kıyafeti Türkiye pazarına sunmak isteyen firma distribütör arıyor. Referans numarası: 20120227060

Rulman üreticisi distribütör arıyor
Rulman üretimi üzerine uzmanlaşmış Belçikalı bir şirket, Türkiye’de distribütör arıyor. Belçikalı şirket, rulman üretim ve stoklama açısından Avrupa’nın en büyük üreticilerinden biri. Şirket, aradığı distribütörün rulman pazarında deneyimli ve geniş bir dağıtım ağına sahip olmasını istiyor.
Referans numarası: 20120209014

Poliüretan köpük için renk karışımı
İsrail’de faaliyet gösteren bir KOBİ, renkli poliüretan köpüklerin çeşitli uygulamaları için renk karışımı ve üretim prosesi geliştirmiş. Bu teknolojinin piyasadaki diğer uygulamalardan farklı yönleri var. Örneğin, poliüretan köpükteki hızlı dağılımdan dolayı uygun maliyetli. İsrailli firma, yeni uygulamaların test edilmesi ve diğer işbirlikçi çalışmalar için poliüretan köpük üreticileri arıyor.
Referans numarası: 12 İL 80ER 30FL

Yüzde 20 yakıt tasarrufu
UkraynalI bir firma, yakıtlar için kavitasyonel modifiye sağlayan bir teknoloji geliştirmiş. Bu teknoloji, motorların etkinliğini ve çevresel parametrelerini geliştiriyor. Yakıt tüketimini yüzde 12-20 oranında düşürüyor. Egzozların sıcaklığı azalıyor ve bileşiği değişiyor. Örneğin azot oksit içeriği yüzde 1.5 ile 2 kat, is parçacıkları yüzde 1.3-1.6 kat azalıyor. Karbon oksit yüzde 0 ‘a düşüyor. Firma, araştırmalarını finanse etmek ya da bir konsorsiyum oluşturmak için işbirliği yapabileceği şirketler arıyor.
Referans numarası: 12 UA RE05 30G9

Tozsuz vakum püskürtme teknolojisi
Yenilikçi bir Alman firması, tozsuz, emisyonsuz vakum püskürtme teknolojisi geliştirmiş. Bu yeni teknoloji birçok alanda uygulanabiliyor. Örneğin demiryolu araçlarının temizliğinde, konteynır içlerinin ve yüzeylerin temizliğinde kullanılabiliyor. Alman firma söz konusu teknolojiyi kullanmak isteyen şirketlerle işbirliği yapmak istiyor.
Referans numarası: 12 DE 1699 30M7

Tarım için mikrobiyal bileşim
Romanya’da bir araştırma enstitüsü, tarımdaki toprak zararlıları ve hastalıklarının biyolojik kontrolü için mikrobiyal bileşim dizayn etmiş ve bu bileşimin hazırlanması için bir proses geliştirmiş. Enstitü söz konusu bileşimin üretimini yapabilecek firmalarla temas kurmak istiyor.
Referans numarası: 12 RO 662B 30MY

Enerji tasarruf sistemi
Voltaj optimizasyon sistemi gibi enerji tasarruf çözümleri geliştiren bir Ingiliz şirketi, Türkiye’de partner arıyor. Uygun partnerin güçlü bir satış ve pazarlama ağına sahip olması bekleniyor.
Referans numarası: 20120308043

Egzoz sistemi kaplaması
ABD’li bir şirket, egzoz sistemlerinin yalıtım kaplaması için yeni bir teknoloji arıyor. ABD’li şirket bu teknolojinin lisansını almak istiyor.
Referans numarası: 12 LU 87GA 30M2

Emilebilir biyopolimerlerin hazırlanması
İspanyol teknoloji merkezi, emilebilir biyopolimerlerin, poliglikolik asit gibi hazırlanması teknolojisini arıyor.
Referans numarası: 12 ES 27F4 30K6

Yenilikçi ısı depolama sistemi
Güneş enerjisi için ısı depolama sistemi geliştiren DanimarkalI bir şirket, Türkiye’de işbirliği yapabileceği firmalarla temas kurmak istiyor. Bu yenilikçi depolama sistemi güneşten gelen ısıyı bin 500 ile bin 800 derecede depolayabiliyor. Depolanan ısı, özel bir sistem sayesinde kullanım için gerekli olan 70- 80 derecelere kadar düşebiliyor. Yani güneş enerjisinin maksimum derecesi ısınma, havalandırma ve elektrik enerjisi için gerekli taban enerji kaynağı olarak değerlendirilebilecek noktaya getiriliyor. DanimarkalI şirket, söz konusu sistemin Türkiye’de satışını yapabilecek firmalarla temas kurmak istiyor.
Referans numarası: 11DK 20B13LZD

Yunanlı firmadan franchise teklifi
Ortopedik ve anatomik ürünlerde uzmanlaşmış Yunanlı bir firma, Türkiye’de master franchise anlaşması yapabileceği şirketlerle temas kurmak istiyor. Bunun için medikal alanda tecrübe sahibi firmalardan gelecek teklifler değerlendirilecek. Yunanlı firmanın ürünleri ISO 9000 kalite kontrol belgesine sahip.
Referans numarası: 20110322038

Lojistik planlama
isveçli bir KOBİ, ağır endüstrilerde üretim performansı ve sürecinin lojistik kontrolünü sağlamak amacıyla izleme sistemleri geliştiriyor, isveçli şirket bu doğrultuda yeni teknolojik ürünler ve RFID uygulamaları arıyor, isveçli şirket bu tür çözümleri olan teknoloji firmalarıyla ticari işbirliği anlaşmalar yapmak arzusunda.
Referans numarası: 11SE 67CG 3KRF

Küçük evler için güneş enerjisi
PolonyalI bir firma, güneş enerjisinden elektrik enerjisi üretebilecek sistemler arıyor. Sistemler, küçük ve orta ölçekli binalara kurulacak. Bu nedenle kullanımı kolay, elektrik ağı ile birleştirme imkanı olan sistemler tercih edilecek. Firma, piyasada var olan çözümler arıyor.
Referans numarası: 12 PL 63AW 30H3

Güneş paneli kontrol cihazı
2009’da kurulan PolonyalI bir KOBİ, güneş enerjisi panellerinin çalışma optimizasyonunu sağlayan, gelişmiş bir kontrol cihazı geliştirmiş. Söz konusu cihaz dijital programlamayla çalışıyor. Üzerine istenildiği kadar dijital sıcaklık sensörü takılabiliyor. PolonyalI şirket, bu yenilikçi cihazı kendi güneş panelleriyle entegre etmek isteyen üretici firmalarla temas kurmak istiyor. Şirket, ihtiyaç olursa bu konuda taşeronluk hizmeti sağlayabilecek konumda.
Referans numarası: 20110525037

Un işleme makinesi
Gıda sektöründe faaliyet gösteren Slovakyalı bir şirket, un ve hammadde işlemesi için yeni bir makine talep ediyor. Talep edilen makinenin kullanımı kolay, kapasitesi yüksek ve enerji tasarruflu olması gerekiyor.
Referans numarası: 11SK 69CU 3LST

Yeşil elektrik çözümü
Çevre dostu hidro türbinlerle yüksek verimli jenatörler üreten bir Fransız şirket, bu ekipmanları Türkiye pazarına sunmak istiyor. Şirket, bu doğrultuda distribütörlük verecek. Bu jeneratörler, konutsal veya endüstriyel enerji ihtiyaçlarını uygun maliyetli ve sürdürülebilir bir şekilde çevreye zararsız biçimde üretiyor.
Referans numarası: 12 FR 34K2 3NUW

Elektronik öğrenme sistemleri
Elektronik öğrenme üzerine uzmanlaşmış FinlandiyalI bir şirket, inovatif sistemlerinin dağıtım ve geliştirilmesi için insan kaynakları, e-öğrenme ve kurumsal eğitim alanlarında partnerler arıyor.
Referans numarası: 20120220004
Aşırı sıcaklığa dayanıklı boya
Kötü hava koşullarına dayanaklı boya ve vernik üreten bir Rus şirketi, Türkiye’de distribütör arıyor. Söz konusu boyanın özellikle aşırı sıcaklığa karşı oldukça dayanıklı olduğu belirtiliyor.
Referans numarası: 20120222001

Daha fazla bilgi için

EBIC-Ege telefon: 0232 343 44 00-150 Faks: 0232 374 42 89 İlgili kişi: Tutku Asarkaya (İşbirliği teklifleri, yeni teknolojiler) tutku.asarkaya@ebiltem.ege.edu.tr Web: www.ebicege.org.tr

NOT: Başvurularınızı referans numarası ile yapabilirsiniz.

Ersan Çıplak

Hem indirmesi hemde kullanımı tamamen ücretsiz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu