Girişimcilik

Girişimci M.Okan Arı Mobil Emlak Uygulaması Tasarlayacak

MOBİL EMLAK UYGULAMASI TASARLAYACAK

emlakjet.com / M. Okan Arı

okan ariÜniversite yıllarından başlayarak geliştirdiği çeşitli web projelerinin ardından 2007 yılında emlak sektörünün internete geçişinin çok uygun olduğunu görerek emlakjet.com projesini hayata geçiren Okan Arı, emlakjet.com’u 5 bin 200 üyeye ulaştırdı. Gayrimenkul arama motorlarından biri olan site, kullanıcıların gayrimenkul arayışını kolaylaştırmayı, emlak sektörü hakkında bilgi edinmelerini sağlamayı hedefliyor. Siteyi Android ve IOS platforma taşıdıklarını söyleyen Arı, şu an her iki platformda da aynı anda yayma almak üzere, konum bazlı gayrimenkul arama üzerine çalıştıklarını belirtiyor.

Yurtdışından ziyaretçilerin hem kiralama hem de satın alma kararlarını verirken Türkiye’deki gayrimenkul sektörü hakkında bilgi edinebilecekleri bir mobil uygulama gehştirmeyi planladıklarını ifade eden Ari’nin mobil girişimciliğin geleceği üzerine görüşleri şöyle: “Mobil sektörü ve dolayısıyla girişimciliğinin önümüzdeki yıllarda parlayacağım düşünüyorum. Şu anki durumun resmini çektiğimizde, 2000’li yıllardaki web girişimciliğinin fotoğrafına benziyor mobil girişimcilik. Hayata geçirilebilecek birçok güzel fikre açık bir alan. Önümüzdeki yıllarda mobil odaklı birçok girişimi daha fazla duymaya başlayacağız.”
Bu dönemde toplam mobil internet kullanım miktarı ise 24 bin 233 TByte olarak gerçekleşti. BTK’nın aynı raporuna göre, 2013 yılı birinci üç aylık dönemde Türk Telekom ve mobil işletmecilerinin elde ettiği net satış geliri yaklaşık 6,2 milyar liraya ulaştı. Aynı dönemde diğer işletmecilerin net satış gelirleri ise yaklaşık 1,8 milyar lira oldu. Yılın ilk üç ayında, Türk Telekom ve mobil işletmecilerin toplam yatırım miktarı yaklaşık 557 milyon lira olurken, diğer işletmeciler tarafından yaklaşık 495 milyon lira yatırım gerçekleştirildi.Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu