Bayilik Veren Firmalar İle İş Kurma Fırsatları

Girişimci Murat Uçar Mawish Markasıyla Franchise Verecek

Mawish Bayilik, Mawish Franchise

Antalya’da farklı yatırımları bulunan Murat Uçar, yeni markası Mawish ile Türk lezzetlerini yurtdışına taşıyacak. Mawish markalı ilk mağazasını Antalya’da açan girişimci, oluşumunu tamamladıktan sonra yurtdışına franchise vererek birçok noktada ürünlerini yabancı tüketici ile buluşturacak.

mawishANTALYA’NIN girişimci iş adamlarından Murat Uçar, yeni markası Mawish’e hayat verdi. Uçar, kuruyemiş, kuru meyve, lokum, çikolata, çay, kahve, zeytinyağı, sağlıklı ürünler ve baharatın bir arada sunulduğu Mawish markasını franchise ile yurtdışında yaygınlaştırma amacında. Uçar, “Altyapısını bitirdikten sonra yurt dışına franchise vererek Türk lezzetlerini yabancı tüketici ile buluşturmayı hedefliyorum” diyor.

Kaliteli ürün kaliteli sunum

Mavvish’in oluşumu ve hedefleri hakkında bilgi veren Murat Uçar, her zaman yeni bir şeyler yapmaktan büyük mutluluk duyduğunu söyledi. Yeni bir marka yaratma isteği ile Mawish’i oluşturan girişimci, “içinde kuruyemiş, kuru meyve, lokum, zeytinyağı, çikolata, çay, kahve, sağlıklı ürünler ve baharatın bir arada bulunduğu bir marka açmak istedim ve harekete geçtim, ismi belirleyerek ürün portföyü için çalışmalara başladım.

Bu marka ile kaliteli ürün ve uygun fiyatı bir araya getiriyoruz. Belçika’da gördüğüm çikolatayı da ürün portföyümüze ekledik. En iyi ürün nerede varsa onu alıyoruz. Lokum Safranbolu, Nevşehir ve Gaziantep’ten geliyor. Badem Datça’dan geliyor. Kuruyemişlerimizi kendimiz kavuruyoruz. Türk kahvemizi sipariş üzerine yapılan kahve öğütme makinemizde üretiyoruz. Yedi başlıkta 2 bin çeşit ürünümüz var. Ürünler kadar mağazalarımızda kullandığımız seramik ve ahşap da en iyisi. Çünkü sunum bence en önemli detay. İyi ürünü iyi sunabilirseniz ilgi sağlarsınız” diyor.

“Lezzetli ürünler sunacağız”

“Amacım kaliteli, lezzetli ve sağlıklı ürünleri bir arada sunmak” diyen Uçar, “Çikolatada ağırlıklı bitter çalışıyoruz, içinde glikoz olmayan gerçek lokum satıyoruz. Amacım bu ürünleri şık mağazalarda kalite odaklı satabilmek. Keyif veren mağazalar ortaya çıkarmak istiyoruz. Asıl amacım franchise vererek bu markayı yurtdışına yaymak, ilk mağazamızı Antalya Lara’da açtık, ikinci yerimizi Antalya Kaleiçi’ndeki otelimin bir köşesinde açacağım. Burada ürünlerimizi turist ile buluşturacağız. Pamukkale ve Demre’de de ürünlerimizi turistlere sunmak için alışveriş yerlerinde stantlar açacağız” şeklinde konuşuyor.

Franchise istekleri

Açılmasının üzerinden birkaç ay geçmesine rağmen Mawish için Türkiye ve yurtdışından franchise isteyen çok sayıda yatırımcı Murat Uçar’a başvurdu. Girişimci, “İzmir, Ankara, Konya ve Ada-na’dan istekler oldu. Yurtdışında ise Moskova, St. Petersburg, Kiev, Odessa, Macaristan, Bakü, Çek Cumhuriyeti, Kuveyt ve Dubai’de görüştüğümüz yatırımcılar var. ilk mağazamızı açtık ancak birkaç eksiğimizi gidermeye çalışıyoruz. Ürün gamımız, paketleme ve internet sitemizin tamamlandığı ve ikinci mağazamızı açtığımız zaman franchise vermeye başlayacağız. Yani üç ay sonra yurtdışında ve yurtiçinde Mavvish mağazalarını göreceğiz” diyor.

Ülkeye göre ürün

Mağazaların dekorunu kendilerinin belirleyeceğini söyleyen Murat Uçar, ürünleri de Türkiye’den tedarik edeceklerini ifade etti. Uçar, “Önemli bir ihracata imza atmayı planlıyoruz. Ülkeye göre de farklı ürünlere ağırlık vereceğiz. Bazı ülkelerde kuruyemişi azaltıp çikolataya ağırlık vereceğiz. Mesela Rusya’da lokuma daha fazla yer vereceğiz. Avrupa’da ise çikolata ve çaya ağırlıklı vereceğiz. Konsept aynı olacak ancak bazı ürünler ön bazıları arka planda olacak. Örneğin çaylarımıza Rusya ve Avrupa’da ortak bir ilgi var. Çünkü Avrupa ve Rusya’da çay çeşitleri bizdeki kadar geniş değil. Mawish’te ise 80 çeşit çay sunuyoruz” dedi.

Müşteri imalata girebiliyor

Çikolata konusunda da iddialı olan Uçar, “Çikolatayı Belçika’dan getirtiyoruz ve mağazamızda işliyoruz. Değişik çerez ve kuru meyvelerle çikolatayı bir araya getiriyoruz. Hatta isteyen müşterimiz ile imalat bile gerçekleştiriyoruz, istenen hijyen koşullarını sağlayan müşterilerimiz, imalata katılıp istediği tarz çikolatayı kendisi üretebiliyor. Kendi yaratıcılıklarını kullanıp kendi ürünlerini geliştirebiliyorlar. Bu da tüketicilerimizin çok hoşuna giden bir hizmet” diyor.

Sağlıklı yağlar sunuyor

Mawish sunduğu organik bitkisel yağlar la da sağlıklı ürünler sunuyor. Sattıkları bitkisel yağların birçok yararı olduğunu söyleyen Uçar, “Kayısı yağı cilt bakımı, kuş burnu yağı göz altı torbaları, badem ve susam yağı saç bakımı, çörek otıı yağı şeker, tansiyon, kolesterol ve bağırsak parazitleri için çok yararlı. Kabak çekirdeği yağı ise metabolizmayı hızlandırır ve prostat için yararlıdır. Bu yağlar tamamen organik ürünler. Bilgili ve deneyimli personelimiz müşterilerimizi çok iyi bir şekilde bilgilendirip yönlendi-rebiliyor” şeklinde konuşuyor.

Gelen bir daha geliyor

İlk Mavvish mağazası altı ay önce açıldı. Altı ay geçmesine rağmen ilginin beklediklerinden fazla olduğunu ifade eden Uçar, “Çok fazla reklam yapmadık. Ben gelen bir daha geliyor mu ona bakarım. Bunu da sağladık. Bu da beni çok mutlu ediyor. Beğenen müşteri yeni müşteri demektir. Buraya gelen müşteriyi mutlu etmek istiyoruz. O yüzden kış aylarında müşterilerimize sunmak için bakır salep kazanı yaptırdık. Burada yaptığımız salebi ikram ediyoruz. İsteyenlere ham ürün satabiliyoruz. Türk kahvesi de öyle. Yaz aylarında ise güncel saf meyve suları ve limonata ikram edeceğiz” diye konuşuyor.

Hem indirmesi hemde kullanımı tamamen ücretsiz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu