Anasayfa / İş Fikirleri ve Yeni İş Kurmak / Girişimciler Kahveli Fındık Kreması Üretebilir

Girişimciler Kahveli Fındık Kreması ÜretebilirFındık kremasının kakaoyla olan uyumunu herkes bilir. Dünyanın en ünlü markaları fındığı Türkiye’den alır ve onu vazgeçilemez bir lezzet haline getirirler. Tüketim yaşı açısından küçük büyük fark etmiyor. Kahvaltı sofralarında olduğu kadar pastacılık endüstrisinde de kullanılıyor. Fakat kahve ile fındığı bir arada düşünmek buluşçuların pek aklına gelmemiş.

findik ezmesi
Oysa bazı kahve türleri, örneğin ‘robusta’ çeşitleri fındıkla mükemmel uyum sağlıyor ve ortaya nefis bir tat çıkıyor. Daha çok yetişkinlere ve pastacılık endüstrisine hitap eden bu çeşidi sentetik vanilyayla değil doğal vanilya içeriğiyle tatlandırmak ürünü benzersiz yapıyor. İşin sırrı bol deney yapmak ve tat panelleri düzenlemek. Sürülebilir kahve kremasının fındıkla oluşturduğu lezzet aynı zamanda mükemmel bir ihraç ürünü olamaya aday.

Tek şartla ki tatlandırıcı olarak mısır şurubu değil, doğrudan kristalize şeker kullanmak önemli.

Bu ilginç ürünü çeşitli formlarda üretmek mümkün. Kafeinsiz kahve kullanılması ise çocuk pazarı için bir başka seçenek. Üretim hijyenik koşullara önem veren eksiksiz bir imalathanede yapılabilir.
Bu Konularda İlginizi Çekebilir

Yazımızı beğendiniz mi?

Size daha güzel hizmet sunabilmemiz için lütfen bize destek olun. Yazımızı aşağıdaki sosyal medya sitelerinde paylaşabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir