Anasayfa / İş Fikirleri 2019 - Girişimcilik / Girişimciler Kuskus Yemeği Üretebilir

Girişimciler Kuskus Yemeği ÜretebilirGerçek kuskus sert buğday irmiğiyle yapılan bir Kuzey Afrika yemeği. İrmik ambalajına benzer paketlerde satılıyor ve hazırlanması oldukça kolay. İki katlı özel bir tenceresi var. Üst katma ince bulgura benzeyen kuskus konurken, altına sebze veya et konuyor. Beraberce pişerken sebze ya da etin buharlaşma yoluyla kuskusa geçmesi sonucu harika bir lezzet oluşuyor.

Kuskus Yemegi
Endüstriyel nitelikte olmayan kuskus tanecikleri şöyle hazırlanıyor: Küçük ya da orta boy irmikler suyla karıştırılıp hamur haline getirildikten sonra kurutuluyor. Tercihe bağlı bazı baharat katkıları konuyor ve elekten geçirilip granül haline getiriliyor. Süreç bizim geleneksel tarhana yapımına benziyor. Yeniden kurutulup koruyucu maddeler ekleniyor, belli bir pH düzeyine getirilip paketleniyor. Ürünün dayanma süresi bizim irmik standardına uygun. Kuskus taneciklerine özel lezzet kazandırmak için bitki özleri de katılabiliyor. Temel girdi sıfır numara sert buğday irmiği.

Kuskus şimdi Fransa ve İtalya başta olmak üzere, İspanya ve ABD’de de gözde tüketim ürünlerinden. Oldukça makul bir yatırımla pazara girmek mümkün. Proje doğrudan irmik imalatçıları tarafından hayata geçirilebilir ya da hammadde dışarıdan tedarik edilerek sağlıklı bir kuskus imalathanesi kurulabilir. Tenceresi ise ucuza üretilebilecek basit bir düzenekten ibaret. Pazarlamanın önce tencere ile birlikte yapılmasında yarar var. Sonra bu alışkanlık yerleşecek ve tüketim düzenli hale gelecektir.

  Romanov Koyunu Yetiştiriciliği Kuzu MakinesiYazımızı beğendiniz mi?

Size daha güzel hizmet sunabilmemiz için lütfen bize destek olun. Yazımızı aşağıdaki sosyal medya sitelerinde paylaşabilirsiniz.

Bunu da İnceledinizmi ?

Satılık Üzüm Bağları, Üzüm Yetiştiriciliğine Yatırım Yapmak

Satılık Üzüm Bağları, Üzüm Yetiştiriciliğine Yatırım Yapmak, Üzüm bağı kurmanın maliyeti Üzüm son dönemlerin flaş …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir