İş Fikirleri

Girişimciler Sosis Tipi Peynirler Üretebilir

sosis peynirDaha çok ‘mascarpone’ tipi peynirlerden yapılıyor. Hammadde bizim lor peyniriyle hemen aynı özelliklere sahip. Üretim standartlarına uygun bir imalathanede üretilmesi şart. Hammadde mandıralardan kolayca temin edilebiliyor. İçerik yapay sosis kalıplarına makine yoluyla otomatik olarak dolduruluyor. Jelâtin yapısındaki kılıfın sağlığa zararı yok.

Önemli özelliği porsiyonlama işleminde kolaylık sağlaması. Peynir içeriğinin kıvam ve rengi doğal katkı maddeleriyle elde ediliyor. Lezzeti peynir altı suyu, baharatlar ve süt proteiniyle zenginleştiriliyor.


Zeytinli sosis peynirler ise biraz daha hacimli. Kahvaltılarda, pizza üretiminde son yıllarda çok tüketiliyor. Bazı yemeklere lezzet verici olarak katılması ve kanepeler üzerinde konması ise pazarı genişleten unsurlar. Lor peynirine estetik bir katkı sağlaması yanında kolay üretimi yeni bir alt pazarın oluşmasına yol açabilir.

Otomatik dolum makinelerinin fiyatı yüksek değil.

Dolaysıyla form olarak diğer peynir çeşitlerini de sosis görünümlü kılıflarda sunmak mümkün. Kolay markalaşmak ve ‘HORECA’ kanalına girmek de önemli bir şans.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu