Anasayfa / İş Fikirleri 2019 - Girişimcilik / Girişimciler Yeni Sirke Çeşitleri Üretebilir

Girişimciler Yeni Sirke Çeşitleri ÜretebilirYENİ SİRKE ÇEŞİTLERİNE DİKKAT

Meyve sirkeleri basit teorik şekliyle meyve suyundaki şekerin alkole mayalanması, oradan da sirke haline dönüştürülmesi işlemini içeriyor. Günümüzde nitelikli sirkeler meyvelerden üretilen şarabın yüzde 10 alkol derecesine indirilmesi ve seyreltilmesi esasına göre imal ediliyor.

sirke

Balsamik sirkeler dışında çok tutulan çeşitler ise şöyle: İncir, portakal, akçaağaç, vişne, misket elması, ananas, papaya, erik, nar ve frambuaz sirkeleri… Bu sirkelerin dışında kavun, kayısı, turunç, kiraz ve mango gibi onlarca meyveden sirke yapmak mümkün. Meyve sirkelerini geleneksel usulde hazırlamak için tercihen meşeden yapılmış fıçılara ihtiyaç var.
Fıçıların alttan musluklu olması gerekiyor. İçine sirkesi yapılacak meyvelerin mayşesi (suyu ve posası) konuyor. Fıçıların ağzı sık dokulu pamuktan üretilmiş bir bezle gergince kapatılıyor. Bir süre sonra mayalanma başlıyor. Ancak başka organizmaların karışmaması için daha steril koşullarda yukarda belirtilen mayaların ‘starter’ olarak kullanılması gerekiyor. Meyve suyunun içeriğindeki şekerler bir süre sonra karbondioksitle birlikte alkole dönüşüyor. Daha sonra alkollü mayalanma başlayıp asetik asit (sirke asidi) sonucu bildiğimiz sirke meydana geliyor.

  İş Fikirleri: Manav - Paket Teslim HizmetiYazımızı beğendiniz mi?

Size daha güzel hizmet sunabilmemiz için lütfen bize destek olun. Yazımızı aşağıdaki sosyal medya sitelerinde paylaşabilirsiniz.

Bunu da İnceledinizmi ?

Her Lezzeti Paketleyip Satışa Sunan Konsantre Dip Üretimi İş Fikri

Yeni çeşitleriyle her lezzeti paketleyip satışa sunan ‘konsantre dip’ üretimi iş fikri girişimcilere çok para …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir