Anasayfa / İş Fikirleri 2019 - Girişimcilik / Girişimciler Yeşil Çay’ı Toz Haline Getirip Değerlendirebilir

Girişimciler Yeşil Çay’ı Toz Haline Getirip DeğerlendirebilirFermente edilmemiş ve kıvrılmamış yeşil çay yapraklarına özel prosesle değişik bir kimlik kazandırmak şimdi moda. Özellikle Japonya’da geliştirilen teknik sayesinde yeşil çay pazarı sadece sıcak ya da soğuk içilen klasik çayları kapsamıyor. Yeşil çay tüketimi kozmetikten unlu mamullere kadar tam 23 farklı sektöre dağılmış durumda. İçecek pazarı kadar olmasa da yeni tüketim trendi onun yükselişte olduğunu gösteriyor.

cayin_toz_hali
Örneğin gölgede kurutularak doğal yollardan elde edilen ‘matcha’ yeşil çayın toz hali. Bunun ‘gyokuro’ olarak bilinen bir diğer çeşidi ise ‘klorofil’ ve ‘amino asit’ içeriği açısından oldukça zengin. Bir başka grup ise yine toz halinde kavrularak elde edilen çeşitler. Sıkıştırılarak ‘granül’ haline getirilenler ve fermantasyonla aroması arttırılanlar da var. Fermente olmuş, gerekse doğal yollardan elde edilmiş yeşil çayların ‘pellet’, ‘toz’, ‘granül’ haline getirilmiş formları bildiğimiz çay gibi tüketildiğinde başlı başına bir alt pazar haline geliyor. Her iki fırsatı araştırıp değerlendirmekte yarar var.

  Kalp Krizi veya Felç Sonrası Soğutma YeleğiYazımızı beğendiniz mi?

Size daha güzel hizmet sunabilmemiz için lütfen bize destek olun. Yazımızı aşağıdaki sosyal medya sitelerinde paylaşabilirsiniz.

Bunu da İnceledinizmi ?

Satılık Üzüm Bağları, Üzüm Yetiştiriciliğine Yatırım Yapmak

Satılık Üzüm Bağları, Üzüm Yetiştiriciliğine Yatırım Yapmak, Üzüm bağı kurmanın maliyeti Üzüm son dönemlerin flaş …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir