İş Fikirleri

Girişimciliği Desteklemek İçin Girişimci Kulübü Kuruldu

Başarılı girişimciler bu kulüpte toplanacak

Ekonomist ve Capital dergileri, Avea’nın sponsorluğunda girişimcileri bir network içinde buluşturacağı ‘Girişimci Kulübü’nü kurdu. Türkiye’nin önde gelen girişimcilerinin belirli periyodlarla bir araya gelecekleri kulüp, girişimciliği özendirmeyi ve yeni girişimcilere rehber olmayı hedefliyor.

Türkiye’de son yıllarda girişimciliği destekleyen sivil inisiyatiflerin sayısı giderek artıyor. Girişimciliği her platformda destekleyen Ekonomist ve Capital dergileri, Avea’nın sponsorluğunda girişimcileri bir network içinde buluşturup vizyon paylaşımlarına olanak sağlamak amacıyla ‘Girişimci Kulübü’nü hayata geçiriyor.Türkiye’de girişimciliği özendirme ve destekleme misyonuyla faaliyet gösterecek olan bu yeni platform, aynı zamanda, önemli konuşmacıların ağırlanacağı etkinliklere de ev sahipliği yapacak.

SEÇİLMİŞ GİRİŞİMCİLER

Capital ve Ekonomist dergileri Yayın Direktörü M. Rauf Ateş, 2011 yılının sonunda böyle bir girişim kulübü kurma düşüncesiyle yola çıktıklarını ve girişimcilikle ilgili etkinliklerini tek çatı altına toplamak adına bu kulübü hayata geçirdiklerini ifade ediyor.

Avea CEO’su Erkan Akdemir, girişimciliği her alanda desteklediklerini söyleyerek bu kulübün faydalı bir model olacağını düşündüklerini belirtiyor. www.myfikirler.com  TOBB Genç Girişimciler Kumlu Üst Kurul Üyesi ve Koton Yönetim Kumlu Eş Başkanı Gülden Yılmaz ise “Bu kulüpte amacımız, çeşitli sektörlerde bakış açısıyla fark yaratmış örnek girişimcileri bir ‘düşünce kulübü’ çerçevesinde biraraya getirmek” diyor.
TOBB Genç Girişimciler Kurulu Başkanı ve Pegasus Yönetim Kumlu Başkanı Ali Sabancı da girişimcilerin tecrübelerini dışarıya aktarmanın da öneminin altını çiziyor.

NETWORKING İMKANI

Girişimci Kulübü, ürün, servis ve projeleri ile kendi alanlarında sürdürülebilir başarı kazanmış firmaları kuran ve yöneten girişimcileri yılda dört ya da altı kez çeşitli etkinliklerde bir araya getirerek konuşmacıları ağırlayacak.

Seçkin bir girişimci kitlesini bir araya getiren Girişimci Kulübü aynı zamanda girişimciler arasında yapılacak olan çeşitli anket ve araştırmalara da fırsat tanıyacak.

Burcu Tuvay / EkonomistBir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu