Anasayfa / Girişimcilik / Girişimcilik Alanları

Girişimcilik Alanları

“Lokal zorluğu olan modeller seçilebilir”

En büyük hata, yeterince AR-GE yapılmıyor olması. Etraflarında gördükleri şeylere ya da sık kullandıkları alanlara odaklanıyorlar. Halbuki yapmaları gereken şey dünyayı izlemek olmalı.

girisimcilik modeliDijital ekonomiye geçişte, özellikle B2B’de fazlasıyla fırsat olduğunu düşünüyorum. Bunlar, henüz dokunulmamış alanlar. Buralarda bulut çözümler, endüstrileri birbiriyle rahatlıkla konuşturabilecek platformların ve pazaryerlerinin oluşturulması önem taşıyor. “Long tail” dediğimiz alana, uzanmanın çok değerli olacağını düşünüyorum. Bunun dışında hala tekstil şirketlerinin dijital ekonomiye dönük, tamamen online markalar yaratmalarının değer getireceğini düşünüyorum. Bu şirketlerin, halihazırda bulunan ekiplerinin dışında, sadece online platform için çalışan farklı ekipler de oluşturması gerekiyor. Dijital ekonomi konusunda tecrübeli ekiplerle çalışmaları daha doğru olacaktır. Bu alanlarda büyük fırsatlar görüyorum.

Aynı zamanda “End to End” dediğimiz, uçtan uca katma değerli çözümlerin faydalı olacağım düşünüyorum. Örneğin, gayrimenkul ve araç alanında sadece listeme yaparak değil, teknolojiyi kullanarak emlakçilik, galericilik yapmak gibi uçtan uca katma değerli servisler alanlarda sunarak önemli değerler yakalanabileceğine inanıyorum.

Bunların dışında yemek alanında, hala ciddi inovasyon imkanları mevcut. Bu alanda Yemeksepeti.com gibi büyük bir oyuncu var, ancak yeni oluşumlar taklit etmek yerine farklı oyun planlarıyla hareket ederse başarılı olabilir.
Yazımızı beğendiniz mi?

Size daha güzel hizmet sunabilmemiz için lütfen bize destek olun. Yazımızı aşağıdaki sosyal medya sitelerinde paylaşabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir