Başarılı Girişimcilik

Girişimcilik İş Projeleri

isyapmakOtel odaları için yenilikçi kontrol sistemi
Bilişim teknolojileri alanında faaliyet gösteren Yunanlı bir şirket, otel odalarının kontrolü için yeni bir teknoloji geliştirmiş. Otel yönetim sistemine entegre edilen bu teknolojinin maliyeti oldukça düşük. Söz konusu teknoloji sayesinde otel odasında misafirlerin kullanıma sunulan ürünlerin takibi ve eksilen ürünlerin yenilenmesi çok kolay bir şekilde yapılabiliyor. Yunanlı şirket, otellerle teknik destekli ticari işbirliği sözleşmeleri yapmak istiyor.
Referans numarası: 12 GR 49Q13NYN

Geri dönüşüm için yenilikçi yöntem
Bir Fransız şirketi, karışık metal atıkların içindeki paslanmaz çelikleri ayırmayı sağlayan yeni bir yöntem geliştirmiş. Sektör temsilcileri söz konusu yöntemi büyük bir yenilik olarak değerlendiriyor. Fransız şirket, bu yeni yöntemi kullanmak isteyen ve metal geri dönüşüm işleriyle uğraşan firmalarla teknik destekli ticari işbirliği yapmak istiyor.
Referans numarası: 11FR 37M3 3N4D

Gıda imalatında performans artıran metot
PolonyalI bir gıda firması, gıda sektöründe kullanılmak üzere makine parçaları ve bileşenleriyle ilgili modern metotlar öneriyor. Firma tarafından önerilen bu teknoloji, çok sert parçalar için de kullanılabiliyor. PolonyalI firma teknik destekli ticari anlaşmalar yapmak istiyor.
Referans numarası: 11PL 63AY 3MP5

Kaldırımlardan enerji üretecek
Portekizli bir firma, insanların ve taşıtların hareketinden sağlanan kinetik enerjiyi elektromanyetik teknoloji kullanarak elektrik enerjisine dönüştüren yeni bir sistem geliştirmiş. Portekizli firma, örneğin kaldırımlardaki yayaların ya da caddelerdeki taşıtların yüzeydeki hareketlerini kullanarak elektrik enerjisi yaratan bir teknoloji öneriyor. Portekizliler lisans anlaşması, teknik işbirliği ve teknik destekli ticari sözleşmelerle ilgileniyor.
Referans numarası: 11PT 65BN 3MS2

Gelişmiş zaman aralığı olçum teknolojisi
Letonya’da bulunan bir araştırma enstitüsü, oldukça gelişmiş bir zaman ölçüm teknolojisi geliştirmiş. Uygun maliyeti, yüksek hassasiyeti ve ölçümlerin hızlılığı bu teknolojinin avantajları arasında sayılıyor. Geliştirilen teknoloji, küçük zaman aralıklarını tam olarak ölçmenin önemli olduğu iş alanlarında kullanılacak. Letonyalı firma, teknik destekli ticari işbirliği anlaşmalarıyla ilgileniyor.
Referans numarası: 11LV 58AD 3NQX

Banyo aksesuarları satın alacak
Bir Fransız şirketi, banyo ve mutfaklar için sıhhi tesisat parça ve aksesuarları üretecek firmalar arıyor. Üretici firmaya boşaltma tıpası, çelik ızgara, askı, kemer, tahliye ağızları gibi farklı aksesuarlar ürettirilecek, istenilen partnerin ihracat deneyimi olması gerekiyor.
Referans numarası: 20120209045

İspanyol şirket ticari aracı arıyor
Su arıtma, membran teknolojileri, ters osmoz gibi alanlarda uzmanlaşmış İspanyol firma, ürünlerini Türkiye pazarına sunmak istiyor. İspanyol firma bu doğrultuda distribütörlük verecek. Distribütörlük için benzer alanlarda faaliyet gösteren firmalardan gelecek tekliflere öncelik verilecek.
Referans numarası: 20120221055

Ev tekstiline ortak yatırımcı
Minder, yastık, nevresim, perde, koltuk döşemesi gibi farklı tekstil ürünleri üreten MakedonyalI bir firma, kendi alanında yeni bir yatırıma hazırlanıyor. Bunun için ortak yatırım yapabilecekleri, tekstil sektöründe faaliyet gösteren girişimciler arıyorlar. Referans numarası: 20120302016

Güneş enerjisi için distribütör arayışı
Güneş enerjisiyle ilgili sistemler üreten bir Ingiliz şirketi, Türkiye’de distribütör arıyor. Distribütörlük yapacak firmanın söz konusu sistemleri monte edip seıvis sağlayabilecek kapasitede olması gerekiyor.
Referans numarası: 20120319014

Alman fuarcı partner arıyor
Fuar stant tasarımı, kurulumu, gerekli lojistik destekler ve stant düzenlemesiyle ilgili hizmetlerin tamamını sağlayan bir Alman şirketi, uzun dönemli partner arıyor. Partner firma Almanya’da düzenlenen fuarlarda görev alacak.
Referans numarası: 20120308033

Enerji yönetimi için yazılım
Almanya’da faaliyet gösteren bir firma, enerji kullanımının online takibi, yönetimi ve denetimi için yenilikçi bir yazılım geliştirmiş. Söz konusu yazılım sayesinde enerji tüketiminin nasıl azaltılacağı, etkinliğinin nasıl artırılacağı gibi konularda bilgiler elde ediliyor. Almanlar, söz konusu yazılımı kullanmak isteyen şirketlerle teknik destekli ticari anlaşma yapmak istiyor.
Referans numarası: 12 DE 1695 3020

Yerel İsveç ürünleri için distribütörlük
İsveç orijinli şirket yerel ve bölgesel zanaatkarlar, sanatçı ve tasarımcılar tarafından yaratılan ürünler üzerine çalışıyor.
Söz konusu ürünler kıyafetten gıdaya, takıdan deriye geniş bir yelpazeye sahip, isveçli şirket, bu ürünleri Türkiye pazarına sunabilecek firmalar arıyor.
Referans numarası: 20120130018

Teknoloji tabanlı ürün tasarımı
iskoçya’da faaliyet gösteren bir firma, tüketici ürünleri, medikal aletler ve bilimsel cihazlarda uzmanlaşmış. İskoç firma, bu alanlardaki tasarım ve ürün geliştirmeyle ilgili deneyim ve yeteneğini paylaşmak istiyor. Bu doğrultuda teknik destekli ticari anlaşmalar yapılacak.
Referans numarası: 12 GB 46P4 301D

Kadın ayakkabısı ürettirilecek
Üst gelir grubuna hitap eden ve sadece belli mağazalarda satışa sunulan kadın ayakkabıları üreten Belçikalı firma, bazı ürünlerini Türkiye’de ürettirmek istiyor.
Şirket bu potansiyele sahip ayakkabı üreticileriyle temas kurmak istiyor.
Referans numarası: 20120124034

Sunum için online işbirliği platformu
Londra merkezli bir firma, karşılıklı konuşma, karar verme ve sunum için online işbirliği platformu geliştirmiş, internet üzerindeki uygulamalarda kullanılacak bu platformun ürün sunumundan sanal tur oluşturmaya, halk müzakeresinden elektronik öğrenmeye (e-learning) birçok farklı alanda uygulama imkanı bulunuyor.
Firma, lisans anlaşması yapmak istiyor.
Referans numarası: 11GB 4406 3NE8

Gıda ürünleri için kişiye özel koruyucu
Mikrobiyal koruma alanında faaliyet gösteren DanimarkalI bir firma, gıda ürünleri için kişiye özel koruyucu çözümler geliştirmiş.
Danimarkalılar, gıda işleme endüstrinde faaliyet gösteren şirketlerle teknik destekli ticari anlaşmalar yapmak istiyor.
Referans numarası: 12 DK 20B7 302N

Hızlı prototiplendirme teknolojisi
Macaristan’da faaliyet gösteren bir şirket, endüstriyel ürün tasarımı ve üretimi konusunda yenilikçi bir teknoloji geliştirmiş. 3D (üç boyutlu) bilgisayar destekli tasarıma dayalı bu teknoloji, hızlı prototiplendirme, hızlı şekillendirme, hızlı imalat, tersine mühendislik, 3D tarama gibi özelliklere sahip. Ürün geliştirme için harcanan süreyi azaltan teknoloji, geleneksel sistemde kullanılan herhangi bir modele ihtiyaç duymuyor ve optimum fiyat/performans oranında ürünlerin imalatına destek oluyor. Macar şirket, ürün tasarımı konusunda dış kaynak kullanan firmalarla ticari anlaşmalar yapmak istiyor.
Referans numarası: 11 HU 50S2 3KIQ

Endüstriyel ve evsel kullanım için akıllı priz
Endüstriyel ve evsel kullanım için akıllı priz geliştiren ve patentini alan bir firma, ürünlerini Türkiye’de satabilecek şirketler arıyor.
Referans numarası: 11 ES 28G2 3NIT

Stok akış takip sistemi
Kurum içi bilgi, ürün ve stok akışı ve bu akışın takibini sağlayan sistemler konusunda uzmanlaşmış bir İtalyan şirketi, ticari aracılar arıyor.
Referans numarası: 20120109021

Kılıf üreticisi aranıyor
Sağlık sektörü için tekerlekli sandalye ve araba üretiminde uzmanlaşmış bir İngiliz şirketi, bu araçlar için kılıf ürettirecek. İngiliz şirket, dört parti şeklinde yılda 1.000 adet üretim yaptırmak istiyor. Kılıflar için kullanılacak maddeler ve üretim sürecinin ayrıntıları üretici firmaya bildirilecek.
Referans numarası: 20120109022

Fonksiyonel ısı değiştiriciler
Polonya’da ısıtma teknolojileri için yüksek kalitede ekipman tasarlayan ve üreten bir firma fonksiyonel, iç tank ilaveli ısı değiştiricisi geliştirmiş. Bu teknoloji müstakil evlerde, çamaşırhanelerde, araba yıkamacılarda kullanılabiliyor. Teknolojinin yüzde 30’a kadar yakıt tasarrufu sağladığı belirtiliyor. PolonyalI firma, teknik destekli ticari anlaşmalar yapabileceği Türk şirketleriyle temas kurmak istiyor.
Referans numarası: 11PL 63AX 3NLF

Daha fazla bilgi için

EBIC-Ege telefon: 0232 343 44 00-150
Faks: 0232 374 42 89
ilgili kişiler: Tutku Asarkaya (İşbirliği teklifleri),tutku.asarkaya@ebiltem.ege.edu.tr Çağatay çalı (Yeni teknolojiler), cagatay.cali@ebiltem.ege.edu.tr
Web: www.ebicege.org.tr

NOT: Başvurularınızı referans numarası ile yapabilirsiniz.

Hem indirmesi hemde kullanımı tamamen ücretsiz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu