Başarılı Girişimcilik

Girişimcilik kampında final yaklaşıyor

‘Bootcamp Turkey 2015-Girişimcilik Kampı’nın finali 5 Şubat’ta yapılacak. Kazanan ekip, Austin Technology Incubator’da sanal ofis, ABD’nin önde gelen fikri mülkiyet şirketiyle bir saatlik danışmanlık görüşmesi, iş geliştirme desteği, Bilkent Cyberpark Atölye’de yer ve TTGV iş planı değerlendirme, mentorlukve iş geliştirme desteği gibi ayrıcalıklara sahip olacak.

Türkiye Teknoloji Geliştirme Vakfı (TTGV) ve Bilkent Cyberpark ortaklığında, ‘The üniversity of Texas at Austin’in Teknoloji Transfer Ofisi olarak faaliyet göstermekte olan IC2 Institute’ün 30 yıllık deneyimi ile geliştirilen yoğun girişimcilik kampı Bootcamp Turkey 2015-Girişimcilik Kampı’nın finali 5 Şubat 2015 tarihinde gerçekleşecek. Program, ABD Dışişleri Bakanlığı GIST (Global Innovation through Science and Technology) inisiyatifi tarafından destekleniyor. Akademik temelli bilginin ticarileştirilmesi amacını taşıyan ‘Bootcamp Turkey 2015-Girişimcilik Kampı’, akademisyenlere ve beraberinde çalışacak takım arkadaşlarına bilginin ticarileştirilmesi konusunda etkili bir metodoloji ve uluslararası ağlara erişim imkanı kazandırıyor.

Ücretsiz program

Programa, teknoloji tabanlı araştırmalarını nasıl ticarileştireceğini öğrenmek isteyen akademisyenlerin, bir girişimci ile birlikte iki kişilik ekipler halinde başvuruları alındı. Başvurular arasından seçilen 20 ekip, yaklaşık bir ay süren müşteri oluşturma, Kanvas iş modeli üzerinde çalışma, mentor eşliğinde devam eden yoğun bir programı tamamladı. Türkiye’de ilk defa uygulanan bu program ile metodik eğitimlerini Online olarak tamamlayan katılımcılar, edindikleri bilgi birikimini iki günlük bir kampta nihai ürüne dönüştürecek ve akabinde 5 Şubat 2015 tarihinde jüriye sunacaklar.

Bootcamp Turkey 2015 sonunda, kazanan ekip, teknolojinin ticarileştirilmesi konusunda elde edeceği kıymetli deneyimin yanı sıra; Austin Technology Incubator’da ‘sanal ofis’ (virtual space), ABD’nin önde gelen fikri mülkiyet şirketi ile bir saatlik danışmanlık görüşmesi, Bootcamp sonrası IC2 Institute iş geliştirme desteği, Bilkent Cyberpark Atölye’de yer ve TTGV iş planı değerlendirme, mentorluk ve iş geliştirme desteği gibi ayrıcalıklara da sahip olacak.

Bootcamp Turkey 2015-Girişimcilik Kampı’nı Türkiye Teknoloji Geliştirme Vakfı ve Bilkent Cyberpark ortaklaşa düzenliyor. Program ortaklarından TTGV, 1991 yılından beri özel sektör ve kamunun beklenti, ihtiyaç ve önceliklerini değerlendirerek, teknoloji geliştirme, inovasyon ve girişimcilik konularında değişen şartlara ve ülkemiz koşullarına uygun yeni programlar geliştiriyor.

Öncü Bilkent Cyberpark

Bilkent Cyberpark ise ülkemizde gündemde olan teknoloji transferi ve ticarileştirme konularının ulusal ve uluslararası boyutlarda sağlam bir zemine oturması ve sonrasında hızlı bir ivme ile yükselişe geçmesi adına hizmetler vermeye devam ediyor. GIST-Bootcamp, The Üniversity of Texas at Austin-IC2 Institute, TTGV ve Bilkent Cyberpark’ın işbirliğinde yürüyen üçüncü girişimcilik programı. Paydaşlar, 2013 yılından bu yana Uygulamalı Teknoloji Ticarileşme Programı’nı (UTTP) da yürütüyor.

Programda neler var?

Birinci hafta: Online ders videoları, (Customer Development), Launch Pad CentraTda (LPC) Değer Önerileri (Value Proposition) ve Müşteri Kümeleri (Customer Segments), Kanvas İş Modeli

İkinci hafta: Kanallar ve Müşteri İlişkileri videoları, müşteri görüşmeleri

Üçüncü hafta: Gelir Kaynaklan ve işbirlikleri videoları, müşteri görüşmeleri

Dördüncü hafta: Online derslerin tamamlanması, müşteri görüşmeleri, ‘piteh’ hazırlığı 3-4-5 Şubat 2015 (İstanbul): Yüzyüze Bootcamp

Hem indirmesi hemde kullanımı tamamen ücretsiz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu