Anasayfa / Girişimcilik Haberleri / Girişimcilik Mi? E-Hayalcilik Mi?

Girişimcilik Mi? E-Hayalcilik Mi?Internet yaşantımızı, biraz da kariyer planlarımızı değiştirdi. İyi fikirlerin en önemli sermaye olduğu, nispeten düşük maliyetli bu pazar sayesinde girişimcilik artık daha ulaşılabilir bir hayal. Biz de bu ay anket sorularımızla üyelerimizin biraz girişimcilik hayallerini tetikledik ve hangi alanlarda, ne tür işler kurmak istediklerini sorduk. Kurumsal dünyanın içinde yer alan veya yer almayı hedefleyen Kariyer.net üyelerinin yüzde 80’inin bir gün kendi işini kurmak istediğini söylemesi aslında çok da şaşırtıcı değil ama bir flaş haberimiz var: Bir zamanlar tüm girişimcilerin hayallerini süsleyen e-ticaret, artık bilişim ve tarım karşısında gerilemeye başlıyor!

internet girisimcilik
Ülkemizde girişimcilik oranının oldukça düşük olduğu biliniyor. Birçok kurumun veya girişimcinin, özellikle üniversite öğrencilerini aydınlatıp yüreklendirmek için yoğun bir çaba içinde olduğunu gözlemliyoruz. Anketimizde iş kurmayı planlayanların oranının bu derece yüksek çıkması ise gerçekleştirilmek üzere yapılan planlar ve ‘hayaller‘ arasındaki farkı ortaya koyuyor.

Son dönemde girişimci ruhunu en çok tetikleyen alanın teknoloji ve bilişim olduğunu görüyoruz. Bunu, tarım ve gıda takip ederken, anketimizin en güçlü adayı olan e-ticaret, üçüncü sırada yer alıyor. Kurumsal yaşantının içinden gelenlerin en sevdiği alanlardan biri olan danışmanlık da önemli bir oranla girişim coğrafyasındaki varlığını koruyor.

Şu an e-ticaret sektörünün lokomotifi sayılabilecek tekstil-moda ve teknolojik ürünlerin, girişim hayallerinde de ön saflarda olduğunu görüyoruz. Organik ürünlerde e-ticaret planlarında önemli bir yere sahip. Hobi ve çocuk ürünleri ise, bu alanlardaki nispi açığa rağmen arka sıralarda yer alıyor.
Yazımızı beğendiniz mi?

Size daha güzel hizmet sunabilmemiz için lütfen bize destek olun. Yazımızı aşağıdaki sosyal medya sitelerinde paylaşabilirsiniz.

Bunu da İnceledinizmi ?

Oyun Otelleri Açan Yatırımcılara, Çok Özel Girişimler Var

Elektronik spora yönelik finansal pazarlardan her geçen gün yeni büyüme haberleri geliyor. New York Borsasına …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir