Başarılı Girişimcilik

Global Sosyal Girişimcilik Yarışması

Global Sosyal Girişimciler için son şans

Koç Üniversitesi’nin dünyanın önde gelen üniversiteleriyle birlikte organize ettiği Global Sosyal Girişimcilik Yarışması başvuruları için geri sayım başladı. Toplumsal ve ekonomik açıdan yaratıcı bulunan girişimcilere projelerini geliştirecek para ödülleri kazanma sunan yarışmanın ilk aşaması için son başvuru 19 Ocak.

Koç Üniversitesi’nin önemli sosyal konulara hitap eden yeni sürdürülebilir gelişimleri desteklemek, sosyal girişimcilik bilincini artırmak ve geleceğin sosyal girişimci liderlerini yetiştirmek amacıyla Türk girişimcilerle buluşturacağı Global Social Venture Competition (Global Sosyal Girişimcilik Yarışması-GSVC) için geri sayım başladı. GSVC’nin ilk aşaması için başvurular 19 Ocak 2012 tarihine dek kabul ediliyor.

GSVC, üç aşamada gerçekleşiyor.

Tüm aşamalarda sosyal girişimciler yarattıkları projelerin sosyal, fınansal ve çevresel değerlerini yarışma kurulu ile paylaşıyor. Yarışmanın en önemli koşulu olarak ise her ekipte mutlaka yüksek lisans veya doktora düzeyinde bir işletme okulu öğlencisi ya da yeni mezununun olması (en fazla iki yıl önce mezun olmuş) gerekliliği bulunuyor.

Birebir danışmanlık

Koç Üniversitesi, 19 Ocak 2012 tarihine dek teslim edilecek yönetici özederinin ardından seçilecek ekiplere diğer aşamalarda da birebir destek ve danışmanlık sunacak.

California Berkeley Üniversitesi-Haas İşletme Okulu tarafından organize edilen ve Columbia İşletme Okulu, Yale İşletme Okulu, London İşletme Okulu, Indian İşletme Okulu, Geneva Uluslararası Üniversitesi ve SVC-Korea gibi dünyanın önemli eğitim kuramlarının ve diğer uluslararası ortaklarının oluşturduğu GSVC 2012’ye geri dönüşler 21 Ocak tarihinde yapılacak. Yarışma ilgili tüm bilgilere http://gsvc.ku.edu.tr adresinden ulaşılabilir.

Başarılı İş Fikirleri 160 Adet

Hem indirmesi hemde kullanımı tamamen ücretsiz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu