Anasayfa / İş Fikirleri 2019 - Girişimcilik / Global Üniversiteli Girişimci Yarışması Birincisi Mustafa Acet Oldu

Global Üniversiteli Girişimci Yarışması Birincisi Mustafa Acet OlduGlobal Üniversiteli Girişimci Yarışması Birincisi Mustafa Acet Oldu, Türkiye’yi New York’ta Temsil Edecek En İyi Genç Girişimci Belirlendi

Global Students Entrepreneur Awards (GSEA) tarafından tüm dünyadaki üniversiteler arasında girişimciliği teşvik etmek amacıyla; Turkcell’in ana sponsorluğunda, Akbank’ın katkılarıyla ve Bizz Consulting işbirliğinde Türkiye’de ilk kez gerçekleştirilen “Global Üniversiteli Girişimci Yarışması”, 11 kişilik büyük jürinin kararını açıkladığı ödül töreni ile sonuçlandı. Yarışmada www.indirdik.com’un sahibi genç girişimci Mustafa Acet 126 genç girişimci arasından sıyrılarak birinci oldu.

“Global Üniversiteli Girişimci Yarışması”nın ödül töreni, aynı zamanda yarışmanın jürisi olan Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Genç Girişimciler Kurulu Başkanı Ali Sabancı, Akbank Genel Müdürü Ziya Akkurt, Koton Yönetim Kurulu Eşbaşkanı Gülden Yılmaz, HEY Group CEO’su ve TOBB Kadın Girişimciler Kurulu Başkanı Aynur Bektaş ve Turkcell Genel Müdürü Süreyya Ciliv’in katılımıyla dün akşam Ritz Carlton’da gerçekleşti.

44 ülkenin birincileriyle 200 bin Dolar için yarışacak
Türkiye’de finale kalan 11 kişi arasından birinci seçilen Mustafa Acet, New York’ta 17-19 Kasım 2011 tarihlerinde gerçekleşecek Dünya Finali’nde ülkemizi temsil etme şansına sahip oldu. 44 ülkeden seçilen girişimci gençlerin rekabet edeceği yarışmada birinciye 200 bin dolar ödül verilecek. Yarışmada Turevmak isimli şirketin sahibi genç girişimci Onur Kayapınar “Sosyal Etki Ödülü”nü alırken, Vayen Turkey’in sahibi Mert Yentür “İnovasyon ödülü” ve Atılım Hayvancılık’ın sahibi Emre Babayiğit “Geleceği Gören Girişimci” ödüllerine layık görüldü.

Ailesinden gizli girişimci oldu

Halen Yıldız Teknik Üniversitesi – Harita Mühendisliği bölümünde öğrenci olan Mustafa Acet, hep bilgisayar-internet alanında bir iş sahibi olmayı hayal etti. İlk girişimi yakın çevresindeki kişi ve firmaların web sitelerini hayata geçirmek ve bunu bir işletmeye dönüştürmek oldu. Öğrenciliğinin ilk yıllarında, yaptığı iş girişimini ailesinden gizleyerek Circus Interactive’i kurdu. Circus Interactive 2007 yılında Altın Örümcek yarışmasında Pazarlama ve İletişim kategorisinde Türkiye’nin birçok önde gelen ajansları arasından sıyrılarak birincilik ödülünü kazandı.

  Birfikrinmivar yarışması finalisti iş fikri

Türkiye’de ilk “One day, one deal” sitesi olan bendeistiyorum.com’u işletmeye başlayan Acet, daha sonra indirdik.com’u hayata geçirdi. Acet‘in Girişimcilik serüveni, şu anda 400m2 ofis ve 15 kişilik personel kadrosuna sahip olan İndirdik Bilgi Teknolojileri A.Ş.’nin yöneticisi ve öğrenci olarak devam ediyor.
Yazımızı beğendiniz mi?

Size daha güzel hizmet sunabilmemiz için lütfen bize destek olun. Yazımızı aşağıdaki sosyal medya sitelerinde paylaşabilirsiniz.

Bunu da İnceledinizmi ?

Satılık Üzüm Bağları, Üzüm Yetiştiriciliğine Yatırım Yapmak

Satılık Üzüm Bağları, Üzüm Yetiştiriciliğine Yatırım Yapmak, Üzüm bağı kurmanın maliyeti Üzüm son dönemlerin flaş …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir