Emlak ve Gayrimenkul Haberleri

Gökçüoğlu Konağı satılık

Her mevsimi başka güzel olan Safranbolu, kendine özgü tarihi evleri, Bulak (Mencilis) Mağarası ve Tokatlı Kanyonu üzerindeki Kristal Cam Teras’ı ile tam anlamıyla turistik bir cenneti andırıyor. Safranbolu birbirinden güzel, genelde bir aile tarafından işletilen tarihi konaklarıyla da öne çıkıyor. Türkiye’deki 13 bin civarındaki tescilli tarihi eski evlerin bin 200 tanesinin Safranbolu’da olduğu belirtiliyor.

Bu tarihi evlerden biri olan, 160 yıllık, Safranbolu’nun ikonu haline gelen Urgancıoğlu Ailesi’nin işlettiği Gökçüoğlu Konağı satışa çıkarılmış. Arkadaşımız Kerem Köfteoğlu’nun duyumlarına göre, urgancıoğlu Ailesi’nin işlettiği konak, baba İsmail Hakkı Urgancıoğlu’nun sağlık durumundan dolayı satılacakmış. Otelin işletmecisi Şebnem Urgancıoğlu Ergüder, bir koltuğa birkaç karpuz sığdıran yöneticilerden biriymiş.

Gökçüoğlu Konağı
Gökçüoğlu Konağı

Nitekim TÜRSAB’ın (Türkiye Seyahat Acenteleri Birliği) Batı Karadeniz Bölge Temsil Kurulu Üyeliği, Türkiye Küçük Oteller Derneği Yönetim Kurulu Üyeliği, Ali Seasons Turizm Acentesi’nin yanı sıra konakla da yakından ilgileniyormuş. Duyduğumuza göre, bunca göreve ek olarak babasının yaşadığı sağlık sorunlarıyla da boğuşan Ergüder, konakla yeterince ilgilenemeyeceği için satmaya karar vermiş.

Ünlü Bulak Mağarası’nın yanı başında yer alan, kendine özgü şekilde dekore edilen 8 odalık butik otel olarak hizmet veren Gökçüoğlu Konağı’na 1.5 milyon dolar fiyat biçilmiş. Safranbolu’nun yerel lezzetlerinin ilçeye gelen yerli-yabancı turistlere tanıtılmasında aktif rol alan Ergüder, bu amaç doğrultusunda konağın yanında restoran olarak hizmet veren Marmelat Cafe’yi devreye almış. Duyduğumuza göre, Ergüder, konağı sattıktan sonra da Safranbolu turizminin gelişmesine katkı sunmaya devam edecekmiş.

Hem indirmesi hemde kullanımı tamamen ücretsiz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu