İş Fikirleri ve İş Kurmak

Görme Engelliler İçin Dokunmatik Saat

Kronometre kör olmayan insanlar gibi kör olan insanlar tarafından da kullanılabilir
Bradley, kör olan ve kör olmayan insanlar arasındaki farkı ortadan kaldırmayı amaçlayan, mıknatısları ve bilyalı rulmanları kullanarak hem görsel hem de dokunsal olarak zamanı söyleyen bir kronometre.

SCS 1000, duyma güçlüğü çeken insanlar için, zamanı bir titreşim yayarak söyleyen bir kol saati olarak görücüye çıkmıştı. Şimdi ise, Bradley, kör olan ve kör olmayan insanlar arasındaki farkı ortadan kaldırmayı amaçlayan, mıknatısları ve bilyalı rulmanları kullanarak hem görsel hem de dokunsal olarak zamanı söyleyen bir kronometre ile karşı karşıyayız.

bradley

Eone tarafından üretilen bu kol saati, Paralimpik altın madayla sahibi ve Afganistan’da görev sırasında IED patlamasıyla kör olan eski Amerikan Donanma Teğmeni Brd Snyder’in ismini aldı. Bu alet, zamanı göstermek için biri önde dakikayı ve biri arkada saati göstermek üzere iki adet bilyeli rulmanları kullanan, metalden yapılmış şık bir yüzeye sahip. Yüzey altındaki manyetik Swiss Quartz hareketli mıknatıslar, zamanın işleyişine paralel olarak bilyeli rulmanları kendilerine doğru çekiyorlar. Kullanıcılarının sadece rulmanlara bakarak saati görebilmesine rağmen, bu tasarım, gerektiği yerde tek bir dokunuşla zamanın okunabilmesini sağlıyor. Bu özellik, görme zorluğu çeken insanlar için çok faydalı olabilir. Tipik modeller, kör insanlar için genellikle sesli ortamlarda o kadar da kullanışlı olmayan konuşan saat üretirler. Fakat, bu alet tam bir kapsam amacıyla üretilmiş. Kör olmayan insanlar, akıllı telefonlarına bakma imkanlarının olmadığı sinema ya da iş toplantısı gibi kritik durumlarda dikkat çekmeden saati öğrenebiliyor. Aşağıdaki video, ürün hakkında geniş bir bilgi veriyor.

Kickstarter kampanyasıyla $600.000 gibi büyük bir kar sağlayan bu ürün, $115’lık bir ön sipariş fiyatına sahip. Engelli ve engelli olmayan insanlar için gayet kullanışlı olabilecek başka bir ürün tasarımı mevcut mu?

Website: www.eone-time.com

Hem indirmesi hemde kullanımı tamamen ücretsiz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu