Anasayfa / Kariyer ve İş / Görüşmenin Ardından Bir Teşekkür Notu Gönderin

Görüşmenin Ardından Bir Teşekkür Notu GönderinTeşekkürler notu, hangi iş takip stratejisi için olursa olsun, gerekli bir araçtır. E-mail mi yoksa mektup mu, el yazısı mı yoksa bilgisayarda mı yazılmış? Günümüzün hızlı ilerleyen dünyasında bu sorular en sofistike iş takipçilerini bile kararsız bırakır.

Teşekkürler E-maili

Şirketin size ilk teması hangi yolla oldu? Eğer oradaki insanlarla e-mail yoluyla irtibat kurup görüşme ayarladıysanız, belli soruları cevaplamışsanız, görüşmeden sonra mutlaka bir teşekkür e-maili yollamalısınız. Fakat, bunu gündelikçi hanım veya bey olarak yapmadığınızı belli eden bir mesajla yapın. Teşekkür e-maillerinin normal mektuplardan bariz bir üstünlüğü, isminizin sizi mülakata alan kişinin karşısına o gün, hatta kimi zaman birkaç saat sonra tekrar çıkabileceğindendir.

Mektup
Eğer görüşmeye gittiğiniz şirket resmi ve geleneksel tavır içindeyse, teşekkür notunu normal mektup yoluyla yollayın.

El yazısı mı olmalı, bilgisayarda mı yazılmalı? Standart olanı ikinci olanıdır. Bu sizi sistemli göstermekle kalmaz; selamlamadan, mektup düzenlemekten ve yollamaktan anladığınızı da kanıtlar. Yönetici asistanlığı gibi bazı pozisyonlar için işe alım sorumluları bu becerilere sahip olduğunuzdan emin olmak ister. Ne de olsa patronunuz için mektup yazmak işinizin büyük kısmını oluşturacaktır.
Eğer ofiste size yardımlarından ötürü teşekkür ve şükranlarınızı sunduğunuz başkaları varsa el yazısıyla yazılmış notlar uygundur. Örneğin, eğer bir resepsiyonist, asistan, ofis yöneticisi veya başka biri size görüşme sürecinde özellikle yardımcı olduysa – diyelim ki size yemek ısmarladılar veya ofis ofis dolaşmanızı engellediler- takdir ve şükran belirtmek için el yazısı notları güzel bir jesttir.

Ne Demeli

Ne dediğiniz ve nasıl söylediğiniz sergilediğiniz tavırdan bile daha önemlidir. Standart bir teşekkür notu birkaç şeyi yerine getirmelidir:

  • Şirketle görüşmeyi ayarlayan kişiye bu fırsatı sağladığı için teşekkür edin.
  • Konuşmada önemli yer tutan yerleri tekrar değerlendirin.
  • İhtiyaç duyduğunuz bilgileri mülakatı yapan kişi için bir kez daha açıklayın.
  • Ve en önemlisi, yeteneklerinizi ortaya dökün. Son cümleyi “ABC’deki deneyimlerim ve XYZ konusundaki bilgilerim yüzünden bu işe uygunum” açıklamasını yapmak için kullanın.
  Erguvan İnşaat İş Başvurusu 2014

Mülakat yapanların hafızaları uzun ömürlü değildir. Bu sebeple, sizle aynı pozisyonu isteyenler arasından sıyrılmanız için bir teşekkür notu iletmeniz son fırsatınızdır.
Yazımızı beğendiniz mi?

Size daha güzel hizmet sunabilmemiz için lütfen bize destek olun. Yazımızı aşağıdaki sosyal medya sitelerinde paylaşabilirsiniz.

Bunu da İnceledinizmi ?

Konferanslara Katılarak Parlak Bir CV Yazmak

Parlak ve ilgi çekici bir CV yazmak. Orijinalinin simülasyonu olan Model Birleşmiş Milletler (MUN) konferansları …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir