Güncel Ekonomi Haberleri

Gücümüze güç katacak

Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci, esnafa son zamanlarda çok sayıda destek verdiklerini belirterek, amaçlarının esnafı büyütüp tüccar, tüccarı daha da büyütüp sanayici, sanayiciyi de ihracatçı yapmak olduğunu söyledi. Esnaf Ahilik Sandığı sayesinde herhangi bir nedenle zor duruma düşen esnafı güvence altına almak istediklerini dile getiren Tüfenkci, şunları söyledi:

“Esnafımıza sicil affını, faizsiz kredi alma imkanını, ÖTV-KDV’siz araç sahibi olma olanağını getirdik. Biz sadece esnafımızın değil yatırım yapan herkesin önünü açtık. Türkiye’yi büyütmek istiyoruz. Ülkemizde kişi başı milli gelirin artık 11 bin dolarlardan 25 bin dolarlara, ihracatımızın 150 milyarlardan 500 milyarlara çıkmasını istiyoruz. Dünya pazarlarında rekabet gücü yüksek bir ülke olmak istiyoruz. Almış olduğumuz teşvik ve tedbirlerle ekonominin yılsonuna doğru beklenenin üzerinde bir performans göstereceğini şimdiden söyleyebilirim.”

Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci, Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi’nin Türkiye’nin gücüne güç katacağım belirtiyor ve Türkiye’nin her alanda şahlanacağını, daha hızlı büyüyüp, kalkınacağını söylüyor.

GÜMRÜK ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci, Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi’yle ekonomide kararların daha hızlı bir şekilde alınıp sahaya yan sıyacağım vurgulayarak, bürokratik süreçlerin azalması sonucu Türkiye’nin gelişmişlik ve refah düzeyini artırma yolunda çok farklı noktalara taşınacağım belirtti. Yeni sistemin Türkiye’nin gücüne güç katacağını söyleyen Tüfenkci, Türkiye’nin her alanda şahlanacağını, daha hızlı büyüyeceğini ve kalkınacağını ifade etti.

Türkiye’de halihazırda bir gemiye yön vermeye çalışan iki kaptanın yer aldığını belirten Bakan Tüfenkci, Türkiye’nin gelecek hedeflerine daha kararlı yürümesi ve fiili durumdaki sıkıntıların bertaraf edilebilmesi için anayasa değişikliğinin çok önemli olduğuna inandıklarını söyledi. Tüfenkci, Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi ile Türkiye’nin gücüne güç katacağını belirterek, “Türkiye her alanda şahlanacak, daha hızlı büyüyecek ve kalkınacak” dedi.

“EKONOMİ SAĞLAM ZEMİNE OTURACAK”

Öncelikle millete güvendiklerini vurgulayan Tüfenkci, milletten aldıkları güç ile ekonomiye ve ekonomide yer alan aktörlere güvendiklerini belirtti. Milletin de desteği ile Türkiye’nin 15 Temmuz hain darbe girişiminin üstesinden gelmeyi başardığını ve birçok ülkeye örnek şekilde ekonomisini sağlam temeller üzerine inşa etmeye devam ettiğini söyleyen Tüfenkci, şunları kaydetti: “Fiili durum önümüzdeki dönemlerde ekonomimizde de belirsizlik ortaya çıkarabilecektir. Mevcut sistemin önümüzdeki dönemde de 15 Temmuzlar doğurabileceği kaygısıyla Cumhurbaşkanlığı sisteminin güçlü bir siyasal yapıyı beraberinde getireceğine inanıyoruz. Cumhurbaşkanlığı sistemi ile oluşacak istikrar, ekonomimizin daha sağlam bir zemine oturmasını sağlayacaktır.”

“EKONOMİ ŞAHA KALKACAK”

Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi’yle ekonomide kararların daha hızlı şekilde alınıp sahaya yansıyacağım vurgulayan Tüfenkci, bürokratik süreçlerin azalması sonucu Türkiye’nin, gelişmişlik ve refah düzeyini artırma yolunda çok farklı noktalara taşınacağını belirtti. Yeni sistem ile devletin her aşamasının birbiriyle uyum içinde çalışacağını dile getiren Tüfenkci şunları kaydetti:

“Şirketlerimiz ve işletmelerimiz istikrar ortamı ile beraber daha etkin bir şekilde ticari faaliyetlerini sürdürecekler. Türkiye’de koalisyonlar dönemi sonra erecek ve merkez siyaset artık daha güçlü olacak. İstikrarla birlikte Türkiye ekonomisi daha hızlı büyüyecek ve güçlenecek, ekonomik seferberliğimiz hızla devam edecek. Biz son sözü millete bırakıyoruz. Millet uzlaşma, kararlılık ve artık hızlanmak istiyor. Bu bir rejim meselesi değil. Bu ekonomimizi şaha kaldıracak, ülkemize rahat bir nefes aldıracak bir yönetim değişikliği. Bizi hiçbir zaman yanıltmayan milletimizin 16 Nisan’da da en doğru kararı vereceğine inanıyoruz.”

HÜLYA GENÇ SERTKAYA

Hem indirmesi hemde kullanımı tamamen ücretsiz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu