Anasayfa / Teknoloji İnovasyon / Gürültüyü delip geçen hoparlörler

Gürültüyü delip geçen hoparlörlerSORUN

Sıradan hoparlörler (ister akıllı telefonun hoparlörü olsun ister televizyon ya da radyonun) ses dalgalarını, koniden çıktıkları anda etrafa saçar. Tek bir dalga onlarca yüzeyden yansır, diğer sinyallerle çarpışır ve kalitesini yitirerek kulağınıza çamur gibi ulaşır. Bu ses kaosuna ek olarak, çoğu orta sınıf televizyon sesi arkaya ya da aşağı bakan hoparlörlerden verir. 0 yüzden sesini ne kadar açsanız da bir faydası olmaz.

HyperSound Clear
Oyun meraklıları veya televizyon tutkunları bu durumda genelde ses çubuklarından (soundbar) ya da yönlü hoparlörlerden medet umar fakat bunlar bile yüksek nitelikli ses sunmaz.

ÇÖZÜM

HyperSound Clear hoparlörleri ses dalgalarını odaklanmış bir huzme kullanarak doğrudan dinleyiciye yolluyor. Hoparlörler standart ses dalgaları gibi hızla ve kolayca dağılmayan ultrasonik dalgalardan faydalanıyor. Bu sinyalin içine, sıfır bozulmalı, yüksek doğruluklu ses ekleniyor. Yani bir filmin muhteşem çevresel sesi tıpkı bir lazer gibi, doğrudan kulağınıza odaklanıyor. HyperSound hoparlörleri duyma özürlüler için tasarlanmış ve tıpkı işitme aygıtları gibi, ince ayarın bir doktor tarafından yapılmasını gerektiriyor. Ne var ki 2014’te oyun ses pazarının devlerinden Turtle Beach, HyperSound’un üretici firmasıyla birleşti ve oyun dünyası, üstü Cheetos kırıntısı kaplı koltuklarına lazerle odaklanmış yüksek duyarlıklı sesin geleceği umudunu taşıyor.

  Yepyeni bir Google Nexus daha geliyor!Yazımızı beğendiniz mi?

Size daha güzel hizmet sunabilmemiz için lütfen bize destek olun. Yazımızı aşağıdaki sosyal medya sitelerinde paylaşabilirsiniz.

Bunu da İnceledinizmi ?

Siber Saldırı Yöntemleri Neler? Nasıl Korunmalı?

Siber saldırılar 2021’e kadar yılda 6 trilyon dolar global maliyete yol açacak. Peki, bu yıl …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir