Bayilik Veren Firmalar İle İş Kurma Fırsatları

Güven Kuruyemiş Franchising Sistemiyle Büyüyecek

Güven Kuruyemiş, özel dekorasyonu, sunumu ve 100’den fazla ürün çeşidiyle klasik kuruyemişçi konseptinin dışına çıktı. Bu sayede 2010’da 3.5 milyon TL ciro elde eden şirketin bu yılki hedefi 5 milyon TL…

GÜVEN Kuruyemiş’in ilk mağazası, 2000 yılında Şeref ve Mustafa Güven kardeşler tarafından İstanbul Şişli’de açıldı. İkinci şube 2005’te Nişantaşı’nda, üçüncüsü ise Kemerburgaz Göktürk’te hizmete girdi. Şirket, şimdi franchising sistemiyle şube sayısını artırmayı hedefliyor.

Güven Kuruyemiş, sattığı her ürünü en iyi üretildiği bölgeden getirmeyi prensip edinmiş. Örneğin kayısı Malatya’dan, ceviz Kahramanmaraş ve Giresun’dan, incir Aydın’dan, badem Datça’dan, kabak çekirdeği Nevşehir’den, leblebi Denizli’den, dut kurusu Elazığ’dan, siyah kan üzümü Kilis’ten alınıyor… Türkiye’nin çeşitli bölgelerinden temin edilen bu kuruyemişler, şirketin Kemerburgaz Göktürk’teki imalathanesinde ayıklama, kavurma ve paketleme işlemlerinden geçirildikten sonra satışa sunuluyor.

Mustafa Güven, Güven Kuruyemiş’te satılan ürünlerin tazeliğini koruması için saklama ve depolama koşullarına çok dikkat ettiklerini vurguluyor. Güven, ürünün tazelik süresini maksimum düzeye çıkarmak için ‘kilitli ambalaj’ sistemi kullandıklarını, kalite standartlarına özen gösterdiklerini belirtiyor.

ERBİL’DE ŞUBE AÇIYOR

Güven Kuruyemiş, büyüme planları doğrultusunda şube sayısını artırma kararı almış. Yeni şubeler için öncelik yurt-dışında olacak. Mustafa Güven, hazırlıkların tamamlandığını ve ilk yurtdışı şubesinin önümüzdeki ay Kuzey Irak’ın Erbil kentinde açılacağını söylüyor. Amanj Taher isimli Iraklı girişimci tarafından açılacak bu şubenin kuruluş çalışmaları tamamlanmak üzere.

Yurtiçinde ise öncelik yine büyük şehirlerde olacak. Yatırım şartları bölgenin durumuna ve mağazanın büyüklüğüne göre değişiyor. 100 metrekarelik bir şubenin toplam yatırım tutarı 250 bin TL. Bu rakama dekorasyon ve isim hakkı bedeli dahil.

Güven Kuruyemiş, bu yıl yüzde 30 büyüme hedefliyor. 2010’da 3.5 milyon TL ciro elde ettiklerini belirten Mustafa Güven, “Bu yılki ciro beklentimizse 5 milyon TL civarı” diyor.

Mumcu Kuruyemiş Bayilik Veriyor

Hem indirmesi hemde kullanımı tamamen ücretsiz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu