Anasayfa / İş Fikirleri ve Yeni İş Kurmak / Halka Açık Meyve Bahçeleri İş Fikirleri

Halka Açık Meyve Bahçeleri İş FikirleriHALKA AÇIK MEYVE BAHÇELERİ

Meyve ve sebzeyi kaynağından hasat etmeyi sağlayan sıra dışı bir fikir! Üstelik hafta sonları için harika bir dinlenme egzersizi.

Kent yakınlarında kuracağınız sebze meyve bahçesinde hem satış yapabilir, hem de ufak bir fiyat farkı karşılığında dalından meyve toplatabilirsiniz.

Halka açık meyve bahçesi

Yöntem Amerika’da epey moda! Yol boyu çiftliklerine gelen tüketiciler tarlaya girip en taze sebzeleri hasat ediyor, alışveriş sepetlerine kütür kütür meyveleri dolduruyor. Seçim serbest! Hem alışveriş hem de kentin gürültüsünden bunalmış insanlara ‘recreation’ (yenilenerek dinlenme) fırsatı!
Aracı, komisyoncu, taşımacı yok. Nerede yetiştiğini, nasıl bir ağaçtan hasat ettiğinizi görüyor, biliyorsunuz. Toprakla haşır neşir olan doğayla iç içe bir alışveriş imkanı! Üstelik satış yoğunluğu yüksek kazançlı bir uğraş…

Slogan ise belli: ‘Kendi elinizle tarladan sofraya!’

Ufak bir satış reyonu, otantik bir restoran ya da kafeyle manzarayı tamamlama olanağınız da var. Reçel, marmelat, jöle satışları da unutulmamalı.

Tarım Alanında İş Fikirleri

  Sütyen Topu BraBall - İş FikirleriYazımızı beğendiniz mi?

Size daha güzel hizmet sunabilmemiz için lütfen bize destek olun. Yazımızı aşağıdaki sosyal medya sitelerinde paylaşabilirsiniz.

Bunu da İnceledinizmi ?

Başarılı Fintech Girişimleri ve Para Kazanmanın Pratik Yolları

Türkiye bankacılık ve finans teknolojileri alanında ABD ve Avrupa’dan daha ileride. Dünyanın pek çok bankasında …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir