Anasayfa / Şirket Haberleri / Hayal Kahvesi 12’nci şubesini açtı

Hayal Kahvesi 12’nci şubesini açtıGelişen semtlerde ‘Hayal’ kuracak

Beyoğlu ve Çubuklu şubeleriyle bilinen Hayal Kahvesi 12’nci şubesini Küçükçekmece’deki Atakent Arena Park AVM’de açtı. İstanbul’un gelişen bölgelerinde de yeme içme ihtiyacının arttığını söyleyen mekanın kurucusu Ebru Koktürk Korali, İzmir’de 3 bin kişilik bir konser merkezi yapıyoruz. Diyarbakır, Edirne ile görüşmelerimiz sürüyor. İstanbul’da Kadıköy civarında bir yer arıyoruz. Ayrıca Beyoğlu’nda 2 bin kişilik bir konser alanı için arayışlarımız sürüyor” diyor.

hayal kahvesi

Hayal Kahvesi denince aklımıza ya Beyoğlu ya da Çubuklu gelir. Canlı performansların vazgeçilmez mekanlarından biridir Haya! Kahvesi. Ancak son zamanlarda cafe bistro anlayışının öne çıkması ve İstanbul’da yeni yerleşim bölgelerinin oluşmaya başlamasıyla birlikte Hayal Kahvesi de rotasını başka bölgelere çevirmiş durumda.

Geçtiğimiz yıl İstanbul Küçükçekmece’deki Atakent Arena Park AVM’de yer alan Hayal Kahvesi Atakent ile 12’nci şubesini faaliyete geçirdiler. Bu girişimin kaptanlığını ise Hayal Kahvesi’nin kurucularından kadın girişimci Ebru Koktürk Korali üstlendi. 22 yıldır Hayal Kahvesi’nin kurucu ortaklığını yürüten Korali, doğal ürünlerden oluşan bir menüyle restoran kon-septinde Hayal Kahvesi açtı.

Bunun yanı sıra bu yıl Adana, Gaziantep, Mersin, Denizli şubelerinin açılacağını söyleyen Korali, “İzmir’de 3 bin kişilik bir konser merkezi yapıyoruz. Diyarbakır, Edirne ile görüşmelerimiz sürüyor. İstanbul’da Kadıköy civarında bir yer arıyoruz. Ayrıca Beyoğlu’nda 2 bin kişilik bir konser alanı için arayışlarımız sürüyor” diyor.

Hayaldi gerçek oldu!
Koralı’nın öyküsü ise şöyle: Ebru Koktürk Korali, ‘küçük bir barım olsun, bir roman yazayım, sonra mutlaka bir film de çekerim’ dediği yaşlarda 1995 yılında Hayal Kahvesi ekibine katıldı. Beyoğlu Hayal Kahvesi’nin müdavimi olan Korali, o zamanlar sinema ve reklamşektöründe çalışıyordu. Mekanın kurucusu Fehrfıi Yaşar ile ortaklık yapmaya karar veren Korali, Çubuklu’daki mekanı Yaşar ile birlikte keşfetti.

  Beyaz Fırın'dan üç yılda 7 şube daha

Hayal Kahvesi Atakent’te müzik en belirleyici özelliklerden biri. Canlı performanslar, DJ setler, konsept partiler konsept dahilinde. Açık mutfak anlayışıyla hareket ettiklerini söyleyen Korali, “Sabah saatlerinde kahvaltı ile başlıyor, öğle ve akşam yemek servisini yapıyor, akşamı daha yüksek bir enerji ile karşılıyoruz. Her mekanda bir DJ ortak müzik anlayışını yansıtıyor” diyor.

Yeni bölgelerdeki potansiyel

Mekanda olabildiğince doğal ürün kullanmaya dikkat ettiklerini ifade eden Korali, katkı malzemesi ve trans yağ kullanmadıklarını belirtiyor. Uzakdoğu, İtalyan ve Türk yemeklerini birlikte harmanladıklarını söyleyen Korali, “incecik bir İtalyan pizzası, el yapımı hamburger, wok’ta pişen bir noodle’ı bulmanız mümkün. Her şey gözünüzün önünde hazırlanıyor. Yerel lezzetlerin peşinde dolaşıyoruz, arıyoruz, araştırıyoruz, alıyoruz” şeklinde konuşuyor.

Atakent şubesinde daha çok çalışan kesime hitap ettiklerini anlatan Korali, gelişen, yeni yerleşim bölgelerinde büyümek istediklerini dile getiriyor. Atakent’in İstanbul’un yeni konut bölgesi olduğunu ve birçok eski müşterilerinin burada yaşamaları nedeniyle bu bölgede bir restoran açtıklarını belirten Korali, yeni yatırımlarına ilişkin şu bilgileri verdi:

“Çalışan insanlar öncelikli müdavimlerimiz. Konserlerde öğrencilerin katılımı yüksek oluyor. Atakent genç bir yerleşim bölgesi. Gerçekten birçok yere uzak. Ama insanlar evlerine yakın hatta yürüyerek gidebilecekleri yerleri seviyor. Atakent’te bu bölgede yaşayan insanlar kadar geniş bir çevreye de hitap ediyoruz. Yeşilköy, Bahçeşehir’den gelen çok fazla sayıda misafirimiz var. Taksim’e gitmek yerine artık bize gelmeyi tercih ediyor.’’

Mekanda konser girişleri dışında haftalık cafe, bistro hizmeti alan 2 bini ile 2 bin 500 kişi arasında değişen ziyaretçi bulunuyor. Çalışanlara özel çeşitli eğitimler verdiklerini bildiren Korali, “Eğitim bizim için önemli Somelier eğitimi, hijyen eğitimi, geri dönüşüm gibi konularda alman eğitimleri önemsiyor ve tüm ekibimi bu konu da yönlendiriyorum” diyor.
Yazımızı beğendiniz mi?

Size daha güzel hizmet sunabilmemiz için lütfen bize destek olun. Yazımızı aşağıdaki sosyal medya sitelerinde paylaşabilirsiniz.

Bunu da İnceledinizmi ?

Devlet gibi şirketler

Öyle böyle değil, çok büyükler. Ciroları Belçika gibi bazı gelişmiş ülkelerin gayrisafi yurtiçi hasılalarını bile …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir