Anasayfa / Bayilik Veren Firmalar / Gıda ve Restoran Bayilikleri / Hello Kitty World Bayilik Veriyor

Hello Kitty World Bayilik Veriyor

Hello Kitty Mağazası Açmak

Japon firması Sanrio’nun Türkiye franchise haklarını Peritozu firmasma vermesiyle Türkiye’de Hello Kitty World mağazaları açılacak. 2 ile 2,5 milyon dolar arasında yatırım gerektiren bu mağazaların konsepti Türkiye’den ABD’ye de ihraç edilecek.

Hello Kitty

Lisans piyasasının en büyüklerinden olan Japon firması Sanrio’nun markası Hello Kitty, büyümek için Türkiye’yi seçti. Türkiye’deki franchise haklarını Peritozu firmasına veren Sanrio, dünyada ilk ve tek olan ‘Hello Kitty World’ mağaza konseptini Türkiye’de hayata geçiriyor.

Daha önce hiçbir ülkeye verilmeyen lisans haklarını Peritozu’na veren Sanrio, aynı konsepti Türkiye’den ABD’ye de ihraç edecek.

Peritozu, ‘Hello Kitty World’ konseptini yeni aldığı franchise dağıtım hakkıyla tüm Türkiye ile buluşturacak. Şirket, Türkiye genelinde franchise şubeler açarak büyümeyi hedefliyor.

İKİNCİ MAĞAZA ANKARA’YA

Peritozu CEO’su Beste Tekelioğlu, bu anlaşma ile hedeflerini daha da büyüterek İstanbul’un en işlek caddelerinden biri olan Bağdat Caddesi’nde ‘Hello Kitty World’ konseptini hayata geçirdiklerini söylüyor. Tekelioğlu, tüm Türkiye genelinde 50 metrekareden 5 bin metrekareye kadar mağaza ve kafe açma hakkına ek olarak bu sözleşme ile franchise dağıtim haklarına da sahip olduklarını belirtiyor.Tüm Türkiye genelinde franchise vereceklerine dikkat çeken Tekelioğlu, 2014 yılının yaz aylarının başında mobil mağaza olarak tasarladığımız Hello Kitty World markasıyla herkese ulaşacağız. Franchise istekleri yoğun şekilde başladı. Bunların en başında Ankara geliyor.

Ankara’da bir firmayla üç mağaza açma hakkı konusunda anlaştık diyor. 2013 sonuna kadar ilk franchise mağazasını Armada AVM’de açmaya hazırlandıklarını ifade eden Tekelioğlu, ardından İzmir, Bursa, Adana, Bodrum ve Çeşme’yi hedeflediklerini kaydediyor.

EN AZ ÜÇ YIL DENEYİM

750 metrekarelik bir mağaza açmak için proje, uygulama, pazarlama ve ürün tedariği için yaklaşık 2 ile 2,5 milyon dolar arasında bir yatırım bedeli ödemek gerekiyor.

Kendileri için en önemli noktanın doğru ürünleri tüketiciyle kaliteden ödün vermeden buluşturmak olduğunu belirten Tekelioğlu, şöyle devam ediyor: “Mağaza sayımız kaliteden ödün vermeden çoğaldıkça yatırımımızın geri dönüş hızı daha fazla olacak. Bu kadar kaliteli hizmetin yapılan yatırımı kısa sürede geri getireceğine inanıyoruz.

Kâr marjı her ürün grubu için farklılık gösteriyor. Tekelioğlu, franchise’larda markanın ruhunu hissederek, kaliteden ödün vermeyen bir anlayış içinde davranmalarını aradıklarını, perakende sektöründe en az üç yıl faaliyet gösteren yatırımcılara öncelik verdiklerini sözlerine ekliyor.

İŞİN AYNASI

Uygun yer: ilk etapta İzmir, Bursa, Adana, Bodrum ve Çeşme hedefleniyor.

İlk sermaye: 750 metrekarelik bir mağazanın yatırım bedeli ortalama 2 ile 2,5 milyon dolar arasında değişiyor.

Ciro hedefi: Lokasyona göre farklılık gösteriyor.

Kâr marjı: Ürüne göre değişiyor.

Bayilerde aranan özellikler: Perakende sektöründe en az üç yıl deneyimli, markanın kimliğini koruyabilecek kişiler.

Başvuru için: 0216 470 67 67
Yazımızı beğendiniz mi?

Size daha güzel hizmet sunabilmemiz için lütfen bize destek olun. Yazımızı aşağıdaki sosyal medya sitelerinde paylaşabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir