Kariyer ve İş

Her Kadının Gardırobunda Olması Gereken 10 Temel Şey

Kaç kez gardırobunuza bakıp “giyecek hiçbir şeyim yok” diye düşündünüz?

Eğer bu cümleyi sıkça kuruyorsanız, yetersiz bir gardırobunuz var demektir. Muhtemelen bir giysiden ötekine kolayca geçebilmek için gerekli olan önemli parçalar eksiktir. Deliliği bırakıp işe yarayacak giysiler almanın zamanı geldi de geçiyor bile.

“Muhteşem onlu” -her kadının gardırobunda bulunması gereken on klasik parça- yetersiz bir gardırop için en iyi çaredir. Bu on parçayla oluşturulabilecek giysi sayısı inanılmazdır: en az otuz iki kombinasyon.

Kişisel harcamalarınızın yanında, alışveriş yaparken  paranızın çoğunu bu eşyaların   tarzınıza uygun, klasik ve sağlam modellerine ayırmalısınız.

Kullanışlı bir gardırop için ihtiyacınız olan 10 şey:

1. SİYAH TAKIM ELBİSE

En az bir tane basit, iki veya üç düğmeli siyah bir ceketle kendisine uyumlu siyah bir etek veya pantolon edinin. Gabardin veya suni ipek gibi hafif ve her mevsime uygun materyallerden yapılmış olduğundan ve daha kaliteli bir görüntü için küçük miktarda (%5’e kadar) likra/sentetik fiber içerdiğinden emin olun.

2. BEYAZ FRAK GÖMLEK

Frak gömlek hem çok trend hem de çok klasik görünümlüdür. Böyle bir gömlek çok kaliteli bir mağazadan bile alınsa fiyatı 100TL’yi aşmaz.
3- SADE, SİYAH TOPUKLU AYAKKABI

Gardırobunuzda en azından bir çift orta topuklu, siyah ayakkabı olduğuna emin olun. Ayrıca bazı mağazalardan ayakkabının görüntüsünü bozmadan, ayakkabı süsleri satın alabilirsiniz.

4-ŞIK BİR KOT PANTALON

En azından bir tane-ki iki tane olsa çok iyi olur- şık ve size fit bir görünüm ver kot pantolonunuz olsun.

5. SİYAH ELBİSE

Dolabınızda bulunması gereken en önemli giysilerden biriyse kaliteli, hafif pamuk veya suni ipekten yapılmış bir siyah elbisedir. Ancak formda görünmenizi engelleyecek ve sıcak havalarda çok bunaltıcı olabilecek kalın yünlü elbiselerden kaçının.

6. 3 TANE PAMUK VEYA SENTETİK T-SHİRT

En azından üç tane pamuk veya sentetik t-shirtünüz olsun.(siyah, beyaz ve başka bir her hangi bir renkte) Bu tip t-shirtler sizi formda gösterir. Ayrıca diğer giysilerinizle çok uyumlu olabilecekleri gibi tek başlarına giyilmek için de çok uygundurlar.

7.KULLANIŞLI BİR ÇANTA

Bu tip çantalar hem günlük cüzdan olarak kullanmak, hem de alışveriş çantası olarak kullanmak için çok elverişlidir.

8. SPOR AYAKKABI

Hem çalışırken hem de alışveriş gibi günlük aktiviteleriniz de giymek üzere bir çift spor ayakkabınız olmalıdır.

9. YAĞMURLUK VE KABAN

Klasik bir yağmurluk hem bir kaban yerine kullanılabilir, hem de her çeşit elbisenizle uyumludur. Daha kullanışlı olması için astarsız olarak da kullanılabilen kabanları tercih edin.

10. BEJ PANTALON/KETEN PANTALON/KAHVERENGİ PANTALON

Bu tür pantolonlar hem her türlü giysi ve aksesuarla uyumludur, hem de giysilerinizde çeşitlilik yaratır.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu