Teknoloji ve İnovasyon Haberleri

HP’den Yüksek Performanslı Sanal Sunucular

HP, iş kritik uygulamaları sanallaştırma teknolojileri ile destekleyen HP ProLiant sunucuları tercih eden müşteriler için geliştirilen yeni HP Kritik Avantaj hizmetini duyurdu. HP Kritik Avantaj hizmeti, HP’nin birleşik altyapılara dayalı 7/24 Yaşayan Kurum teknoloji vizyonu çerçevesinde, işte sağladığı yüksek performansla her an aktif işletmeler yaratan HP ProLiant sunucular için müşterilere özel ekiplerle bakım desteği veriyor. lar

HP Kritik Avantaj’ın özel kadrolarından yararlanan müşteriler iş süreçleriyle ilgili sorunları kolayca çözüyor, verilerin işleyiş sürecini standartlaşma yoluyla iyileştirerek kendi BT ekiplerinin üzerindeki ‘kırtasiye yükünü’ kaldırıp inovasyona odaklayabiliyor.

Bankalararası Kart Merkezi (BKM) Teknoloji Servisleri Direktörü Ercüment Büyükşumnulu ‘BKM’nin yüklendiği kritik misyon gereği verdiği hizmetlerin sürekliliği kartlı ödeme sistemleri için çok önemlidir. BKM HP’den aldığı kritik destek hizmetleri ile bu misyonunu güvenle yerine getirmekte ve hizmet devamlılığını sağlamaktadır.’ dedi.

Konuyla ilgili açıklama yapan HP Türkiye Kritik Hizmetler Yöneticisi Osman Kılıç, HP Kritik Avantajın HP’nin 7/24 yaşayan kurumlar vizyonunun önemli bir parçası olduğunu vurguladı. Kılıç, ‘Bu hizmetimizle geleceğin, yazılım uygulamaları otomasyonunu sağlamış, 7/24 yaşayan her an aktif kurumlarını yaratmayı amaçlıyoruz. HP’nin yüksek teknolojileri tam olarak ihtiyaca göre yatırım yapılmasını ve yatırımlardan en yüksek gelirin en uygun maliyetlerle elde edilmesini sağlayarak, işletmelere esneklik ve rekabet gücü sunuyor. Kendini HP çözümleriyle ‘otomatiğe bağlayan’ işletmeler ihtiyaçların anında değişebildiği iş dünyasında geleceğe güvenle bakabilirler’ dedi.

IDC Yazılım ve Donanım Desteği Hizmetleri Araştırma Müdürü Matt Healey, ‘Kuruluşlar maliyetleri kontrol ederek esneklik kazanmak için sektör standardı sistemlerini sanallaştırırken bu teknolojinin karmaşıklığı büyük ölçüde artırabileceğinin de farkına varıyorlar. HP Kritik Avantaj gibi uçtan uca destek hizmetleri, iş sürekliliğini sağlayarak iş kritik uygulamalara bağlı hizmet aksamalarını engelleyebilir ve böylece müşterilerin sanallaştırma potansiyelinden tam olarak yararlanmasını sağlayabilir’ şeklinde konuştu.

HP Kritik Avantaj ile işler aksamadan yürüyor
HP Kritik Avantaj, HP gibi büyük bir teknoloji kuruluşu tarafından sanallaştırılmış x86 ortamları için sunulan ilk büyük hizmet grubunu oluşturuyor. HP Kritik Avantaj performans artıran, işleri hızlandıran ve kesintisiz bir şekilde sürdürülmelerine olanak tanıyan tüm çözümleri en uygun maliyetlerle sunuyor.

— HP Global Görevler için Kritik Çözüm Merkezi hizmet aksaması durumunda ekiplerin anında müdahale etmesini sağlayarak sistemin en kısa sürede tekrar işlemeye başlamasını sağlıyor ve iş kesintisi süresi ile sıklığını azaltıyor.
— En iyi sektör uygulamaları çerçevesinde geliştirilmiş bir dizi iyi tanımlanmış önleyici hizmet, değişiklik yönetimi ve süreç iyileştirme yaklaşımıyla sorunları öngörerek gerekli önlemlerin alınmasını ve böylece planlanmamış kesinti riskinin minimize edilmesini sağlıyor.
— Esnek krediler müşteri ihtiyaçlarına yönelik bir dizi kullanışlı hizmete erişim sağlıyor. Krediler satın alınan HP Kritik Avantaj paketine göre birikiyor.

HP Kritik Avantajın Önleyici Esnek Hizmetleri şu çözümlerden oluşuyor:
— Sanal Ortamlar için Performans ve Kapasite Analizi müşterilerin sanallaştırma kapasitesini değişen iş ihtiyaçlarına göre belirleyerek yüksek verim almasını ve maliyetlerden tasarruf etmesini sağlıyor.
— Kritik Uygulamalar için Sanallaştırma Hazırlığı Atölyesi müşterilerin sanallaştırmadan en iyi faydayı sağlaması için altyapı planlaması yapmasına olanak tanıyarak yatırım getirisini artırıyor.
— Sanal Ortamlarda Kullanılabilirlik Analizi verimliliği artırıyor, sanal sistemleri optimize ederek bakım ihtiyacını ve hizmet aksaması ihtimalini en aza indirgiyor.

American Digital Corporation Profesyonel Hizmetler Kıdemli Başkan Yardımcısı William Loupakos, ‘Müşteriler sanal altyapılarda iş kritik uygulamaları çalıştırırken yüksek kullanılabilirlik oranını korumakta zorluklarla karşılaşıyorlar. HP Hizmet Satışları Elit iş ortağı olarak artık müşterilerimizin destek çözümlerinde daha fazla seçenek sahibi olmalarını sağlamanın yanı sıra ProLiant ortamlarının performansını artırmaları için hizmet sunabiliyoruz’ şeklinde konuştu.

HP Kritik Avantaj çözümü şimdi HP Teknoloji Hizmetleri aracılığıyla sunuluyor. HP Kritik Avantaj ile ilgili daha fazla bilgi edinmek için www.hp.com/services/criticaladvantage adresini ziyaret edebilirsiniz.

HP Hakkında:

Dünyanın en büyük teknoloji firmaları arasında yer alan ve bu sene Türkiye’de 20. yılını kutlayan HP, kişisel bilgisayardan baskı ve görüntüleme çözümlerine, yazılımdan hizmetlere ve BT altyapısına kadar geniş bir portföyle tüketicilerin ve işletmelerin teknoloji deneyimlerini kolaylaştırıyor. HP (NYSE: HPQ) ve sunduğu çözümler hakkında ayrıntılı bilgi için www.hp.com.tr adresini ziyaret edebilirsiniz.

Hem indirmesi hemde kullanımı tamamen ücretsiz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu