Anasayfa / Girişimcilik / İki kız kardeşin girişimcilik başarıları

İki kız kardeşin girişimcilik başarıları

İki kız kardeşin girişimcilik başarıları

GAMZE MODAEVİ / YOZGAT

Biri işletme eğitimi almış, diğeri ABD’de moda tasarım okuyor. İki kız kardeşin moda tutkusu onları başarılı birer işkadınına dönüştürdü. Gamze Moda’nın sahipleri Gamze ve Gizem Kiracı, anneleri Nermin Kiracı’dan devraldıkları küçük bir gelinlik atölyesiyle yola çıktılar. Şimdi iç pazarın yanı sıra Avrupa ülkelerine ve Ortadoğu’ya ihracat yapan bir şirket haline geldiler. Gamze Kiracı, bu başarının sırrını şu sözlerle anlatıyor:“Yaptığımız işten çok keyif alıyoruz. Gelinlik üretiminin kumaş seçiminden tasarımına kadar tüm süreci kendi atölyemizde tamamlanıyor.

Farklı pazarlar için farklı koleksiyonlar hazırlıyoruz. Diğer yandan, Yozgat tekstil için bakir bir pazar. Öncelikle Iokasyon olarak İç Anadolu’nun tam göbeğinde olan bir yerden bahsediyoruz. Başkente çok yakın ve işgücü ucuz. İşte bu ve benzeri avantajlar işimizin gelişmesinde oldukça etkili oluyor.”

Gamze Moda’nın Yozgat’ın yanı sıra bir de İzmir’de atölyesi bulunuyor. Bu atölyelerde üretilen gelinlikler başta Yozgat, Ankara, Kayseri, İstanbul ve İzmir olmak üzere birçok ilde satılıyor. Şirket, aynı zamanda Almanya, Fransa, Hollanda, Avusturya ve tran’a gelinlik ihraç ediyor.
Yazımızı beğendiniz mi?

Size daha güzel hizmet sunabilmemiz için lütfen bize destek olun. Yazımızı aşağıdaki sosyal medya sitelerinde paylaşabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir