Anasayfa / Başarılı Girişimcilik Fikirleri / İki kız kardeşin girişimi

İki kız kardeşin girişimiPınar Akpınar Debooğlu ve Ceren Akpınar kardeşlerin yarattığı Sisters Home Boutique, yerli ve yabancı dekorasyon markalarını birarada sunuyor. Akpınar kardeşler ayrıca, hem İskenderun’da hem bölgede, kişiye özel mekanlar yaratıyor.

Dekorasyon Girişimi

Çiftçi bir ailenin kızı olarak, 1976’da Antakya’da doğan Pınar Akpınar Debooğlu ilk, orta ve liseyi İskenderun’da tamamladı.

Ankara Üniversitesi Klasik Filoloji Bölümü’nü bitirdikten sonra 1 yıl halkla ilişkiler kursuna giden Debooğlu, 2001’de YKM İskenderun mağazasında halkla ilişkiler stajyeri olarak çalışmaya başladı. Stajdan sonra ise aynı mağazada halkla Mişkilerve insan kaynakları uzmanı olarak görev yaptı. Daha sonraki yıllarda İsdemir Genel Müdürlüğü’nde asistanlık yaptı ve eğitim bölümünde çalıştı. 2007’e gelindiğinde ise aynı zamanda hukukçu olan kardeşi Ceren Akpı-nar ile perakende sektöründe adım attı, iki kız kardeş tarafından kurulan Sisters Home Boutique, müşterilerine yükselen trendleri yakalama imkanıyla sunuyor. Yaşam tarzı ve ev dekorasyon mağazası olarak faaliyet gösteren Sisters Home Boutique, Türkiye’nin ve dünyanın en iyi markalarını birarada sunuyor. Sisters Home Boutique’in finans ve satın alma departmanını yürüten Debooğlu, “Mağazayı kardeşim ile birlikte 6 yıllık bir planlama sonucunda hayata geçirdik” diyor.

Debooğlu ile girişimleri üzerine konuştuk…

Mağazanın adına nasıl karar verdiniz?

Sisters’ın adı; hayatta en değer verdiğim, vazgeçilmezim olan tek kardeşim Ceren’den kaynaklanıyor. Her söylendiğinde, telaffuz edildiğinde aile sıcaklığını yansıtabilmek ve kardeşime özel olduğunu hep hatırlatmak için bu ismi tercih ettim. Şimdi bile düşünüyorum da iyi ki böyle bir isimle başlamışım.

Perakende sektörüne girme fikri nasıl ortaya çıktı?
Sisters’ Home Boutique benim hayallerimden doğdu. Sektördeki boşluğu fark ettikten sonra, dekorasyona olan tutkum ile zevkle yapabileceğim bir iş olduğu için bu alana yöneldim. ‘Hayal’ kelimesi ne kadar uzaksa da ‘Sisters’ benim hayal ettiğimden çok daha güzel, çok daha başarılı oldu. Emeklerimizle, çaba ve isteklerimizle bizler onu Sisters Home Boutique haline getirip bir yerlere ulaştırdıysak, mağazamız da bize çok şey kattı. Özellikle çok güzel dostlar kazandırdı.

Mağazanızda neler satışa sunuyorsunuz?

Sisters’ Home Boutique olarak; ev dekorasyonu konusunda ihtiyaç duyulabilecek tüm ürünlerin yanı sıra müşteri ilişkilerinde fark yaratarak çok kapsamlı danışmanlık hizmetleri de sunuyoruz. Ev dekorasyonu konusunda farklı bir konsept yarattık. Banyo ve mutfak tasarımlarından duvar kâğıdına, ev tekstilinden aydınlatmaya, çocuk ve hediyelik eşya gruplarından aranılan her ürünü birarada bulabileceğiniz bir mağazayız.

  Start up yatırımcı fonların planları

Ürün satışı dışında farklı hizmetleriniz de var mı?

Kendi evimi zevkle tasarladım. Öyle ki İskenderun’da söz edilen örnek bir ev halini aldı. Bunun üzerine mağazadaki ürün satışlarının yanı sıra proje teklifleri gelmeye başladı. Yoğun el işçiliği ile tasarlanan çok özel koleksiyonlar ile özel ve farklı olmayı sevenlerin tercih ettiği bir mağaza olduk. Şık ama bir o kadarda kullanışlı yaşam alanı yaratabilen, çözüm getiren, müşterilerine kaliteyi sunup farklı olmayı başarabilen, kalitesinden ve kendi renginden asla ödün vermeyen bir işletmeyiz.

Sadece İskenderun’da mı hizmet veriyorsunuz?

Hem İskenderun’da hem bölgede, kişiye özel mekanlar yaratıyoruz. Talebe göre en uygun dekorasyon projeleri hazırlayıp, hem şehir içinde hem şehir dışında hizmet veriyoruz. Klasik ve country başta olmak üzere, istenilen her tarzı başarıyla uygulayabiliyoruz. Eski ve yeni eşyaları harmanlayıp, eskilerin manevi değerlerini kaybetmeden yenilerle uyumunu sağlıyoruz. Yurtdışındaki müşterilerimizin evlerine döndükleri zaman tatillerini ev tadilat ve yenileme işleriyle harcamamaları için sosyal medya üzerinden iletişim kurarak istedikleri değişikleri yapabiliyoruz. Onlara da tatilin keyfin sürmek kalıyor. Oda, ev, otel, restaurant, kuaför… her mekanı başarıyla projelendirip anahtar teslimi yapabiliyoruz.

Yatay büyüyecek

BUTİK MOBİLYA ÜRETİYOR

Kendi konseptinde gelişmeyi hedefleyip, yatay büyümeyi öngören bir firmayız. Buna örnek verecek olursak; 2012’de başlattığımız proje çalışmaları ve butik mobilya üretiminde en iyi noktaya geldiğimizi söyleyebilirim. Bu arada ürün yelpazemizi de genişlettik. Ev tekstili, dekorasyon ürünleri, dekorasyon ve mimari hizmetler, özel tasarımlar sunuyoruz.

HATALAR TECRÜBE OLDU

Başarısının sırrının tecrübe edinerek hatalarından ders çıkarıp, yola öyle devam etmek olduğunu düşünüyorum. Hiçbir hatadan, yanlıştan dolayı üzülmedim.

Hep bir şeyler öğrendiğimi düşünerek düzeltme yoluna gittim. Mağazayı başarıya ulaştırmaya çalışırken, ben ve çalışanlarım Sisters sayesinde mesleğimizin inceliklerini öğrendik.
Yazımızı beğendiniz mi?

Size daha güzel hizmet sunabilmemiz için lütfen bize destek olun. Yazımızı aşağıdaki sosyal medya sitelerinde paylaşabilirsiniz.

Bunu da İnceledinizmi ?

Girişimcilik Yaşı Düşüyor Başarılı Genç Girişimciler

Son yıllarda girişimciliğe adım atanların sayısı artarken “girişimcilik” yaşı da düşüyor. 28 yaşına gelmeden iş …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir