Anasayfa / İş Fikirleri 2019 - Girişimcilik / İlk yılında dünya çapında ödül kazanan girişimciler

İlk yılında dünya çapında ödül kazanan girişimcilerİlk yılında dünya çapında ödül kazanan girişimciler

Dünya genelinde 9 binden fazla girişimciyi bünyesinde barındıran Entrepreneurs’ Organization (EO), tüm dünyadan üyelerinin katılımıyla düzenlediği Global Liderlik Konferansı’nda en başarılı ülke derneklerini ödüllendirdi. Filipinler’in başkenti Manila’da gerçekleştirilen etkinlikte EO Türkiye derneği, kuruluşunun üzerinden henüz bir yıl geçmeden kazandığı dünya çapındaki iki ödülle dikkat çekti.

Entrepreneurs

40 ülkede 9 binden fazla girişimcinin yer aldığı küresel çapta bir girişimcilik ağı olan Entrepreneurs’

Organization (EO) tarafından Filipinler’in başkenti Manila’da düzenlenen Global Liderlik Konferansı, tüm dünyadan EO üyelerini bir araya getirdi.

Konferans kapsamında gerçekleştirilen çeşitli etkinliklerin yanı sıra EO’nun başarılı ülke dernekleri de ödüllendirildi.

‘En iyi Uygulama’ ve ‘En iyi PR Medya Çalışması’ dallarında dünya çapında birincilik ödüllerine layık görülen EO Türkiye derneği, kuruluşunun üzerinden henüz daha bir yıl bile geçmemiş olmasına karşın bu önemli başarısıyla dikkat çekti.

EO Türkiye’nin kazandığı uluslararası başarının Türkiye’deki girişimcilik iklimi açısından büyük önem taşıdığını vurgulayan EO Türkiye Başkanı Ferda Kertmelioğlu, Türkiye’de sağlıklı bir girişimcilik ortamının yaratılmasına katkıda bulunmayı ve EO Türkiye’nin sesini dünya çapında duyurarak ülkemize daha fazla uluslararası girişimci çekmeyi hedeflediklerini söyledi.
Yeni yatırımlara katkı

Farklı dallarda düzenlenen EO ödüllerine, Entrepreneurs’ Organization bünyesinde faaliyet göstermekte olan tüm ülke dernekleri gerçekleştirdikleri önemli çalışmalarla dahil olduklarına değinen Kertmelioğlu, şunları söyledi:

“Ödüle layık görülen ülkelerin faaliyetleri EO’nun tüm dünyadaki derneklerine örnek ve yön gösterici çalışmalar olarak sunuluyor. Ödüller aynı zamanda ilgili ülkedeki girişimcilik iklimine dikkat çekerek yeni yatırımların yönlendirilmesine katkıda bulunuyor. EO Türkiye olarak, faaliyete başladığımız 2012 yılının Eylül ayından bu yana gerçekleştirdiğimiz eğitimler, girişimcilik dernekleri ile kurduğumuz ve bölge ülkeleri kapsamında oluşturduğumuz ilişkiler dolayısıyla dünyada ‘En iyi Uygulama Ödülü’ne layık görüldük.”

  Kendi İşini Kurmak İsteyenlere Bayilik Veren 30 Marka

39 ülke yarıştı

EO Türkiye’nin kazandığı diğer ödülün ise halkla ilişkiler ve medya çalışmaları kapsamında olduğunu belirten Kertmelioğlu şu bilgileri verdi: “Derneğimizin kuruluş ve hedeflerinin ulusal çapta ve EO organizasyonu içerisinde duyurulması çerçevesinde gerçekleştirilen iletişim çalışmaları ve bu çalışmaların Türkiye’deki girişimcilik iklimine katkıları, EO’nun faaliyet gösterdiği diğer 39 ülkeyi geride bırakarak “En iyi PR Medya Çalışması” dalında birincilik ödülü kazanmamızı sağladı.”

Entrepreneurs’ Organization (EO – Dünya Girişimciler Organizasyonu), 40 ülkede 9 binden fazla iş sahibinin yer aldığı dinamik ve global bir girişimciler ağı. 1987 yılında bir grup girişimci tarafından kurulan EO, bünyesinde bulundurduğu girişimcilerin birbirine fayda sağlamasına ve işlerini dalıa başarılı bir şekilde yürütmelerine olanak verirken, kişisel hayatlarım zenginleştirme imkanı da sunuyor. EO’nun 121 şubesine üyelik sadece davet ile gerçekleşiyor. Üyelerin yaş ortalaması 41, ortalama gelirleri ise 17.3 milyon dolar.
Yazımızı beğendiniz mi?

Size daha güzel hizmet sunabilmemiz için lütfen bize destek olun. Yazımızı aşağıdaki sosyal medya sitelerinde paylaşabilirsiniz.

Bunu da İnceledinizmi ?

Satılık Üzüm Bağları, Üzüm Yetiştiriciliğine Yatırım Yapmak

Satılık Üzüm Bağları, Üzüm Yetiştiriciliğine Yatırım Yapmak, Üzüm bağı kurmanın maliyeti Üzüm son dönemlerin flaş …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir