İş Fikirleri ve İş Kurmak

İnstant makarna yeni bir iş fikri oluyor

İnstant makarna yeni bir iş fikri oluyor. Erişte derken işin bir başka uzantısı daha var. Aromatik lezzet bitkileriyle zenginleştirilmiş, sıcak su döküldüğünde yemeye hazır hale gelen nefis spesiyaliteler… Çorbası oluyor, ‘pirinçli noodle’u oluyor.

makarna

Pastörize endüstriyel yumurta özü bu ürünlerin önemli hammaddeleri arasında… Reçeteler genellikle yine Çin ve Japon mutfağına özgü. Orijinal çeşitleri geleneksel Anadolu lezzetlerine dönüştürenler işi daha da ilerletebilir.

Yolculukta, ofiste, okulda, kışlada, seyahatte hazır (instant) makarna türleri yeni bir geleneği başlatabilir. Bu tür besinlerin ithal örnekleri kimi zaman raflarda bulunuyor. İncelenmesi yararlı olabilir. Akıllı bir girişimci biraz düşünür, aşçılık geleneğimizi incelerse onlarca yeni çeşit yaratılması mümkün. Basit kalıplar, kurutma fırınları, mikserler, yarı otomatik dolum makinesi, bu basit işin asli demirbaşları.

Ürünleri soslu olarak yapmak da mümkün. ‘Dehidrate edilmiş’ (kurutulmuş) sos materyali karışıma ekleniyor, sıcak suyla temas ettiğinde gerçek sos haline dönüşüyor. Yeşil ve kırmızı soslar ürün estetiğine katkı yapan lezzetler arasında.

Hem indirmesi hemde kullanımı tamamen ücretsiz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu