Anasayfa / Makaleler / Intel’in yeni teknolojileri

Intel’in yeni teknolojileriBugünlerde çok havalıyım.

Bu yazımda oldukça rahatsız edici bir şekilde, “Ben, ben, ben…” diyeceğim ilk başta. Söz veriyorum, sabır gösterip okursanız sonuna kadar neden o kadar çok hava attığımı görüp bütün bu havayı sempati ile karşılayacaksınız. Intel’in Silikon Vadisi’ndeki Yeni Teknolojiler Bölümü’ne Strateji ve İş Geliştirme Direktörü olarak atandım.

yeni teknolojiler

Çok heyecanlıyım.

Ürün geliştireceğim. Hem işlemci, hem yazılım, hem servis hem de bitmiş ürünü tanımlayacağım. Dünya çapında çok önemli firmalarla iş ilişkilerimizi sıfırdan oluşturacağım. Satış kanallarını kuracağım… Intel’in yeni teknolojiler konusundaki stratejisini tanımlamakta söz sahibi olacağım. Intel’in başkan yardımcısına rapor edeceğim.
Çok gururluyum. Çünkü raporlayacağım başkan yardımcısı da bir Türk: Ayşegül İldeniz.

Intel bir dünya teknoloji devi. Gelecek teknolojileri tanımlayacak, bu işleri nasıl yapacağına karar verecek işin kaptan köşküne Türkler’i koyuyor. Amerika’nın en iyi okullarında okumuş, en iyi şirketlerinde çalışmış yüzlerce, binlerce kişi arasından “Bu işleri yapsa yapsa Türkler yapar” diyor. Türkiye’de okumuş, uluslararası tecrübesi olsa bile iş hayatının büyük bölümünü Türkiye merkezli yaşamış kişilere emanet ediyor.

Bence Intel doğru yolu bulmuş. Sizce de öyle değil mi?

Silikon Vadisi yolculuğum ve dostlarım

Siz bu satırları okurken ben Amerika’da olacağım…

Çok klasikleşmiş bir girizgah gibi görünüyor. Ama inanın insan kendisi yazarken bu cümleyi, hiç de öyle hissetmiyor.

Normal şartlar altında bu yazımda, yapacağım yeni işten söz etmem beklenir. Ama ben geride bıraktığım dostlarımdan bahsedeceğim. İş hayatının her açısını, her perspektifini size yansıtmaya çalışıyorum. İş hayatının insana ait olguları hakkında da çok kereler yazdım. Ama sanırım iş hayatına dostluk açısından baktığım yazım pek olmamıştı. Yedi yıl süren Intel Türkiye maceramdan sonra, altı yıl süren Orta Doğu Türkiye ve Afrika maceramdan geriye kalan en önemli şey dostluklar… İş ilişkisi bittikten sonra da devam eden ve geriye kalan muhabbetler.

  Aklın Özgürleşmesi Deng Xiaoping ve Başbakan Erdoğan (2)

Herkesi çok özleyeceğim. Beraber çalıştığım herkesi…

Ege Ertem
Yazımızı beğendiniz mi?

Size daha güzel hizmet sunabilmemiz için lütfen bize destek olun. Yazımızı aşağıdaki sosyal medya sitelerinde paylaşabilirsiniz.

Bunu da İnceledinizmi ?

Dünyada djjital oyun endüstrisinin büyüklüğü

Dünyada djjital oyun endüstrisinin büyüklüğü, film ve müzik endüstrisinin toplam büyüklüğünü geride bıraktı. Ve daha …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir