Başarılı Girişimcilik

İnternetten Kahve Falı Bakan Kadın Girişimci

Kahve falına duyulan meraktan yola çıkarak tellwe.com sitesi kuran kadın girişimci Demet Kütükçü Safçı, 6 bin falcının yer aldığı sitede 325 bin kullanıcıya ulaştı. Türk kahvesi falının yanı sıra tarot, katina başta olmak üzere 240 civarında fala bakılan site yurtdışından bile ilgi görüyor.

Yaşam ve geleceğe dair duyulan merakla Türk kahvesi içip de fincanı kapatmayan yoktur. Fal için kapatılan fincanlardan yola çıkan Demet Kütükçü Safçı, bu ilgiden yeni bir girişim hikâyesi yarattı. Kahve falını dijitale taşıyan tellwe.com sitesinde yer alan falcılarla online hizmet veren Safçı, sitede 325 bin kullanıcıya ulaştıklarını söylüyor. Bu kullanıcılar arasında yurtdışından da önemli bir takipçi yer alıyor. 2010 yılında küçük bir adımla başladıkları tellwe.com sitesinin son yıllarda yoğun ilgi gördüğünü kullanıcı sayısını 25 binden 325 binlere taşıdığını aktaran Safçı, Tellwe’de Türk kahvesi falının yanı sıra tarot, katina başta olmak üzere 240 civarında fala bakıldığını belirtiyor.

Hedef 500 bin kullanıcı

Uludağ Üniversitesi Grafik Tasarım Bölümü’nden 1996 yılında mezun olan Demet Kütükçü Safçı, çeşitli ajanslarda Art Director ve Proje Yöneticisi olarak çalıştıktan sonra kendi girişimini hayata geçirmeye kara verdi. 2010 yılından bu yana girişimci olan ve isim-name.com, analitist.com, tellwe.com gibi internet projelerini markalaştıran Mutlucu Dijital interaktif Projeler’de genel müdürlük yapan Safçı, bu yıl kullanıcı sayısında 500 binlere ulaşmak istediklerini dile getiriyor. Tellwe ile kahve falı ve fal kültürünü sanal ortamda en iyi şekilde sunabilmeyi amaçladıklarını kaydeden Safçı şunları söylüyor:

“Türk insanının özellikle de kadınının gelenek haline gelen kahve fincanını kapatma eğiliminden yola çıkarak oluşturduğumuz bu platform; merak, terapi, gelenek, muhabbet, paylaşım gibi temel ihtiyaçları karşılayan kahve falı kültürünü internet üzerinden tüm dünyaya yaymayı hedefliyor. Tüm dünyadan yetenekli falcılarla fal baktırmak isteyenleri bir araya getiren dijital platform Tellvve, kullanıcılarına bir iyi bir fal deneyimi yaşamalarını sağlıyor. Bunu yaparken de zaman-mekan sorununu ortadan kaldırıyoruz.”

Sistemde 6 bin falcı var

Tellwe’de fal baktırmak: isteyen üyeler aplikasyonla siteye girip falcılardan ve falcüarın baktıkları fal çeşitlerinden birini seçiyorlar. 6 bin falcının yer aldığı sistemde, falcılar oylamaya göre ücretlendiriliyor. Safçı, “Kahve falı baktırmak isteyen kullanıcılar aplikasyon ve web sitesi aracılığıyla kalıve fincanlarının fotoğraflarını seçtikleri falcıya göndererek kalıve falının bakılmasını isteyebiliyorlar. Sisteme üyelik ücretsiz olarak gerçekleşiyor. Falcı adayları kendi kayıtlarını yapıp falcı üyesi oluyorlar. Öncelikle deneme fallarım baktıktan sonra fal baktıranlar tarafından aldıkları oylara göre sistem içinde aktif bale gelip derecelendiriliyorlar” diyor.

Hem indirmesi hemde kullanımı tamamen ücretsiz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu