Makaleler

İş azalır, risk azalmaz

İş azalır, risk azalmaz

Yaz mevsiminin gelmesiyle birlikte, hizmet verdiği sektöre göre iş yoğunluğu değişen KOBÎ’lerin, değişmeyen riskleri ise özel sigortalar sayesinde güvencede.

BİR işletme kurmak ve onu uzun yıllar ayakta tutmak kolay iş değil. Hele de ufak bütçelerle bu zorlu yola çıkan Küçük ve Orta Bütçeli İşletmeler (KOBİ) için, yaşanabilecek küçük aksilikler bile işletmeyi sarsmaya yeter. Çeşitli sebeplerle zaman zaman düşüşler ve yükselişler yaşanan işletmeler için, mevsim değişiklikleri de büyük önem taşır. İçinde bulunduğumuz yaz mevsiminde de kimi işletmenin iş yoğunluğunda artış, kimi işletmede ise geçici düşüşler yaşanır. Ancak olası riskler ise mevsime bakmasızın, her dönem işletmeleri tehdit eder. Sigorta şirketleri ise sundukları paket ürünlerle işletmelerin en azından bu yüklerini üstlerinden alarak, iş hayatına bu yönde katkı sağlamayı amaçlar.

Yıllarca verilen emeklerin boşa gitmemesi, işlerin durması halinde bile kâr kayıpları yaşanmaması, işletmelerin devamlılığının sağlanması ve rekabete kalındığı yerden devam edilebilmesi amacıyla işletme sahiplerine sunulan bu paket ürünler, yaşanabilecek herhangi bir hasar sonrası, işletmelerin yeniden normal faaliyetine dönebilmesini sağlar. Gıda, restaurant, tekstil, market, otomotiv, kuaför, mağaza, kırtasiye, nalbur, ofis gibi birçok sektörde faaliyet gösteren işletmelere yönelik düzenlenen poliçeler, KOBİ’lerin ihtiyaç duyduğu tüm teminatların bir araya getirilerek sigortalıya sunulmasını amaçlar. Böylece işletmelere de sadece işlerine odaklanmak kalır.

Kâr kayıpları da güvencede

KOBİ Sigorta Paketleri ile işyerinde meydana gelebilecek birçok risk, tek bir poliçe ile güvence altına alınır. Yangın, yıldırım, infilak, deprem, yanardağ püskürmesi, kar ağırlığı, sel ve su baskını, yer kayması, fırtına ve dolu gibi doğal afetlerin yaratacağı hasarların yanı sıra grev, lokavt, kargaşalık, halk hareketleri, kötü niyetli hareketler, terör, duman, taşıt çarpması, enkaz kaldırma masrafları, elektrik hasarları, makine kırılması, hırsızlık, emniyeti suistimal, 3. şahıs mali sorumluluk, işveren mali sorumluluk, alternatif işyeri masrafları, cam kırılması, yangın mali sorumluluk, kazaen kırılma, ürün sorumluluk, makine ya da cam kırılmasına bağlı gıda bozulması, hatalı ambalajdan kaynaklanan bozulmalar, gıda zehirlenmesi, ferdi kaza sigortası, nakliyat emtia sigortası, işyeri yardım hizmeti, acil sağlık teminatı, hukuksal koruma teminatı, geçici adres nakli gibi teminatlar da ürün dahilinde sigortalıya sunulur. Ayrıca iş durması, kira ve kâr kayıpları teminatları da, işletmelerin faaliyetlerinin kesilmeden devam edebilmesini sağlar. Böylece olası riskleri önceden düşünen ve sigorta güvencesine sığınan işletmeler, bu sayede bu zor durumları en az zararla atlatmış olur.

Hangi avantajlar sizi bekliyor?

•    İşyeri, içindeki demirbaş, emtea, makine ve elektronik cihazlar ile birlikte; deprem, yangın, hırsızlık, sel-su baskını ve makine kırılması risklerine karşı güvence altına alınır.

•    Hukuksal koruma teminatı ile hukuksal uyuşmazlıklarda da güvence sağlanır.

•    Emniyeti suistimal teminatı ile çalışanların işyerindeki

suistimallerine karşı şirket koruma altına alınır.

•    İş durması teminatı ile yaşanan yangın hasarları sonucunda işyerinin çalışamaması sebebiyle uğradığı zarar güvenceye alınır.

•    Ferdi kaza teminatı ile KOBİ sahibinin ve çalışanlarının başına gelebilecek kazalar sonucu oluşacak zararlar güvence altına alınır.

Hem indirmesi hemde kullanımı tamamen ücretsiz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu