Anasayfa / İş Fikirleri 2019 - Girişimcilik / İş Fikrin mi Var? sTARTup Kitchen Projesi Sizi Bekliyor

İş Fikrin mi Var? sTARTup Kitchen Projesi Sizi Bekliyor

sTARTup Kitchen, parlak fikirlere yuva sağlayan bir kuluçka merkezi. İş fikri olan TART’a geliyor, TART mühendisleriyle bunu projelendiriyor ve yatırmıcıyla buluşturuyor. TART ekibi, bu proje ile dünyayı etkileyecek en az bir fikrin yaratıcısı olmayı hedefliyor.

startupkitchen

Tart New Media, İstanbul merkezli 11 yıllık bir yazılım evi. Türkiye’nin ilk e-ticaret sitelerinden biri olan deppo.com ve dünyanın ilk sosyal bahis sitesi aittur.com gibi pek çok proje yaptılar. Şirket, TTNET Playstore, mobil ekip yönetim çözümü Turkceil Ekip Mobil gibi projelere de hayat vemıiş. Şirketin kumcusu ise Emrah Olgun.

Şirket, 2012’de ‘sTARTup Kitchen’ projesini başlatarak dışarıdan gelebilecek parlak fikirlere yuva sağlıyor. Bu proje kapsamında iş fikri olan TART’a geliyor, TART mühendisleriyle bunu projelendiriyor ve yatırımcıyla buluşamıyor. TART ekibi, sTARTup Kitchen ile dünyayı etkileyecek en az bir fikrin yaratıcısı olmayı da hedefliyor.

Tart New Media, geçtiğimiz yılın sonlannda başlattığı sTARTup Kitchen projesinin ilk ürünü isteoyun.com’u da, oyunlaştırma konsepti üzerine kurdu. Tart, Türkiye’de sadece bu amaçla kurulmuş olan ilk şirketi ve ilk oyunlaştırma platformunu da hayata geçirmiş oldu, lsteoyun.com kısa sürede ilk yatırımını aldı ve 1 milyon Euro değerine ulaşmış oldu. Tart New Media’nın 2012 yılında ulaştığı ciro ise 8 milyon TL.PARLAK ZİHİN DÜNYAYI DEĞİŞTİREBİLİR

Emrah Olgun, ilk oynadığı oyun talihsiz bir kaset hatasından dolayı bozulduğundan beri kod yazıyor. Fen lisesi yıllanndan sonra matematik yüksek mühendisi olmuş ve halen doktora programına devam ediyor. Olgun, sTARTup Kitchen’ı, ‘Potansiyelin her şey demek olduğunun ilk kabul sayıldığı, eğitim ve aydınlanma ile önü açılan parlak zihinlerin dünyayı değiştireceğine inanan insanlarla dolu bir kuluçka merkezi’ olarak tanımlıyor.

Kurduklan Tart Yaz Kampı’nın da bir nevi kuluçka merkezi olduğunu belirten Olgun, “Gereksinim duyulan aim teknolojilere ve sürecin tümüne dair eğitimlerin odak noktasına alındığı bir kuluçka merkezi. Ve aim süreç de tam olarak yaz kampı eğitimleri ile başlıyor” diyor.

FİKİR ÜRETİMİ İŞ PLANI

sTARTup Kitchen, fikrinizle ya da bir fikriniz olmasıyla ilgilenmiyor. sTARTup Kitchen’da fikirler kolektif bir çalışmayla aim ekip tarafından üretiliyor ve geliştiriliyor. Üzerlerine tartışmalar yapılıyor, çoğu fikir ilk birkaç safhada eleniyor ve gerçekten değer arz edebilecek olanlarla geleceğe yelken açılıyor. Olgun, şunlan söylüyor:

“Biz insanların yetenek ve potansiyeline inanıyor, bu tür özellikleriyle ilgileniyoruz. Potansiyeli olduğunu düşündüğümüz genç insanlan alıp eğitiyor, onlara Tart ve Vadi kültürünü aşılıyor, inandıkları projelerin bir parçası olma imkânını sunuyoruz. Bu süreç içinde hem onlar yepyeni bakış açılan kazanıyor, hem de biz her defasında genç zillinler tarafından yenileniyoruz. Eğer birinde o ışığı gördüysek hemen kol kanat geriyor, kampta eğitiyor ve sonrasında fikir üretimi, iş planı, gelir modeli gibi noktalar üzerinde, mentorlanmızla birlikte girişimlerine yön vemıe imkânı sağlıyoruz.”

Startup Kitchen’a başvurular 21 Haziran, 2013 tarihine kadar http://startupkitchen.co/ adresinden yapılabiliyor.
Yazımızı beğendiniz mi?

Size daha güzel hizmet sunabilmemiz için lütfen bize destek olun. Yazımızı aşağıdaki sosyal medya sitelerinde paylaşabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir