İş Fikirleri ve İş Kurmak

İş Planı Hazırlama Klavuzu pdf

İş Planı Hazırlama Klavuzu pdf

İş yapmak için finansman bulmak bazen karanlıkta ebelemece oynamaya benzer. Çok büyük zaman ve enerji harcanmasına rağmen çoğunlukla finansörler ve iş adamları gerekli olan teması sağlayamaz.

İş adamları ve şirket yöneticileri genel olarak çok meşguldür. Danışman veya muhasebecilerileri ile iş planı hazırlamak için uzun saatler harcarken günlük işlerinin arka plana itildiği endişesini yaşarlar. Fakat endişe ile gösterilen bu yoğun çabalar bile risk sermayesi yatırımcılarını, potansiyel bir alıcıyı ve bankacıları tatmin ediyor gibi görünmemektedir. Çok daha fazla bilgi isterler. Çoğunlukla ne aradıklarını, neyin peşinde olduklarını tahmin etmek mümkün olmaz.

Diğer bazı şirketler ise, yukarıda anlatılanın aksine bir müşteriye satış sunumu hazırlamak için haftalar harcar, ancak banka müdürü ya da potansiyel bir yatırımcı ile ilgilenirken aynı dikkati göstermeye gerek duymaz. Bankalar ve yatırımcılar, fon başvurusuna eşlik etmesi için ayrıntılı bilgi ister. Bu nedenle yönetimin, yeni fon kaynakları bulabilmek için etkili bir iş planı yazabiliyor olması gerekir. Ayrıca, acil finansman ihtiyacı olması durumunda, hazırlanması ciddi miktarda zaman ve emek alan iş planının önceden hazırlanmış olması büyük önem arz eder.

Bizim düşüncemize göre, finansman kaynağı arıyor olsun olmasın, şirketlerin kendi iç gereksinimleri için zaten bir iş planı hazırlıyor ve belli aralıklarla bu iş planını, değişen ihtiyaçlara
göre güncelliyor olmaları gerekir.

Bu yayınımızda, yalnızca harici amaçlar için değil aynı zamanda dahili amaçlar için de önemli bir yönetim aracı olarak başarılı bir iş planının nasıl hazırlanabileceğini gösteriyoruz.

İş Planı Hazırlama Klavuzu pdf

sağ tıklayıp hedefi farklı kaydet ile dosyayı indirebilirsiniz

Hem indirmesi hemde kullanımı tamamen ücretsiz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu