Anasayfa / İş Fikirleri 2019 - Girişimcilik / İş Yapmak, İş Kurmak İçin Fikir Projeleri

İş Yapmak, İş Kurmak İçin Fikir Projeleriİş Yapmak İçin Fikir Projeleri, İş Kurmak İçin Fikir Projeleri, Girişimci Fikir Projeleri, İş Fikirleri, Girişimci Fikirler

Bitki su içeriğini ölçen sensör
HollandalI bir şirket, sesli okuma özelliğine sahip sensör geliştirmiş. Patenti alınan bu sensör, bitkilerdeki su içeriğini ölçüyor. Özellikle tarım sektöründe faaliyet gösteren firmaların kullanımına uygun olduğu belirtiliyor.
Referans numarası: 12 GB 4303 3PKX

Klorsuz içme suyu dezenfeksiyonu
Almanya’da bir şirket, kırsal alanlarda içme suyunun klor kullanılmadan dezenfeksiyonuna olanak sağlayan bir teknoloji geliştirmiş.
Söz konusu teknoloji, güneş hücreleri tarafından güçlendirilmiş elektrolitik su dezenfeksiyonunu içeriyor, şirket, bu teknolojinin gelişimine destek olabilecek ortaklar arıyor.
Referans numarası: 12 DE 1695 3PCE

Güneşten koruyan bilezik
isveçli bir teknoloji şirketi, insanları zararlı güneş ışınlarından koruyan bir bilezik geliştirmiş. Patenti alınan bu bilezik, vücudu zararlı güneş ışınlarından koruyor. Söz konusu bilezik, vücuda temas eden ışınların zararlı hale gelmesi halinde renk değiştirerek kullanan kişiyi uyarıyor. Herhangi bir yan etki ya da benzer tehlike içermediği belirtilen bilezik için Türkiye’de distribütör aranıyor.
Referans numarası: 20120612015

Kapı güvenlik aparatı
Bir İngiliz şirketi, kapı arasında parmak sıkışması ve yaralanmalarına son veren bir aparat geliştirmiş. Montajı çok kolay bu ürün İngiltere’de satılmaya başladı. Üretici şirket şimdi bu ürünü diğer ülke pazarlarına da sunmak istiyor. Bu doğrultuda Türkiye’de de ticari aracılar aranıyor.
Referans numarası: 20120618027
İsveçli tekstilci partner arıyor
İsveç’te çocuk ve kadın kıyafetleri üreten bir şirket, kumaş üretimi ve boyaması için işbirliği yapabileceği firmalar arıyor. Aranılan üreticinin iyi derecede İngilizce bilmesi tercih ediliyor. Ayrıca firmanın iki talebi birden yani kumaş üretimi ve boyaması yapabilecek özellikte olması gerekiyor.
Referans numarası: 20120626033

  Bijuteri Sektörüne Yatırım Yapmak

Fabrikalar için akıllı enerji sistemi
İngiltere’de bir şirket, yeni nesil bir akıllı enerji sistemi geliştirmiş. Bu sistem, bir bölümdeki insan sayısı ve üretilen ürünün türünün yanı sıra çevresel birçok faktör göz önünde bulundurularak geliştirilmiş. Bu kriterlere göre enerji kullanımını belirgin bir şekilde değiştiriyor. Özetle ihtiyaca göre enerji kullanıma imkan veriyor. İngiliz şirket, özellikle C02 (karbondioksit) salimim azaltmak isteyen fabrikalarla teknik destekli ticari işbirliği anlaşmaları yapmak istiyor.
Referans numarası: 12 GB 4704 3P2K

Kontrol sistemi satın alacak
Polonya’da bir firma maden endüstrisi, termik santraller ve sondaj konularında çelik yapılar üretiyor.
Firma, depolarında veya üretim alanlarında materyalleri kontrol edebilmeleri için bir sisteme ihtiyaç duyuyor. Bu teknolojiyi sunabilecek şirketler arıyor.
Referans numarası: 12 PL 63AX 3P8F

Çevre dostu tedarikçi
Çevre dostu, özgün ahşap dekorasyon ürünleri üreten DanimarkalI bir şirket, ürün çeşidini artırmak istiyor. DanimarkalIlar bu doğrultuda iç ve dış ahşap dekorasyon ürünleri ürettirecek.
Referans numarası: 20120514005

Akıllı konuşma protezi
Çek Cumhuriyeti’nden bur araştırma ekibi, Avrupa Birliği 7. Çerçeve Programı kapsamında yeni bir proje hazırlıyor. Bu projeyle çeşitli hastalıklar nedeniyle konuşma zorluğu çeken insanlar için konuşma protezi geliştirilmesi hedefleniyor. Araştırma ekibi, projesi için destek olabilecek araştırma merkezleri ya da üniversitelerle işbirliği yapmak istiyor.
Referans numarası: 12 CZ 0746 3PJ0

Daha fazla bilgi için

EBIC-Ege telefon: 0232 343 44 00-150 Faks: 0232 374 42 89
İlgili kişiler: Tutku Asarkaya (İşbirliği teklifleri),tutku.asarkaya@ebiltem.ege.edu.tr Çağatay Çalı (Yeni teknolojiler), cagatay.cali@ebiltem.ege.edu.tr

Not: Başvurularınızı referans numarası ile yapabilirsiniz.
Yazımızı beğendiniz mi?

Size daha güzel hizmet sunabilmemiz için lütfen bize destek olun. Yazımızı aşağıdaki sosyal medya sitelerinde paylaşabilirsiniz.

Bunu da İnceledinizmi ?

Satılık Üzüm Bağları, Üzüm Yetiştiriciliğine Yatırım Yapmak

Satılık Üzüm Bağları, Üzüm Yetiştiriciliğine Yatırım Yapmak, Üzüm bağı kurmanın maliyeti Üzüm son dönemlerin flaş …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir