Anasayfa / İş Fikirleri 2019 - Girişimcilik / İş Yapmak İş Projeleri

İş Yapmak İş Projeleri

Endüstriyel yağ geri dönüşümü

Endüstriyel yağ geri dönüşümü ve arıtılması alanında faaliyet gösteren bir Fransız şirketi, kullanıma hazır yeni çözümler arıyor.

Talep edilen yöntem, su ve atık çıkarma esnasında yağlan arıtmaya olanak sağlayacak şekilde olmalı.
Referans numarası: 11FR 37M3 3MBQ

Dalga enerjisi için türbin
İrlanda’da dalga enerjisi üreten bir firma, yüksek miktarda basınçsız ama kinetik enerjiye sahip dalgalar üretiyor. Firma, dalgalardaki kinetik enerjiyi elektriğe dönüştürmek için vorteks türbinlerine ihtiyaç duyuyor. Bu noktada İrlandalIlar, konuyla ilgili çalışmalar yapan, sayısal analizler ve simülasyonlarla ürün tasarlayabilen şirketlerle ortaklık kurmak istiyor.
Referans numarası: 12IE 51S6 3PDJ

Reçine distribütörlüğü
Bir Italyan şirketi, bulunduğu ortama son derece modern ve güçlü bir hava veren reçine zeminler üretiyor. Bu zeminler aynı zamanda fonksiyonel, çevre dostu, ekonomik ve dayanıklı. Kullanım alanları da oldukça yaygın. Endüstriyel alanlardan hastanelere kadar çok farklı alanlarda kullanılabiliyor. İtalyan şirket Türkiye’de distribütörlük verecek.
Referans numarası: 20120710023

Yalıtımcı partner arıyor
Yalıtım malzemelerinin üretimi ve satışında uzman bir Macar firma, Türkiye’de distribütörlük vermek istiyor. Şirketin ürün yelpazesinde çatılarda kullanılan folyolar, bitümden yapılmış oluk mukavvalar, şıngıl kaplamalar, ısı-ses-su yalıtım ürünleri bulunuyor.
Referans numarası: 20120711048

Güneş enerjisi için distribütörlük
Alman bir firma, konsantre edilmiş güneş enerjisi ve fotovoltalkle ilgili yoğun çalışmalar yürütüyor. Kontrol mekanizmaları, sensörler, yenilikçi sürücüler gibi ürünler üreten Alman firma, Türkiye’de temsilcilik verecek.
Referans numarası: 20120711006Patent araştırma hizmeti
Almanya’dan bir firma, geliştirmiş olduğu network aracılığıyla müşterilerine, ulaşılması güç olan patent ve ürünlerle ilgili fikri mülkiyet hakları bilgilerine kolay erişim olanağı sağlıyor. Firma, mevcut ağın daha da güçlendirilmesi için gelişime ortak olabilecek ve teknik işbirlikleri sağlayabilecek partnerler arıyor.
Referans numarası: 12 DE 1699 3PR5

Bagaj kontrol sistemi
Hollanda’da bir firma, havalimanlarındaki valizlerin analizi ve sınıflandırılmasıyla ilgili bir sistem geliştirmiş. Üç boyutlu görüntülemeye olanak sağlayan bu sistemin, havalimanlarının konuyla ilgili tüm ihtiyacını karşıladığı belirtiliyor. Firma, teknik destek verebilecek, ticari ve lisans anlaşmaları yapabileceği ortaklar arıyor.
Referans numarası: 12 NL 60FI3PAC

Yenilikçi palet yakaları
Taşınan ürünlerinin zarar görmeden taşınabilmelerini sağlayan hafif, ergonomik, taşıma sürecinin tedarikçiden son kullanıcıya kadar tüm evrelerinde kullanılabilen palet yakaları geliştiren İsveçli bir firma, bu ürünler için distribütör arıyor.
Referans numarası: 20120427030

Yeni bir izolasyon paneli
Slovenyalı bir firma, iç izolasyon paneli üretimi için yeni bir teknik geliştirmiş. Talaş ve alçı karışımından üretilen izolasyon panelleri, 1 bar basınç altında 10 dakika süreyle sıkıştırılarak üretiliyor. Sloven firma, bu alanda faaliyet gösteren Türk şirketleriyle ticari işbirliği yapmak istiyor.
Referans numarası: 10 SI 68CN 3GVA

Güneş enerjili su ısıtıcı
İngiltere’de bir araştırma enstitüsü, son derece etkili olduğu belirtilen bir güneş enerjili ısıtma sistemi geliştirmiş. Sistem konutlarda ön ısıtma amaçlı da kullanılabiliyor. Patenti alınacağı açıklanan sistem, uygulamada ve montajda yenilikçi özelliklere sahip. Diğer güneş enerjili ısıtma sistemlerine kıyasla uygulaması ve montajının çok daha kolay. Enstitü, sistemin gelişimine ortak olabilecek ve ticarileştirilmesine yardım edebilecek şirketlerle işbirliği yapacak.
Referans numarası: 12 GB 39n3 3PRQ

Daha fazla bilgi için

EBIC-Ege telefon: 0232 343 44 00-150 Faks: 0232 374 42 89
İlgili kişiler: Semih Erden (semih.erden@ebiltem.ege.edu.tr) Can Şenyılmaz (can.senyilmaz@ebiltem.ege.edu.tr)
Web: www.ebicege.org.tr
NOT: Başvurularınızı referans numarası ile yapabilirsiniz.

Ersan Çıplak / Para
Yazımızı beğendiniz mi?

Size daha güzel hizmet sunabilmemiz için lütfen bize destek olun. Yazımızı aşağıdaki sosyal medya sitelerinde paylaşabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir